Pinterest wprowadza nową funkcję i prezentuje raport trendów roku… 2017

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

25 grudnia 2016

Stworzony przez pracujący dla Pinterestu zespół badaczy trendów raport Pinterest 100 for 2017 to próba przewidzenia, co będziemy lubić (a zatem także i przypinać na naszych tablicach) w przyszłym roku. Choć zaprezentowana została na pojedynczej tablicy, w istocie prognoza podzielona jest na 10 kategorii, odzwierciedlających 10 najpopularniejszych wśród użytkowników Pinterestu tematów.

Trendy 2017: wraca nowe?

Jeśli wierzyć specjalistom serwisu, w 2017 roku kuchnia roślinna będzie trzymać się mocno, podobnie jak skandynawski wystrój wnętrz. Panowie zetną koczki samuraja, które były wszechobecne w 2016 roku, i zastąpią je klasycznymi krótkimi fryzurami, podczas gdy panie będą malować paznokcie na połyskliwie metaliczne odcienie i upinać włosy wysoko. Podróże do ciepłych krajów zostaną zastąpione przez podróże do krajów zimnych i śnieżnych, a do tego najwyraźniej wszyscy będziemy ćwiczyć jogę na potęgę.

„Spróbowane!” – nowy przycisk w menu Pinterestu

Żartobliwy „raport trendów” roku, który jeszcze się nie zaczął, jest w istocie reklamą najnowszej funkcji serwisu. Kilka dni temu we wszystkich wersjach Pinterestu pojawił się przycisk „Spróbowane!”, który ma służyć do oznaczania pinów zawierających już wypróbowane pomysły. Po kliknięciu go użytkownik może określić, jakie były jego doświadczenia z zawartością pina, a także dodać swoje notatki czy nawet zdjęcie. Sprawdzone piny złożą się na nową sekcję w profilu użytkownika, a notatki i uwagi dodane przez inne osoby będzie można przeglądać, klikając wybranego pina. Według oficjalnej notki na blogu serwisu nowa funkcjonalność ma w ciągu najbliższych tygodni stać się dostępna dla wszystkich użytkowników portalu na całym świecie.