DARMOWY AUDYT SEO

Strategia optymalizacyjna dla małych firm

Strategia optymalizacyjna dla małych firm

Avel Chuklanov / unsplash.com

Najlepszym sposobem na odniesienie sukcesu w sieci jest zwiększenie ruchu w witrynie. W ten sposób dociera się bowiem do większej bazy odbiorców, co z reguły zwiększa wyniki sprzedażowe. Aby jednak osiągnąć pożądany współczynnik klikalności, należy zastosować kilka skutecznych technik optymalizacyjnych w ramach strategii SEO. Przyjrzyjmy się zatem kilku sprawdzonym metodom, dzięki którym uzyskasz widoczność w wyszukiwarce, nawet jeśli jesteś małą, początkującą firmą.

Wykorzystaj odpowiednie słowa kluczowe

Słowa kluczowe są jednym z najważniejszych czynników rankingowych, które umożliwiają odbiorcom odnalezienie Twojej oferty. Podczas korzystania z dowolnej wyszukiwarki użytkownicy wpisują określone hasła zawierające wybrane słowa kluczowe. Google uwzględnia te terminy podczas prezentowania im zbioru najbardziej dopasowanych stron, które w swojej zawartości posiadają dane frazy.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na pojawienie się w wynikach wyszukiwania jest zatem wykorzystanie odpowiednich słów kluczowych powiązanych z branżą, w której działasz. Pomaga to wyszukiwarkom lepiej zrozumieć temat witryny i umożliwia odbiorcom znalezienie Twojej oferty pośród wielu innych.

Pozyskanie właściwych i popularnych słów kluczowych wymaga przeprowadzenia dokładnego badania rynku i zachowań grupy docelowych odbiorców. Oto narzędzia, które mogą ułatwić Ci ten proces:

 • Ahrefs,
 • SEMrush,
 • Keyword Tool,
 • Planer słów kluczowych Google,
 • Moz.
Sprawdź: 26 statystyk SEO, które przekonają cię do inwestycji SEO

Stwórz wartościową treść

Kluczem do prowadzenia udanego biznesu online jest dostarczanie użytkownikom wartościowych treści. Nieustanne próby nakłonienia ich do dokonania zakupu mogą bowiem bardzo niekorzystnie wpłynąć na Twoją reputację i wizerunek w sieci. Jako małe przedsiębiorstwo, które chce zwiększyć swoją sprzedaż w internecie, powinieneś postawić sobie za cel budowanie pozytywnych relacji z konsumentami i prezentowanie im treści, których rzeczywiście poszukują.

Większość ludzi korzysta z Google i innych wyszukiwarek, aby znaleźć rozwiązania swoich problemów. Jeśli więc zależy Ci na poprawie wyników, musisz udzielić odpowiedzi na pytania najbardziej nurtujące Twoich docelowych odbiorców. Dzięki temu użytkownicy Ci zaufają, a pozycja w wyszukiwarce znacznie wzrośnie.

Zbuduj sieć linków zwrotnych

Budowanie linków to jeden z najważniejszych aspektów SEO, który sprawia, że witryna sprawia wrażenie wiarygodnej zarówno dla użytkowników, jak i wyszukiwarek. Tworzenie połączeń z innymi wartościowymi stronami pokazuje algorytmowi Google, że posiadasz jakościowe treści i warto umieścić Cię na samym szczycie listy wyników wyszukiwania. Aby uzyskać linki zwrotne, ponownie najlepszym sposobem będzie stworzenie wartościowego contentu.

Warto też zaznaczyć, że nie tylko linki zwrotne sprawiają, że strona budzi zaufanie użytkowników. Istotną rolę odgrywa również autorytet witryny, z której pochodzą. Musisz więc umiejętnie dobrać swojego „wspólnika”.

Sprawdź: Jak działania SEO współgrają z marketingiem?

Wykorzystaj lokalne SEO

Lokalne SEO zyskało w ostatnim czasie dużą popularność. Strategia ta polega na optymalizacji witryny tak, aby była dostosowana do potrzeb i oczekiwań osób znajdujących się w najbliższej lokalizacji. Stanowi to doskonały sposób na budowanie widoczności w sieci dla małych firm, takich jak restauracje, pralnie chemiczne czy kawiarnie.

Zoptymalizuj wrażenia użytkownika

Innym skutecznym sposobem na uzyskanie wyższej pozycji w rankingu Google jest optymalizacja doświadczeń użytkowników (UX) i dbałość o ich satysfakcję z korzystania z zasobów witryny.

Na doświadczenie użytkownika wpływa wiele istotnych elementów, takich jak szybkość witryny, jakość wykorzystywanych obrazów i filmów, a także funkcjonalność przycisków nawigujących.

Optymalizacja UX powinna być elementem każdej strategii SEO, ponieważ zwiększa zaangażowanie użytkowników, dzięki czemu ruch organiczny rośnie, a witryna zajmuje wyższą pozycję na liście wyników wyszukiwania.

Źródło: Campaign Creators / unsplash.com

Sprawdź: Jak prawidłowo zaplanować swój budżet na działania SEO?

Opracuj skuteczną strategię optymalizacyjną

Kluczem do uzyskania widoczności w wyszukiwarce jest opracowanie odpowiedniej strategii optymalizacyjnej. Będąc małą firmą, musisz poświęcić trochę czasu, dokładnie zaplanować wszystkie działania i wyznaczyć cele, jakie chcesz osiągnąć.

Jeśli celem prowadzenia witryny internetowej jest jedynie budowanie świadomości marki, strategia SEO powinna skupiać się na generowaniu wartościowych treści, które przedstawią Twoje przedsiębiorstwo w korzystnym świetle. Jednak w przypadku gdy nastawiasz się na zwiększenie sprzedaży lub pozyskiwanie nowych klientów, musisz zadbać o połączenie stron docelowych ze swoją witryną.

Skorzystaj z pomocy specjalistów

Przeprowadzenie dokładnych badań, opracowanie szczegółowego planu i wdrożenie skutecznej strategii SEO wymaga nie tylko czasu i zaangażowania, ale też szerokiej wiedzy i specjalistycznych umiejętności. Samodzielna optymalizacja pod kątem wyszukiwarek może zatem zniechęcać niejednego przedsiębiorcę, zwłaszcza gdy prowadzi małą firmę, w której każdy pracownik odpowiedzialny jest za szereg procesów. Skorzystanie z pomocy doświadczonej agencji SEO jest wówczas najlepszym rozwiązaniem. Jeśli więc zależy Ci na najlepszych efektach, koniecznie umów się na konsultację z ekspertem, gdyż współpraca z nim okazać się może kluczem do sukcesu Twojego biznesu!

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Pozycjonowanie
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 8
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Jaką wartość mają długie treści i co możesz dzięki nim osiągnąć?
  Jaką wartość mają długie treści i co możesz dzięki nim osiągnąć?
  Czym charakteryzują się długie treści? Jak ich zastosowanie wpływa na osiągane wyniki? W naszym artykule poznasz odpowiedzi na te pytania!
  Potęga słów kluczowych – poznaj podstawy SEO
  Potęga słów kluczowych – poznaj podstawy SEO
  Keywords bez tajemnic. Jak wielka jest potęga słów kluczowych dla SEO? Dowiedz się, na co zwracać uwagę i od czego zależy sukces odpowiednich słów.
  Jak korzystać z parametrów UTM?
  Jak korzystać z parametrów UTM?
  Parametry UTM są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej, dlatego zebraliśmy wszystkie informacje na ich temat w jednym miejscu.

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę