Ankiety na Facebooku

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Autor: Grupa iCEA

Pierwsza Agencja SEO360 działająca na rynku od 2007 roku. Firma ma status Partnera Google oraz jest zdobywcą drugiego miejsca w kategorii agencji SEO/SEM w konkursie Dream Team. Dzięki zespołowi na... Więcej

24 stycznia 2018

Ankiety na Facebooku to narzędzie, które umożliwia przeprowadzenie badania opinii publicznej wśród uczestników danego wydarzenia lub członków grupy, a od 2017 – również wśród fanów dowolnego fanpage’a. To sposób na poznanie odpowiedzi na jakieś pytanie lub opinię na wybrany temat wśród danej społeczności, co ułatwia tworzenie statystyk, poznanie zainteresowań użytkowników oraz umożliwia zaktywizowanie użytkowników Facebooka.

Głosowanie odbywa się za pomocą kliknięcia w wybraną opcję, czasem również z możliwością proponowania własnych odpowiedzi. Organizator ankiety może też zablokować możliwość dodawania własnych propozycji przez głosujących. W przypadku fanpage’y firmowych narzędzie umożliwia poznanie potrzeb i oczekiwań grupy docelowej. Istnieją pewne ograniczenia: postów z ankietami nie można płatnie promować, edytować, a uczestnicy głosują jednorazowo i nie mają możliwości zmiany swojego wyboru. Obecnie do sugerowanych w ankiecie odpowiedzi można dodawać również zdjęcia lub gify.