Prezent od Facebooka: nowe funkcje i gadżety z okazji Dnia Matki

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

23 maja 2017

W związku ze zbliżającym się 26 maja, użytkownicy Facebooka będą mogli korzystać z okolicznościowych narzędzi i dodatków. Wśród nich wymienić można m.in., specjalnie przygotowane przyciski reakcji i stickery na Instagramie.

Co ciekawe, w Polsce Dzień matki przypada 26 maja, jednak nie jest tak w innych regionach świata. Na przykład w Stanach Zjednoczonych, święto to jest obchodzone 14 maja.

Jakimi funkcjami tym razem zaskoczy nas Facebook?

Udostępnione przez Facebooka okolicznościowe gadżety, mają pomóc odpowiednio uczcić święto i przekazać mamom za pośrednictwem Internetu życzenia. Jeżeli mama posiada konto na Facebooku, użytkownicy będą mogli przesłać specjalne karty okolicznościowe. W przyciskach reakcji, znajdzie się również dodatkowa ikona wyrażająca podziękowania, przedstawiająca bukiet kwiatów.

Oczywiście, okolicznościowe narzędzia będa dostępne również na Instagramie. Mowa tu o specjalnych nalepkach (stickerach). Ponadto planowane jest wprowadzenie dodatkowych filtrów w aplikacji Facebook Camera.

W zależności od dnia obchodzenia święta wszystkich mam, wspomniane opcje będą pojawiać się jedynie u wybranych użytkowników w odpowiednich terminach.