DARMOWY AUDYT SEO

Sposoby na reklamę firmy budowlanej w internecie

Sposoby na reklamę firmy budowlanej w internecie

Bidvine / pexels.com

Firmy budowlane bardzo często pozyskują klientów za pomocą tzw. poczty pantoflowej, czyli po prostu dzięki poleceniom zadowolonych klientów. Jednak to nie wystarczy, aby biznes mógł się stale rozwijać i generować coraz większe zyski, bez martwych okresów czy okresów nadmiernej pracy. Aby zapewnić sobie stały przypływ klientów, warto zainwestować w profesjonalną reklamę, zwłaszcza internetową.

Przedstawiamy skuteczne sposoby na reklamę firmy budowlanej. Przeczytaj koniecznie!

Reklama firmy budowlanej – zainwestuj w stronę internetową

Nikogo dziś już nie dziwi, że reklama w Internecie to najskuteczniejsza forma promocji firmy, nie tylko dla sektora e-commerce. Sklepy stacjonarne i lokalne biznesy usługowe również mogą skorzystać na digital marketingu. Firmy budowlane nie są wyjątkiem.

Pierwszym krokiem strategii reklamowej powinno być założenie profesjonalnej strony. Firmowa witryna służy jako wirtualna wizytówka, która dociera do szerokiego grona osób, ale to nie wszystko. Jest też podstawą do tego, aby można było wdrożyć strategię promocji do większości kanałów digital marketingu – w końcu gdzieś trzeba przekierować użytkowników z płatnej reklamy czy social mediów.

Co powinna zawierać strona firmy budowlanej?

 • Opis oferty (rodzaje usług itp.),
 • korzyści wynikające ze współpracy,
 • zdjęcia przedstawiające zrealizowane projekty,
 • opinie klientów,
 • dokładne dane kontaktowe i opis firmy,
 • opis przebiegu współpracy (krok po kroku),
 • informacje o zespole (zdjęcia, krótkie opisy).
Sprawdź: Kod źródłowy witryny – jak go odczytać?

Pozycjonowanie lokalne i Google Moja Firma

Strona to dopiero podstawa. Aby reklama firmy budowlanej w Internecie była skuteczna i rzeczywiście przynosiła zysk, trzeba zadbać o widoczność oraz wyróżnienie wśród innych. Dobrze prowadzona strategia SEO pozwoli przebić się w wynikach wyszukiwania organicznego.

Firmy budowlane, świadczące usługi na konkretnym obszarze, powinny zainteresować się pozycjonowaniem lokalnym, czyli zwiększeniem widoczności w określonym obszarze geograficznym. Dzięki temu przykładowo strona firmy z Warszawy będzie wyświetlała się na frazę „firma budowlana Warszawa”. To pozwoli zoptymalizować koszty i skierować przekaz precyzyjnie do osób, które rzeczywiście mogą być zainteresowane usługami.

Warto wspomnieć, że SEO lokalne jest tańsze i łatwiejsze niż pozycjonowanie na frazy generyczne w całej Polsce. To dlatego, że strona walczy z mniejszą konkurencją. Z tego samego względu efekty są widoczne szybciej.

Jak reklamować stronę firmy budowlanej za pomocą local SEO?

Podstawowa optymalizacja techniczna w przypadku local SEO prawie niczym nie różni się od tej wykonywanej w ramach pozycjonowania ogólnego. Trzeba zadbać m.in. o:

 • wysoką jakość contentu,
 • wydajność witryny,
 • bezpieczeństwo,
 • przyjazne adresy URL,
 • linkowanie wewnętrzne.

Różnicą będą oczywiście frazy. W przypadku local SEO powinny one zawierać nazwę miasta, regionu czy dzielnicy, w której dostępna jest usługa. Oprócz tego należy zadbać o jakościowy profil linków, przy czym warto pamiętać, że odnośniki w głównej mierze powinny pochodzić z lokalnych serwisów.

Inne istotne aspekty to wizytówki NAP, linki w katalogach lokalnych, szczegółowe dane teleadresowe firmy oraz opinie klientów.

