Awatar

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Autor: Grupa iCEA

Pierwsza Agencja SEO360 działająca na rynku od 2007 roku. Firma ma status Partnera Google oraz jest zdobywcą drugiego miejsca w kategorii agencji SEO/SEM w konkursie Dream Team. Dzięki zespołowi na... Więcej

24 czerwca 2017

 

Awatarprofil na Facebooku, stał się niejako naszą wizytówką. Jak też na wizytówkę przystało, można osobiście wybrać i spersonalizować zdjęcie profilowe oraz zdjęcie w tle naszego profilu.
Zdjęcie profilowe, potocznie nazywamy właśnie awatarem.

 

Awatar identyfikuje nas, nasz profil i już na pierwszy rzut oka mówi coś o jego właścicielu. Niektórzy ustawiają jako awatar swoje prawdziwe zdjęcie, inni zamieszczają obrazek lub grafikę związaną z ich hobby, jeszcze inni wykorzystują ulubionych bohaterów z kreskówek.

 

Jak ustawić swój awatar?

 

Wystarczy zalogować się na Facebooka, kliknąć na ogólny widok naszego profilu, a następnie najechać myszką na mały kwadrat  po lewej stronie, znajdujący się w lewym, dolnym rogu zdjęcia w tle, czyli właśnie awatar.

Zarówno w przypadku profilu osobistego, jak i oficjalnego fanpage’a danej marki czy też organizacji, ustawienie awatara jest niemal niezbędne do tego, aby pozyskiwać fanów czy też zapraszać znajomych. Znacznie częściej przecież, fani dadzą lajka naszemu profilowi, jeżeli uwiarygodnimy go profesjonalnym awatarem. Podobnie rzecz wygląda w przypadku awatarów prywatnych, dzięki czemu znajomi będą mogli potwierdzić naszą tożsamość i przyjąć wysłane zaproszenie do grona znajomych. Profile z awatarem są po prostu bardziej wiarygodne.

Ustawiając awatar, należy pamiętać o  jego właściwych wymiarach, które powinny wynosić 180 x 180 (widoczny obszar to 160 x 160).

 

Podobnie jak i inne funkcje na Facebooku, tak i awatar zdążył już ulec pewnemu unowocześnieniu i tak już od jakiegoś czasu portal udostępnił możliwość ustawienia jako awatara filmu czy też wybranego
GIF-a.