Kolejna nowość w Messengerze – twórcy dodali funkcję cytowania wypowiedzi

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Autor: Przemysław Jankowski

PR Konsultant w Grupie iCEA. Antropolog kulturowy, dr nauk humanistycznych, wykładowca, dziennikarz technologiczny z ponad 10-lenim doświadczeniem, dawniej związany z największymi redakcjami techno... Więcej

25 marca 2019

Messenger robi wszystko, by zatrzymać swoich użytkowników. Niedawno informowano o wprowadzeniu trybu “dark”, a już pojawiają się doniesienia o kolejnym usprawnieniu w popularnym komunikatorze. Tym razem Messenger proponuje funkcję cytowania wypowiedzi.

Opcja wstawiania cytatów do rozmowy ma przede wszystkim ułatwić prowadzenie konwersacji grupowych, w których użytkownikom często trudno jest się zorientować, jakiego wątku dotyczy odpowiedź danego rozmówcy. Funkcja ta nie jest nowością w komunikatorach internetowych – podobną możliwość od dawna oferuje inna aplikacja będąca własnością firmy Marka Zuckerberga – WhatsApp.

Jak działa funkcja cytowania?

Wstawienie cytatów w Messengerze jest proste i intuicyjne. Aby odpowiedzieć na dany wątek, wystarczy kliknąć w odpowiednią wiadomość i przytrzymać ją kilka sekund – analogicznie do sytuacji, kiedy chcemy dodać do niej reakcję – wtedy na ekranie pojawi się opcja cytowania. Po jej wybraniu będziemy mogli odnieść się do wypowiedzi rozmówcy, a nasza odpowiedź zostanie poprzedzona jego wiadomością. Messenger umożliwia cytowanie w ten sposób nie tylko tekstów, ale również wysyłanych materiałów video, zdjęć oraz GIF-ów.

Powiązane artykuły

Data-driven w skutecznych działaniach SEO z wykorzystaniem SurferSEO

Marketing internetowy stale się rozwija. Specjaliści opracowują nowe metody, dostrzegają nieznane wcześniej zależności oraz wdrażają nowatorskie strategie, aby ich działania […]