Infografika

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Autor: Grupa iCEA

Pierwsza Agencja SEO360 działająca na rynku od 2007 roku. Firma ma status Partnera Google oraz jest zdobywcą drugiego miejsca w kategorii agencji SEO/SEM w konkursie Dream Team. Dzięki zespołowi na... Więcej

3 kwietnia 2018

Infografika, czyli grafika informacyjna to graficzna wizualizacja informacji, którą wykorzystuje się do przedstawienia danych, zazwyczaj zaprojektowana tak, by złożone treści przekazać w jasny i przystępny sposób.

Infografiki często wykorzystują wykresy, słupki i diagramy, a ich najważniejszą cechą jest przejrzystość przekazu, dzięki czemu użytkownik może w szybki i zrozumiały sposób zapoznać się z treścią tego, co zostało na niej przedstawione.

Główną zasadą przy tworzeniu infografik jest użycie jak najmniejszej ilości słów, ozdób i innych elementów. Powinny się na niej znaleźć tylko kluczowe pojęcia, dane liczbowe, wspomniane już wykresy czy tabele ustawione w odpowiedniej kolejności, by użytkownik mógł w intuicyjny sposób zwrócić uwagę na zawarte w niej treści od tych najważniejszych po mniej istotne.