GIF

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Autor: Grupa iCEA

Pierwsza Agencja SEO360 działająca na rynku od 2007 roku. Firma ma status Partnera Google oraz jest zdobywcą drugiego miejsca w kategorii agencji SEO/SEM w konkursie Dream Team. Dzięki zespołowi na... Więcej

21 stycznia 2017

Gif (GIF, Graphics Interchange Format) to format plików graficznych obsługujący zarówno statyczne, jak i ruchome obrazki. GIF pozwala na połączenie w jedno wielu wyświetlanych kolejno obrazków i tym samym stworzenie krótkich animacji, które można zapętlić, aby poruszały się bez przerwy. Gify mogą występować w najróżniejszych formach: od bardzo prostych animacji posklejanych z kilku niezależnych grafik poprzez krótkie klipy z filmów i seriali aż po wyrafinowane animowane miniatury filmowe, prawdziwe dzieła sztuki cyfrowej.

Choć format GIF powstał już w 1987 roku, wymyślony przez Steve’a Wilhite’a w firmie CompuServe, naprawdę wielką popularność zyskał dzięki zastosowaniu w mediach społecznościowych: na początku przede wszystkim na Tumblrze, z czasem także we wszystkich największych portalach. Krótkie animacje wykorzystywane są tutaj w charakterze zarówno postów, jak i komentarzy: jeśli jeden obraz mówi tyle, co tysiąc słów, to jeden gif potrafi powiedzieć tyle, co tysiąc obrazków!