Marketplace, czyli kupuj i sprzedawaj na Facebooku

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

20 grudnia 2017

Odnośnik Marketplace znajduje się po lewej stronie widoku głównego, zaraz pod Aktualnościami i Messengerem. W pierwszej kolejności z usługi tej mogli skorzystać m.in. użytkownicy z USA i Australii, a od kilku dni dołączyli do nich również użytkownicy z Polski.

Główne założenie Marketplace to łączenie użytkowników, których nie dzieli zbyt duża odległość, dzięki czemu mogą osobiście sfinalizować transakcję bez angażowania w to osób trzecich. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że możemy uczestniczyć w transakcji kupna i sprzedaży w czasie rzeczywistym, nie opuszczając strony Facebooka.

Marketplace umożliwia wystawianie ogłoszeń w kilku kategoriach, m.in. Odzież i Akcesoria, Hobby, Elektronika. Każde ogłoszenie zawiera zdjęcie, opis, cenę danego przedmiotu oraz lokalizację sprzedającego. Kontakt między sprzedającym a kupującym odbywa się bezpośrednio na Facebooku.

Co ważne, możemy sortować wystawione na sprzedaż przedmioty z uwzględnieniem ich ceny, kategorii czy też miejsca zamieszkania sprzedającego. Facebook nie pobiera opłat za wystawianie ofert i nie pośredniczy w płatnościach. Finalizacja transakcji, zapłata oraz odbiór przedmiotu realizowane są już poza platformą. Marketplace wprowadzono w 27 krajach, w Europie jest dostępna w 19.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *