DARMOWY AUDYT SEO

Sposoby na promowanie strony w Internecie

5 min czytania
Sposoby na promowanie strony w Internecie
Kategoria Marketing

Ciekawa oferta i treść strony internetowej oraz jej atrakcyjny wygląd może okazać się niewystarczający, aby zwiększyć liczbę odwiedzin i sprzedaż za pośrednictwem witryny internetowej. Aby dotrzeć do szerszego grona odbiorców, warto zadbać o odpowiednie reklamowanie strony, które pozwoli znacząco zwiększyć jej zasięg. Tak samo jak w przypadku standardowego marketingu, ten internetowy musi być przeprowadzony w sposób świadomy i twórczy, aby efekty były widocznie zauważalne. W tym artykule podpowiadamy, jak rozpowszechnić stronę internetową, aby zwiększyć jej widoczność w sieci.

Spis treści:

Dlaczego warto dbać o promocję strony internetowej?

Proponując usługi lub produkty nawet na najwyższym poziomie ciężko będzie zacząć sprzedawać, jeśli nie zadbamy o odpowiednią reklamę naszej firmy. Sytuacja wygląda identycznie w przypadku stron internetowych. Jeśli nie będzie ona wypozycjonowana, trafienie na nią będzie niezwykle trudne. Może się to udać wyłącznie osobom, które posiadają do niej bezpośredni link, a odsetek takich użytkowników sieci może być naprawdę niewielki. Warto więc dbać o promocję strony WWW, bez względu na to, czy prowadzimy portal informacyjny, stronę wizytówkową naszej firmy, czy sklep online.

Istnieje wiele metod pozwalających reklamować daną witrynę. Różnią się one między sobą kosztami, platformą czy grupą docelową. Przed przystąpieniem do promocji warto najpierw określić swoje cele, a także target odbiorców i posiadane fundusze. Istnieje wiele darmowych opcji na promocję strony, jednak najlepiej sprawdzają się one w połączeniu z tymi płatnymi, co pozwala na przeprowadzenie solidnej kampanii reklamowej i zwiększenie świadomości konsumenckiej na temat naszych usług. Jeśli zastanawiasz się, jak wypromować stronę, aby była ona widoczna dla użytkowników zainteresowanych konkretnymi produktami czy usługami, podpowiadamy, jakie metody na to pozwolą.

Sprawdź: 10 porad na to, czego nie robić w mediach społecznościowych

Podstawa przy promocji witryn, czyli SEO

Zapewne każdy, kto choć odrobinę zainteresował się marketingiem internetowym i tworzeniem stron www usłyszał choć raz w życiu termin SEO, jednak nie każdy wie czym tak naprawdę ono jest. SEO, czyli optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych, to szereg czynności mających na celu zwiększenie widoczności w organicznych wynikach wyszukiwarki internetowej poprzez podniesienie pozycji danej strony do maksimum. Jak to działa w praktyce? Najlepiej opisać to na przykładzie. Sklep muzyczny działający w Warszawie będzie chciał wyświetlać się wysoko dla wszystkich, którzy poszukują w stolicy takich artykułów, jak instrumenty czy akcesoria muzyczne, dlatego celem działań SEO będzie pozycjonowanie na frazy konkretnych produktów związanych z muzyką, ogólną branżę działalności oraz lokalnie na Warszawę czy określoną dzielnicę. Jak to osiągnąć?

SEO to szereg czynności wykonywanych najczęściej przez pozycjonerów. Wśród najważniejszych wymienić można dobór odpowiednich fraz kluczowych, odpowiednie zabezpieczenie strony, zadbanie o jej responsywność, intuicyjne mapowanie czy pozyskiwanie linków zewnętrznych. Algorytmy wyszukiwarek zdecydowanie chętniej promują treści potencjalnie atrakcyjne dla odbiorców, dlatego dla odpowiedniego pozycjonowania warto zadbać także o warstwę merytoryczną strony internetowej oraz jej atrakcyjny wygląd. Odpowiednio przeprowadzone SEO pozwala na osiągnięcie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwarki, co bezpośrednio przekłada się na liczbę odwiedzin.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Jeśli nie organicznie, to może płatne kampanie w Google?