Google Moja Firma – podstawa pozycjonowania lokalnego

Absolutnym must have w przypadku planowania reklamy firmy budowlanej jest wizytówka w Google Moja Firma. Dzięki niej Twoja strona będzie mogła wyświetlać się w wynikach Google Maps wraz z adresem, godzinami otwarcia oraz innymi informacjami, które pozwolą potencjalnym klientom zdecydować, czy są zainteresowani Twoją firmą, czy też nie. Oprócz tego klienci będą mogli także wyznaczyć trasę dojazdu.

wyniki wyszukiwania Google

Aby utworzyć własną wizytówkę Google, należy wejść na stronę: https://www.google.com/intl/pl_pl/business/ i rozpocząć konfigurację. Samo utworzenie konta i profilu firmy jest dość proste, nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Jednak trzeba regularnie dbać o pozycjonowanie takiej wizytówki. Na stronie głównej w wynikach wyszukiwania wyświetlają się tylko 3 firmy i to spośród nich klienci zazwyczaj dokonują wyboru.

Jak pozycjonować wizytówkę Google Moja Firma?

 • Uzupełnij wszystkie dane, o które prosi Cię system (im więcej informacji o firmie, tym lepiej);
 • zadbaj o wysoką jakość zdjęć;
 • pamiętaj, że dane kontaktowe i informacje takie jak godziny otwarcia zawsze muszą być aktualne;
 • regularnie dodawaj nowe treści.

Pamiętaj jednak, że pozycja w wynikach lokalnych Google Maps zależy również od odległości, jaka dzieli użytkownika od Twojej firmy, a także trafności i rozpoznawalności.

Reklama firmy budowlanej w Internecie – kampanie Google Ads

Drugim obok pozycjonowania najpopularniejszym sposobem na reklamę w Internecie są płatne kampanie Google Ads. Reklamy utworzone w tym systemie mogą pomóc pozyskiwać klientów i to w bardzo krótkim czasie – efekty dobrze skonfigurowanej kampanii są widocznie niemal automatycznie po jej uruchomieniu.

Dawniej mówiło się, że Google Ads jest wyłącznie dla dużych, ogólnopolskich lub ogólnoświatowych firm, które dysponują ogromnym budżetem. Dziś wiadomo, że to nieprawda. Lokalne firmy – na przykład budowlane – również mogą skorzystać na takiej strategii. Wystarczy skierować kampanię na odpowiednią lokalizację, dobrać słowa kluczowe i określić budżet.

wyniki wyszukiwania Google

Najpopularniejszym modelem rozliczeń w Google Ads jest PPC, czyli płatność za każde kliknięcie. Jako reklamodawca sam możesz określić, jaki budżet i stawkę chcesz przeznaczać na działanie reklamy, jednak pamiętaj, aby wziąć pod uwagę średnie stawki konkurencji.

Sprawdź: Co to jest microcopy i jakie ma zalety?

Portale ogłoszeniowe

Reklamy firm budowlanych często spotkać można również na portalach ogłoszeniowych. Wbrew pozorom nadal jest to skuteczny sposób na promocję. Wiele konsumentów szuka firmy właśnie w takich miejscach.

Swoją firmę możesz reklamować na ogólnotematycznych portalach ogłoszeniowych takich jak olx.pl czy oferteo.pl, a także na serwisach poświęconych tematyce budowlanej.

oferteo.pl

Obecnie wiele takich portali pozwala na coś więcej niż tylko umieszczenie nazwy i danych kontaktowych firmy. W niektórych miejscach przedsiębiorcy mogą dodawać wpisy, zdjęcia i inne treści, które zbudują profesjonalny wizerunek marki i zachęcą potencjalnych klientów do kontaktu.

Reklama firmy budowlanej w social mediach

Kolejnym obszarem, w którym warto reklamować swoją firmę budowlaną, są social media. Niektórzy nie są przekonani co do skuteczności takiego działania, ponieważ twierdzą, że firma budowlana nie znajdzie swojej grupy docelowej na Facebooku czy Instagramie. To błąd.

Portale społecznościowe cieszą się coraz większą popularnością i przyciągają użytkowników w szerokim przedziale wiekowym, z różnych grup społecznych – zwłaszcza Facebook.

