Scam

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Autor: Grupa iCEA

Pierwsza Agencja SEO360 działająca na rynku od 2007 roku. Firma ma status Partnera Google oraz jest zdobywcą drugiego miejsca w kategorii agencji SEO/SEM w konkursie Dream Team. Dzięki zespołowi na... Więcej

24 lipca 2017

Scam jest formą internetowego oszustwa służącą do wyłudzania od nieświadomych bądź naiwnych użytkowników istotnych danych osobowych, haseł dostępu, a nawet pieniędzy.

 

W social media scam najczęściej występuje w formie artykułów bądź filmów video o bardzo intrygujących, bądź szokujących tytułach, które wręcz zachęcają do kliknięcia w zawartość. Jest to jednak wabik, który po kliknięciu przenosi użytkownika na zewnętrzną stronę internetową, która najczęściej prosi o podanie określonych danych bądź uiszczenia opłaty w celu uzyskania pełnego dostępu do materiału.

Cechą charakterystyczną scamu w social media jest charakter wirusa. Często po kliknięciu w niego następuje automatyczne udostępnienie materiału na własnej tablicy, przez co wyświetla się on naszym znajomym.

Najlepszą ochroną przed internetowym scamem jest przezorność! Jeżeli widzimy na tablicy, że nasi znajomi udostępniają coś podejrzanego – nie klikajmy w to. W ten sposób uchronimy się przed wieloma mniejszymi lub poważniejszymi konsekwencjami.