Zewnętrzne rozszerzenia i M asystent w Messengerze

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

5 maja 2017

Początkowo prosta aplikacja do szybkiego komunikowania się ze znajomymi, staje się coraz bardziej rozbudowana. Nie tak dawno zmiany dotknęły wersję komórkową Messengera. Umożliwiono nam obsługę GIF-ów, dodano naklejki i funkcję “Mój dzień”, na wzór Snapchata.

W wersji desktopowej natomiast, zmieniła się ikonka wiadomości, która przypomina wersję z mobilnej aplikacji, a przejście do “zobacz wszystkie wiadomości” kieruje nas już do nowego Messengera, innego układu i funkcji znanych z mobilnej wersji.

Nadchodzą nowe zmiany

Podczas ostatniej konferencji dla deweloperów, Facebook znów zapowiedział nowe elementy w komunikatorze Messenger. Do najważniejszych można zaliczyć obsługę rozszerzeń firm zewnętrznych, sekcję Discover oraz inteligentnego asystenta M, który ma ułatwić obsługę komunikatora.

Obsługa rozszerzeń zewnętrznych

Dzięki obsłudze rozszerzeń zewnętrznych, użytkownicy otrzymają dodatki do Messengera, oferujące różne funkcjonalności. Będzie można je zainstalować podobnie, jak ma to miejsce w przeglądarkach internetowych. Do jednych z pierwszych rozszerzeń należy Spotify, które umożliwi dzielenie się muzyką bez konieczności przerywania rozmowy. Z kolei aplikacja Open Table, ułatwi rezerwację stolików w restauracjach.

Twój asystent w messengerze, poznajmy „M”

Asystent o nazwie M, na bieżąco ma pomagać osobom korzystającym z Messengera i podsuwać na podstawie prowadzonych rozmów konkretną usługę, np. rozmawiając o podróżach, asystent może zaproponować zamówienie biletu lotniczego.

Wszystkie nowości będą wdrażane do Messengera sukcesywnie, dlatego już niedługo możemy spodziewać się faktycznych zmian w jego działaniu. Czy nowe funkcje spodobają się użytkownikom i ułatwią im korzystanie z komunikatora, czy też nowa forma Messengera zdominuje jego pierwotne przeznaczenie?