Audience Network

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Autor: Grupa iCEA

Pierwsza Agencja SEO360 działająca na rynku od 2007 roku. Firma ma status Partnera Google oraz jest zdobywcą drugiego miejsca w kategorii agencji SEO/SEM w konkursie Dream Team. Dzięki zespołowi na... Więcej

23 maja 2017

Audience Network to platforma stworzona przez portal społecznościowy Facebook. Jest ona dedykowana wszystkim reklamodawcom, którzy planują rozszerzyć zasięg prowadzonej kampanii poza obszar serwisu społecznościowego. Przy pomocy Audience Network można skutecznie dotrzeć do użytkowników korzystających z zewnętrznych aplikacji oraz stron internetowych na urządzeniach mobilnych.

Obecnie platforma Audience Network oferuje reklamodawcom następujące formaty reklamy:

  • standardowe banery
  • pełnoekranowe reklamy graficzne
  • reklama karuzelowa
  • materiał video

W przypadku Audience Network reklamodawcy nie mogą samodzielnie decydować o dokładnym miejscu emisji reklamy. System samodzielnie wybiera odpowiednie umiejscowienia na podstawie algorytmów, które mają zapewnić jak najwyższą skuteczność.

Reklamodawca może jedynie określić cel kampanii, którym może być ruch, konwersja, instalacja aplikacji, aktywność, sprzedaż produktu bądź wyświetlanie filmu. W zależności od wybranego celu, kliknięcie w reklamę przez odbiorcę powoduje określone działanie. Może to być otwarcie strony w nowym oknie przeglądarki, uruchomienie mobilnej aplikacji bądź wyświetlenie komunikatu zachęcającego do zainstalowania aplikacji.

Reasumując Audience Network to platforma, dzięki której można dotrzeć z komunikatem reklamowym do zdecydowanie większej grupy odbiorców.