Zamów ulubione jedzenie przez… Facebooka!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

19 października 2017

Logujesz się na Facebooka, sprawdzasz news feed, lajkujesz wpis znajomego, komentujesz wiadomość z ostatniej chwili, udostępniasz śmieszne zdjęcie, a jeżeli akurat jesteś w porze obiadowej… zamawiasz posiłek z ulubionej restauracji. To kolejna nowość, którą już niedługo udostępni swoim użytkownikom Facebook.

Możliwość zamówienia posiłku była już wcześniej testowana na terenie USA, jednak w ograniczonym zakresie. Już niedługo ma zostać udostępniona szerzej, jednak na ten moment nie wiemy dokładnie w jakich krajach. Order Food pozwoli na wyszukanie w pobliżu lokalizacji użytkownika restauracji, która umożliwia zakup ulubionego dania i zamówienie go na wynos.

Co ważne, podczas składania zamówienia nie musimy przenosić się na stronę restauracji, ponieważ wszystko odbywa się w ramach systemu Facebooka – wybieramy konkretny lokal z listy i czekamy na dostawę.

Wśród sieci, które będą obecne w tym projekcie, znalazły się m.in., ChowNow, EatStreet, Delivery.com, DoorDash i Olo.

Nowej funkcji możemy spodziewać się w mobilnej aplikacji Facebooka na Androida i iOS oraz w wersji na desktop. Na ten moment nie wiadomo jednak jeszcze, w których krajach w pierwszej kolejności pojawi się opcja Order Food.