O ile pozycjonowanie dotyczy organicznych wyników w wyszukiwarkach i może być przeprowadzane przez nas bez konieczności ponoszenia kosztów, kampanie Google Ads sprowadzają się do płatnych działań marketingowych. Wyniki wyszukiwania promowane w ten sposób wyświetlają się w górnej części wyszukiwarki i posiadają podpis reklama. SEO to proces długotrwały, którego efekty zauważalne są dopiero po kilku miesiącach, z kolei kampanie Google Ads działają praktycznie natychmiast, pozwalając ekspresowo zwiększyć liczbę odwiedzin na danej stronie internetowej. Sam decydujesz, jaki budżet chcesz przeznaczyć na promocję strony oraz jakie są Twoje cele.

Prawidłowo ustawiona i przeprowadzona kampania może powodować przyrost kliknięć w stronę nawet kilkusetkrotnie, co przy ciekawej ofercie może znacznie zwiększyć przychody firmy promowanej za pośrednictwem Google Ads. Oczywiście, im krótsze i popularniejsze słowa kluczowe będą w niej użyte tym kampania będzie droższa, dlatego mniejszym przedsiębiorstwom polecane jest targetowanie swoich działań na te mniej popularne i bardziej konkretne zwroty. W ten sposób można w znaczny sposób ograniczyć koszty, a odpowiednie określenie potrzeb klienta i dopasowanie ich do oferty może powodować zwiększenie współczynnika transakcji w stosunku do odwiedzin.

Sprawdź: Diamenty Forbes rozdane w Poznaniu. Wśród laureatów znalazła się iCEA Group

Promocja za pośrednictwem mediów społecznościowych

Media społecznościowe to potężne narzędzie marketingowe. Coraz częściej używane jest ono nie tylko do kontaktów międzyludzkich, lecz także wyszukiwania informacji o przedsiębiorstwach. Fakt ten wykorzystać można do celów marketingowych. Jeśli posiadasz niewielki budżet i zastanawiasz się, gdzie promować stronę, aby zwiększyć swoją widoczność w sieci media społecznościowe będą świetnym rozwiązaniem.

Już samo posiadanie strony i publikowanie na niej angażujących treści może przynieść wymierne korzyści, jednak w połączeniu z płatnymi akcjami reklamowymi możliwe jest uzyskanie wysoce satysfakcjonujących wyników. Tworząc kampanię reklamową na Facebooku czy Instagramie można dokładnie określić swoją grupę docelową, wybierając nie tylko wiek, płeć czy lokalizację potencjalnego odbiorcy, ale również jego zainteresowania, wykształcenie, zawód czy poglądy. Dzięki takiemu targetowaniu wiemy, kto wyświetli naszą reklamę oraz jaką treść przygotować, aby była ona dla tej osoby atrakcyjna.

Artykuł powstał we współpracy ze stronami: poweringo.com, motoles.com

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 11

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Reklama to podstawa handlu. Jak połączyć techniki SEO ze strategią marketingową?
Reklama to podstawa handlu. Jak połączyć techniki SEO ze strategią marketingową?
Handel elektroniczny to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi gospodarki. Jak odnajduje się w nim SEO? Musisz poznać kluczowe aspekty.
Czym jest i czy warto stosować marketing szeptany podczas działań marketingowych?
Czym jest i czy warto stosować marketing szeptany podczas działań marketingowych?
Marketing szeptany to jedna z najstarszych metod promowania produktów i marek. Podpowiadamy, w jaki sposób ją stosować i dlaczego warto to robić.
Czym jest marketing sensoryczny?
Czym jest marketing sensoryczny?
Marketing wiąże się z nieszablonowym myśleniem o kliencie, jego potrzebach oraz sposobach na ich spełnienie. Jak zatem rozbudzić ciekawość u konsumenta?

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę
  Umów spotkanie