Dzięki Facebookowi zwiększysz świadomość marki wśród potencjalnych klientów, pokażesz się w roli eksperta, a także skrócisz dystans pomiędzy firmą a klientem. Warto to robić, zwłaszcza że prowadzenie firmowej strony nic nie kosztuje. Dobrym pomysłem jest także udzielanie się na grupach tematycznych.

Sprawdź: Utrzymywanie klientów – w jakim celu? Dlaczego nie jest proste? Co muszę zrobić, aby tego dokonać?

Reklamowanie firmy budowlanej w 2023 roku – co warto wiedzieć?

Coraz trudniej stworzyć skuteczną reklamę firmy budowlanej. Problemem w obecnych czasach jest bowiem nie tylko duża konkurencja, ale też wysoka inflacja. Wzrost kosztów realizacji inwestycji budowlanych podyktowany wzrostem cen surowców i materiałów przekroczył w ciągu ostatniego roku 90%.

Problem ten dotyczy zarówno małych, jak i dużych firm, które z uwagi na duże wahania cen surowców coraz częściej nie zawierają drogich kontraktów. Powoduje to wiele komplikacji natury finansowej, które nie pozwalają firmie na stabilny rozwój. Co więcej, specjaliści przewidują, że problemy branży budowlanej będą utrzymywać się przez kolejne miesiące. Jak się przed nimi uchronić? Jest na to sposób – marketing cyfrowy!

Pozycjonowanie strony internetowej to najlepsza droga do promowania firmy budowanej w sieci. Połączenie tego procesu z kompleksową optymalizacją pod kątem lokalnym oraz kampanią Google Ads przyniesie spektakularne efekty, nawet w tak trudnych dla tej branży czasach. Ważną zaletą pozycjonowania są stosunkowo niskie koszty realizacji strategii. Ograniczenie wydatków na marketing z pewnością zwiększy rentowność działań, co korzystnie wpłynie na długofalowy rozwój marki.

Jeśli więc chcesz ustabilizować swoją pozycję na rynku, zdobyć nowych klientów i podjąć skuteczną rywalizację z konkurencją, nawet w dobie kryzysu w branży, postaw na kompleksowy marketing internetowy! Pamiętaj wówczas o wsparciu ekspertów z agencji SEO, dzięki którym nie tylko uzyskasz lepsze efekty, ale też zaoszczędzisz wiele cennego czasu.

Podsumowanie

W niniejszym wpisie przedstawiliśmy najchętniej wykorzystywane sposoby promocji w sieci. Dzięki nim reklama firmy budowlanej w Internecie okaże się skuteczna, nawet w czasie kryzysu branży. Pamiętaj jednak, że nie musisz rezygnować z innych metod promocji. Digital marketing może być dodatkiem do reklam tradycyjnych. Możesz także korzystać z innych kanałów cyfrowych. Pamiętaj, aby przy planowaniu strategii wziąć pod uwagę swoją grupę docelową. Musisz być tam, gdzie Twoi potencjalni klienci!

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Marketing
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 5

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Czy częstotliwość wyświetlania reklam internetowych ma znaczenie?
  Czy częstotliwość wyświetlania reklam internetowych ma znaczenie?
  Zastanawiasz się, jak często powinieneś wyświetlać swoje reklamy w Internecie, tak aby nie zniechęcić do siebie innych użytkowników? Przeczytaj nasz artykuł!
  Kampania influencer marketing – wszystko, co musisz wiedzieć
  Kampania influencer marketing – wszystko, co musisz wiedzieć
  Digitalizacja sprzyja prężnej promocji w kanałach społecznościowych. Dzięki wdrażanym innowacjom firmy sięgają po coraz ciekawsze metody zdobywania uwagi.
  Marketing wielokanałowy – wszystko, co musisz wiedzieć w 2022 roku!
  Marketing wielokanałowy – wszystko, co musisz wiedzieć w 2022 roku!
  Komfortowe doświadczenie zakupów dla klientów, niezależnie od preferowanej przez niego formy? Tak, coś takiego jest osiągalne i określamy to mianem marketingu omnichannel!

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę