Marketplace

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Autor: Grupa iCEA

Pierwsza Agencja SEO360 działająca na rynku od 2007 roku. Firma ma status Partnera Google oraz jest zdobywcą drugiego miejsca w kategorii agencji SEO/SEM w konkursie Dream Team. Dzięki zespołowi na... Więcej

23 czerwca 2018

Marketplace to usługa na Facebooku pozwalająca na sprzedawanie i kupowanie za pośrednictwem portalu społecznościowego. Stanowi odrębną przestrzeń handlową dla społeczności serwisu.

Początkowo z funkcji mogli korzystać wyłącznie użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych. W 2017 roku wprowadzono ją również w Polsce. Główny zamysł usługi to możliwość odkrywania, sprzedawania i kupowania przedmiotów lokalnie.

Aby skorzystać z tej funkcji, wystarczy kliknąć ikonkę w menu, która przedstawia sklep. Wówczas ukaże się lista wszystkich przedmiotów wystawionych na sprzedaż. Użytkownicy mogą filtrować wyniki wyszukiwania, ustawiając konkretną lokalizację, przedział cenowy, czy kategorię produktu. Sprawia to, że każdy bez problemu dotrze do oferty sprzedawców ze swojej okolicy.

Istnieje również możliwość ustawienia lokalizacji na inne miasto. Następnie należy skontaktować się z konkretnym sprzedawcą, aby dopełnić transakcji. Wystawianie przedmiotów na Marketplace polega na wrzuceniu zdjęcia produktu, wpisaniu jego nazwy, opisu i ceny, a następnie potwierdzeniu lokacji i wybraniu odpowiedniej kategorii.