Płatności przez Messengera

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

1 grudnia 2017

Podobno z Messengera korzysta ponad miliard osób miesięcznie, nie dziwi więc fakt, że Facebook już dwa lata temu wprowadził w USA możliwość płatności przez tą aplikację.

W ten sposób jej użytkownicy mogą przesyłać i otrzymywać pieniądze od swoich znajomych. By dokonać transakcji należy wybrać znaczek „$” w oknie konwersacji, przy pierwszej transakcji skonfigurować konto płatności i dodać do aplikacji swoją kartę kredytową. W kolejnym etapie wpisujemy kwotę transakcji i akceptujemy płatność.

Aby poprawić bezpieczeństwo takich transakcji, Facebook wprowadził ograniczenia na kwoty dokonywanych przelewów. Maksymalną kwotą jednorazowej transakcji w Wielkiej Brytanii jest obecnie 2,5 tysiąca funtów, a w ciągu miesiąca nie można dokonać transakcji na więcej niż 10 tysięcy funtów.

Oczywiście transakcje dokonywane przez aplikację są darmowe i natychmiastowe, ich termin realizacji zajmuje maksymalnie do trzech dni roboczych. Jeśli osoba, której chcemy przekazać wpłatę nie ma jeszcze skonfigurowanej funkcji płatności przez Messengera, zostanie poproszona o podanie danych swojej karty. Dane na temat kart są szyfrowane i chronione na poziomie banku.

Możliwość płatności przez aplikację Messenger wydaje się bardzo wygodnym rozwiązaniem i na pewno ułatwia wiele spraw w czasach, gdy coraz rzadziej korzystamy z gotówki i często po prostu nie mamy jej przy sobie. Niestety nie wiadomo jeszcze czy i kiedy rozwiązanie to będzie dostępne w pozostałych częściach Europy, w tym w Polsce.