Społeczna infrastruktura Zuckerberga

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

2 marca 2017

W ciągu ostatnich lat swojej działalności, Facebook skupiał się przede wszystkim na łączeniu znajomych, rodzin, ułatwiając szybki kontakt między nimi. Z takim fundamentem, Zuckerberg chce pójść nieco dalej i skupić się na rozwoju społecznej infrastruktury, która ma służyć globalnej społeczności, pozytywnie wpływając na świat.

Grupy

Jednym z głównych filarów, mają być Grupy – niewielkie społeczności użytkowników, którzy mają zbliżone poglądy i zainteresowania. Założyciel Facebooka twierdzi, że Grupy nie są obecnie doceniane, wciąż niewielu użytkowników z nich korzysta i zakłada swoje własne Grupy. Nowa polityka Facebooka, ma nakłaniać społeczność do tworzenia Grup.

Bezpieczeństwo w serwisie

W swoim wpisie, Zuckerberg wspomniał również o narzędziach chroniących przed zagrożeniami – m.in. o mechanizmie zgłaszania użytkowników, którzy zamierzają popełnić samobójstwo, czy też o platformie o nazwie Safety Check, która pozwala na powiadomienie o własnym bezpieczeństwie podczas klęsk żywiołowych czy wypadków. W przyszłości mają powstać nowe mechanizmy, które wspierają bezpieczeństwo związane z atakowaniem konkretnych osób. Mowa tu o wyłapywaniu agresywnych treści i przekazywaniu ich do dalszej analizy.

 

Szef Facebooka podkreślił też konieczność większego angażowania się użytkowników w społeczeństwo obywatelskie i politykę. Zachęca do tworzenia własnych mikrospołeczności, związanych z działalnością na rzecz lokalnych projektów.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *