DARMOWY AUDYT SEO

Top 16 narzędzi SEO – podręcznikowe “must have agencji”

5 min czytania
Top 16 narzędzi SEO – podręcznikowe “must have agencji”
Kategoria Pozycjonowanie

Zastanawiałeś się nad tym, jakie instrumenty umożliwiają sprawny przebieg pracy w agencji marketingowej? Istnieje wiele wariantów, których użycie wiąże się z konkretnym działaniem. Niektóre z nich łączą w sobie opcje integrowania dwóch bądź kilku różnych narzędzi. Zapraszamy do ciekawej lektury, która (być może) odmieni Twoje spojrzenie na potencjał marketingowych instrumentów SEO.

Spis treści:

Narzędzia, które skradły serce marketingowcom

Każdy sukces kampanii rozpoczyna się od właściwie dobranych i wykorzystanych narzędzi. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której za powodzenie, zwłaszcza w XXI wieku, odpowiada jedynie sztab ludzi z głowami pełnymi pomysłów. To zaledwie jeden z czynników, które przesądzają o rewelacyjnych rezultatach.

Do czego służą Ci narzędzia SEO i jak najskuteczniej je wykorzystać? Poznaj ich zastosowanie oraz naucz się korzystać z nich, w jak najlepszy sposób.

Sprawdź: Najlepsze narzędzia Google i do czego ich używać?

Google. Wygoda, intuicyjność i prostota w obsłudze

O mnogości zastosowań Google Workspace można byłoby pisać godzinami, natomiast jego kwintesencją jest fakt, iż jest bezpłatny i oferuje zestaw narzędzi, pozwalających na efektywne realizowanie obranej strategii. Do tego zbioru należą: Google Analytics, Google Search Console, Google My Business, Google Keyword Planner, Google Data Studio czy Google Suggested Keywords. Każdy z nich dostarcza innych rozwiązań w postaci tworzenia raportów, weryfikowania częstotliwości wyświetleń czy optymalizacji działalności firmy pod względem jej charakteru.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

SEMrush - czyli bezcenny support w audycie strony

Czym wyróżnia się SEMrush na tle pozostałych narzędzi? To największa baza danych fraz kluczowych. Jego funkcjonalność rozszerza się na możliwości lokalizacji powstałych błędów na stronie czy weryfikowaniu charakteru linków, które przychodzą i wychodzą.

To nieocenione wsparcie w znajdowaniu technicznych błędów, dzięki posiadanej funkcji audytu. Za jego pośrednictwem możesz obserwować rankingi prowadzonej witryny i sprawdzać, jak działa konkurencja.

Sprawdź: Przykładowe narzędzia SEO, które możesz zastosować w swojej firmie

“Krzycząca żaba”

Pod chwytliwą nazwą kryje się anglojęzycznie brzmiące narzędzie “Screaming Frog”. Multizadaniowość narzędzia koncentruje się na jednoczesnej analizie różnych rozmiarów serwisów oraz lokalizacji błędów i protokołów mieszanych, wymagających optymalizacji.

Za pomocą HARO zbudujesz…reputację

Na co pozwala Ci Haro? Na współpracę. Otrzymujesz oferty od innych stron internetowych, które filtrują zapytania i kierują feedback, jeżeli odpowiadają potrzebom firmy i profilowi klienta. Przeznaczeniem tego narzędzia jest przede wszystkim pozyskiwanie linków zwrotnych do witryny.

Sprawdź: TOP 6 narzędzi stosowanych w SEO

MOZ - moc możliwości

Istnieją aż cztery różne warianty produktu Moz. Widoczność online na stronie zwiększysz za pośrednictwem Moz Pro, wyszukiwaniom lokalnym sprzyjać będzie Moz Local, a stymulacji strategii treści – Moz Content. Nie zapominaj o optymalizacji w mediach społecznościowych za sprawą Followerwonka.

Dualna natura Yoast

Yost zyskuje na znaczeniu, dzięki ofercie narzędzi skierowanych do użytkowników WordPressa oraz przeznaczonego do przeglądu i skrupulatnej analizy strony internetowej. Sam proces tworzenia i utrzymywania sitemapy nie stanowi problemu, nawet dla najbardziej opornych użytkowników.

Sprawdź: Wszystko, co musisz wiedzieć o narzędziu Moz

Ocena szybkości to działka GTmetrix

Jego zastosowanie koncentruje się na ocenie pomiaru tempa działania stron internetowych. Chcesz sprawdzić, ile czasu potrzebuje Twoja witryna, by całkowicie się załadowała? Użyj GTmetrix!

