Sprawdź wtyczki SEO do WordPressa, które wspomogą pozycjonowanie Twojej witryny

Sprawdź wtyczki SEO do WordPressa, które wspomogą pozycjonowanie Twojej witryny

Justin Morgan/unsplash.com

W związku z tym, jak wartościowym medium stał się internet, coraz więcej osób zadaje sobie pytania związane z szeroko pojętą działalnością w jego obszarze, takie jak to, jak usprawnić pozycjonowanie strony WWW poprzez wtyczki do WordPressa.

Czym jest Wordpress? Wtyczka SEO i inne dodatki, którymi urozmaicisz narzędzie

Wordpress to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią, zwanych CMS-ami. Spora część, bo właściwie ⅓ stron WWW, z którymi mamy do czynienia w sieci oparta jest właśnie na tym systemie. Są to zarówno portale informacyjne i blogi, do których pierwotnie został stworzony, jak i strony wizytówkowe czy nawet sklepy internetowe.

Jak już wspomnieliśmy, pierwotnie miał służyć on do obsługi blogów internetowych, jednak ludzie bardzo szybko przekonali się, że jest niezwykle funkcjonalny w przypadku tworzenia stron internetowych. WordPress umożliwia kreowanie i prowadzenie witryn internetowych oraz blogów bez znajomości właściwych języków programowania. Ten CMS stale rozwija się, i możliwe jest jego urozmaicenie używając różnego rodzaju motywów czy wtyczek, takich jak wtyczki SEO. WordPress jest narzędziem, dzięki któremu niezwykle łatwo jest założyć witrynę oferującą usługi bądź produkty różnego rodzaju. Witryny internetowe prowadzą obecnie nawet osoby o znikomej wiedzy z zakresu programowania. Sprawia to, że konkurencja jest naprawdę niemała. W jaki sposób zatem sprawić, że nasza witryna internetowa wyróżni się spośród innych?

Czym jest pozycjonowanie stron WWW?

W związku z tym, że większość użytkowników internetu poszukuje informacji, które ich interesują, za pomocą wyszukiwarek internetowych, na popularności zyskały takie hasła, jak pozycjonowanie stron WWW. Pozycjonowanie stron internetowych polega na podjęciu szeregu działań, które mają na celu sprawienie, aby dana witryna internetowa wyświetlała się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki internetowej takiej, jak Google. Działania te obejmują między innymi edycję zawartości strony, łącznie z jej kodem źródłowym.

Źródło: WebFactory Ltd/unspalsh.com

Niezwykle znaczącym hasłem jest także SEO, czyli Search Engine Optimization, co z języka angielskiego tłumaczy się jako optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych. SEO polega na wprowadzeniu zmian w strukturze witryny niezbędnych do tego, aby jej pozycja poprawiła się w wynikach organicznych wyszukiwarki internetowej. Znaczącą częścią SEO są przykładowo odpowiednie frazy kluczowe, którymi nasyca się treści danej witryny.

Dlaczego warto inwestować w pozycjonowanie?

Pozycjonowanie i SEO stały się tak istotne, ponieważ obecnie sprzedaż i promocja w internecie jest czymś, co prowadzi się na porządku dziennym. Wiele osób twierdzi, że nie ma skuteczniejszej formy reklamowania biznesu w sieci, niż właściwie prowadzone działania SEO.

Szukając jakiegoś produktu czy usługi, najczęściej w pierwszej kolejności wpisujemy interesujące nas hasło w wyszukiwarkę, taką jak Google. Bardzo rzadko zdarza się natomiast, abyśmy przeglądali wyniki wyszukiwania dalsze, niż pierwsza prezentowana nam przez Google strona. To właśnie dlatego kwestia tego, jako która nasza witryna plasuje się wśród owych wyników, jest niezwykle ważne dla jej widoczności i rozpoznawalności.

Niezajmowanie się działaniami SEO sprawia, że tracimy potencjalną klientelę na rzecz konkurencji. Rozpoznawalność w sieci jest istotna nie tylko w przypadku, gdy zajmujemy się biznesem opierającym się na sprzedaży. Jest to niezwykle ważne także w przypadku serwisów informacyjnych, czy osobistych blogów – każdemu przecież zależy na rozpoznawalności w sieci i dużym ruchu wewnątrz ich witryny.

Najlepsza wtyczka SEO do Wordpressa – przegląd propozycji

W związku z tym, jak funkcjonalnym systemem jest WordPress nic dziwnego, że można dodatkowo usprawnić stworzone przy jego użyciu treści. Łatwą metodę na to stanowi przykładowo dodatek, jakim jest wtyczka SEO. WordPress to CMS, który można łatwo urozmaicać. Przy użyciu jakich wtyczek warto zadbać o pozycję w Google?

Popularny plugin – WordPress SEO łatwiejsze, niż kiedykolwiek wcześniej dzięki Yoast SEO

Wśród wtyczek do WordPressa cieszących się największą popularnością śmiało wymienić można Yoast SEO, ułatwiający pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach internetowych. Jest to plugin, który umożliwia zarządzanie tytułami i opisami podstron w wyszukiwarce, a także mapą strony. Wśród dodatkowych opcji wtyczki znajdują się ustawienia Open Graph, które ściśle wiążą się z podglądem strony udostępnianej na Twitterze czy Facebooku.

Yoast SEO to także wtyczka, która umożliwia indeksowanie treści, bądź tworzenie menu okruszkowego (breadcrumbs). Należy pamiętać, że aby użycie wtyczki przyniosło efekt, należy w odpowiedni sposób ją skonfigurować. Jest ona prosta w użyciu.

Odpowiednia prędkość strony internetowej dzięki LiteSpeed Cache

W przypadku SEO istotna jest także prędkość, z jaką nasza strona się ładuje. W związku z tym poświęcając czas na szeroko pojęte działania optymalizacyjne warto skupić się także na tym aspekcie. Wtyczka LiteSpeed Cache to świetne narzędzie do optymalizacji i przyspieszania stron. Plugin ten zawiera wiele funkcji do optymalizacji, takich jak minifikacja CSS, lazyload images, czy automatyczną optymalizację obrazków dodawanych do naszej strony. LiteSpeed Cache jest kompatybilna z innymi popularnymi wtyczkami do WordPressa, takimi jak wspomniane wcześniej Yoast SEO.

WordPress – pozycjonowanie. Wtyczka do tworzenia zoptymalizowanych treści, czyli Squirrly SEO

Wtyczka Squirrly SEO przez wielu określana jest asystentem, który pomaga tworzyć teksty zoptymalizowane pod kątem SEO. Dzięki wprowadzeniu interesujących nas fraz kluczowych, proces tworzenia treści wzbogacony zostanie o dodatkowe sugestie, które z pewnością ułatwią pracę. Co prawda wiele z funkcji wtyczki nie jest dostępna za darmo, jednak wiele osób przekonuje się, że wtyczka warta jest swojej ceny.

Artykuł powstał we współpracy ze stronami: megardener.com, news-develop.com

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Pozycjonowanie
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Oceń tekst
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Rynek niszowy – jak tworzyć dobrą treść?

  Rynek niszowy – jak tworzyć dobrą treść?

  Nie wiesz, w jaki sposób dotrzeć do odbiorcy? A może zastanawiasz się, czy Twoja firma sprzedaje produkty dla niszowego rynku? Dowiedz się więcej!
  Dlaczego pisanie treści na stronie internetowej jest ważne dla SEO?

  Dlaczego pisanie treści na stronie internetowej jest ważne dla SEO?

  Chciałbyś trafiać do większej ilości odbiorców, ale nie wiesz jak możesz to osiągnąć? Najwyższa pora skupić się na swojej treści!
  Typologia SEO – teoria optymalizacji i pozycjonowania

  Typologia SEO – teoria optymalizacji i pozycjonowania

  Czym jest optymalizacja i pozycjonowanie stron internetowych? Rodzaje SEO: on-page, off-page. Które z praktyk są dozwolone i jak działa wyszukiwarka internetowa?
  DARMOWY AUDYT SEO

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą
    w ciągu kilku minut!
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.