Fałszywe konta

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Autor: Grupa iCEA

Pierwsza Agencja SEO360 działająca na rynku od 2007 roku. Firma ma status Partnera Google oraz jest zdobywcą drugiego miejsca w kategorii agencji SEO/SEM w konkursie Dream Team. Dzięki zespołowi na... Więcej

24 stycznia 2018

Fałszywe konta to konta na Facebooku, Instagramie lub innych portalach społecznościowych, zakładane przez osoby podszywające się pod inną osobę lub tworzące wizerunek nieistniejącego użytkownika (za pomocą pobranych z sieci zdjęć, nieprawdziwych informacji, fałszywych imion i nazwisk). Bardzo często wykorzystywane są przez oszustów, np. w celu wyłudzenia numeru telefonu czy innych wrażliwych danych.

Fałszywe konta najczęściej mają na celu rozsiewanie mniej i bardziej szkodliwych wirusów oraz spamu. Czasem pełnią w ten sposób funkcję narzędzia reklamowego dla niektórych firm. Według statystyk udostępnionych przez Barracuda Labs zdjęcia z fałszywych kont można znaleźć przede wszystkim na Google Images.

Na tego typu profilach często znajdziemy niewiele informacji na temat zainteresowań i bardzo rzadkie aktualizacje statusów, a przy tym dość dużą liczbę znajomych. W celu przeciwdziałania powstawaniu fałszywych kont, warto w zakładce „ustawienia prywatności” ukryć listę znajomych na swoim profilu, a także zgłosić wykryty przez nas, podrobiony profil, do administracji portalu.