Ahrefs - pospolity ogarniacz

Za jego sprawą znajdziesz uszkodzone linki wymagające naprawy i będziesz mógł monitorować zaplecze linków zwrotnych. Śledź słowa kluczowe, kreuj nowe idee odnośnie do nich oraz przeprowadź audyt strony internetowej A to wszystko dzięki narzędziu Ahrefs.

Sprawdź: Narzędzia Google w kontekście SEO – jak je wykorzystać?

Dla Merkle’a konfiguracja danych nie ma problemu

Właściwie Merkle’s Schema Markup Generator to narzędzie kluczowe w weryfikacji danych strukturalnych. Jego prostota w obsłudze i multizadaniowość sprawia, że sprawdzi się nawet u marketingowego laika.

Bing, czyli bliźniak Google’a

Popularność Google’a tak wyparła Binga, że zapomnieliśmy o możliwościach, jakie on daje. Wyszukiwarka wciąż ma swoje grono użytkowników. Wykorzystaj jej potencjał – stwórz profil w narzędziach dla webmasterów Binga, monitoruj dane i przesyłaj adresy URL do indeksowania.

Sprawdź: Czym jest Alexa Rank?

O co pytają użytkownicy sieci? AnswerThePublic

Zastanawiałeś się, w jaki sposób zbadać popularność pytań, pojawiających się w przestrzeniach Internetu? Mamy na to sposób. AnswerThePublic jest narzędziem, które umożliwia znalezienie najczęściej wpisywanych zapytań w wyszukiwarce. Sprostaj oczekiwaniom internautów i kreuj treści, które będą odpowiedziami na ich potrzeby.

Ubersuggest. Niech nazwa nie zbije Cię z tropu

Potrzebujesz pomocy w odnalezieniu fraz, które będą wpasowywać się tematycznie w obszar Twojego zainteresowania? Szukasz narzędzia adekwatnego do weryfikacji kluczowych słów, które pozwoli Ci znaleźć się w rankingu? Dobrze trafiłeś. Ubersuggest jest narzędziem, dzięki któremu uzyskasz odpowiedzi na te nurtujące pytania.

Sprawdź: 11 najlepszych darmowych narzędzi SEO (wypróbowanych i przetestowanych)

2w1 - czyli krótko o FATRANK . MarketMuse i Mangools

To nie tylko rozszerzenie Google Chrome’a, lecz intuicyjna aplikacja. Chcesz sprawdzić miejsce strony internetowej w ogólnokrajowym rankingu? A może zależy Ci na obserwowaniu pozycji w rankingu kluczowych fraz w wielu witrynach wyszukiwarki Google’a? FATRANK dostarcza raportów CSV, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz.

Szybsze tempo publikacji, kształtowanie relacji z klientami opartymi na marketingu treści i badanie tworzonych tekstów – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Zwiększ zasięg prowadzonej aktywności poprzez marketing treści i skorzystaj z narzędzia MarketMuse.

Wyposażenie narzędzia robi imponujące wrażenie. W pakiecie Mangools znajdziesz KWFinder, SERPChecker, SERPWatcher, SiteProfiler i LinkMiner. Ten prosty w użytkowaniu instrument SEO spełni oczekiwania każdego użytkownika.

Wybór zależy od Ciebie

Jak widzisz narzędzi SEO jest mnóstwo, a to, których Ty użyjesz w swojej pracy zależy od wielu czynników. Często są to osobiste preferencje bądź rekomendacje znajomych z branży. Testuj, dobieraj, twórz niesamowite treści i podziel się z innymi swoimi odczuciami.

iCEA Group
Jako iCEA Group jesteśmy czołową agencją SEO w Polsce, z siedzibą w Poznaniu, specjalizującą się w biznesowym podejściu do pozycjonowania stron internetowych. Od 2007 roku ustanawiamy standardy w branży SEO/SEM i z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 9

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Czym jest sezonowość i jak ma się do sklepów internetowych?
Czym jest sezonowość i jak ma się do sklepów internetowych?
Sezonowość to słowo, które na trwałe przyległo do niektórych biznesów, również tych internetowych. Jak ją wykorzystać i na niej zarabiać?
Jakie są zasady pozycjonowania stron internetowych?
Jakie są zasady pozycjonowania stron internetowych?
Marketing online to bardzo obszerny temat, jednak zdecydowanie warto poznać kluczowe zasady pozycjonowania stron internetowych. W tym artykule znajdziesz wiadomości, które pomogą Ci w zrozumieniu SEO!
Czy pozycjonowanie stron internetowych jest niezbędne?
Czy pozycjonowanie stron internetowych jest niezbędne?
Czy funkcjonowanie biznesowe w sieci jest możliwe bez pozycjonowania? Jeśli masz co do tego wątpliwości, ten artykuł został napisany właśnie dla Ciebie.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę