DARMOWY AUDYT SEO

Tworzenie atrakcyjnych treści – Top 5 wskazówek

5 min czytania
Tworzenie atrakcyjnych treści – Top 5 wskazówek
Kategoria Content

Tworzenie interesujących treści ma w obecnych czasach niezwykle istotne znaczenie. W dobie Internetu i digital marketingu tylko najwyższej jakości content ma szansę na zyskanie popularności i osiągnięcie najlepszych wyników. Warto też dodać, że atrakcyjne treści to coś więcej niż tylko prezentowanie oferty firmy czy dzielenie się informacjami. Stanowią one bowiem skuteczny sposób na budowanie zaangażowania klientów, ukazywanie wartości marki, a także umożliwiają użytkownikom znalezienie jej w sieci.

Myśl o regularnym tworzeniu wysokiej jakości treści może przyprawiać o zawrót głowy, szczególnie u początkujących twórców. Jak się bowiem okazuje, pisanie angażujących, zoptymalizowanych pod kątem SEO artykułów to nie takie proste zadanie. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to wyzwanie warte podjęcia, gdyż osiągnięte wyniki wynagrodzą wszystkie poniesione trudy.

W tym artykule podpowiemy Ci, jak tworzyć treści, które będą często wyszukiwane przez użytkowników i chętnie przez nich czytane.

Spis treści:

Przeprowadź badanie słów kluczowych

Zastanów się, jakie hasła może w wyszukiwarce wpisywać użytkownik w celu znalezienia Twojej marki. Ustal, jakie wyniki zostaną wówczas wyświetlone i z czego wynika budowa rankingu SERP.

Słowa kluczowe to doskonały sposób na budowanie obecności marki w sieci, a ich umiejętne wykorzystanie może zapewnić widoczność na liście wyników wyszukiwania. Ponadto zapewniają ciągłość drogi odwiedzającego, co oznacza, że odpowiadają na wszelkie jego pytania i oferują dokładnie to, czego poszukiwał.

Jeśli jesteś dopiero na etapie budowania swojej witryny, zrób listę wszelkich istotnych tematów wraz z potencjalnymi słowami, których użytkownicy mogliby użyć do znalezienia Twojej strony internetowej. Zwróć uwagę, że niektóre z nich będą bardziej konkurencyjne od innych. Na szczęście nie stanowi to żadnego problemu, gdyż doświadczony zespół SEO z pewnością pozwoli Ci wykorzystać je na swoją korzyść.

Sprawdź: Co zrobić, aby treści były chętnie czytane przez odbiorców?

Dodaj skuteczne wezwania do działania

Wezwanie do działania (CTA) to forma zachęcania odwiedzających do podjęcia określonych działań w witrynie i zaangażowania się w treść. Sfinalizowany proces zyskuje miano konwersji, będącej elementem zwiększającym przychody. Najczęściej występujące wezwania do działania to takie, które zachęcają odbiorców do zakupu, rezerwacji, subskrybcji, pobrania plików czy przeglądu produktów i usług sprzedawanych przez Twoją firmę. Okazuje się zatem, że skuteczne przyciski CTA mają kluczowe znaczenie dla rozwoju marki.

Udane wezwania do działania powinny być widoczne i powszechne na Twojej stronie internetowej oraz sformułowane w sposób, który zmniejsza poczucie wysiłku w imieniu użytkownika. Spraw, aby Twoje wezwania do działania były atrakcyjne – udane konwersje są opłacalne, co oznacza, że skuteczne CTA przyniosą korzyści Twojej firmie.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Uwzględnij drogę użytkownika

Aby stworzyć idealne treści, musisz wejść w buty osoby, która będzie ich odbiorcą. Postaw się więc w miejscu odwiedzającego Twoją witrynę i ustal, jak ją znalazł, w jakim kierunku zmierza i czego poszukuje. Pamiętaj, że struktura strony internetowej i organizacja jej zawartości mają istotny wpływ na długość pobytu użytkownika, co jest brane przez Google pod uwagę podczas budowania rankingu SERP.

Postaraj się więc ustalić, co czują klienci, kiedy wchodzą w interakcję z Twoją marką oraz z jakich kanałów przybywają. Droga ta pozwoli Ci zbudować silną strategię content marketingową, dzięki której przyciągniesz do witryny nowych odbiorców i osiągniesz wyższą pozycję na liście wyników wyszukiwania. Badanie podróży klienta umożliwi Ci zidentyfikowanie jego potrzeb i preferencji, a także pozwoli wyeliminować wszelkie problemy, które powstrzymują konsumentów przed dokonaniem konwersji.

Postaraj się wówczas zaprojektować witrynę, która będzie dostosowana do oczekiwań użytkowników i umożliwi im płynne przechodzenie między poszczególnymi stronami. Ponadto ustal swoje cele, aby wdrożyć niezbędne środki, które pozwolą Ci je osiągnąć, kiedy klient odwiedzi już Twoją witrynę. Prowadzenie użytkownika przez wszystkie ścieżki na stronie to doskonały sposób na zachęcenie go do podjęcia określonych działań, co skutkuje zwiększoną konwersją.

Sprawdź: Jak prawidłowo stworzyć treść pod kątem SEO?

Dbaj o dynamiczność treści

Tworzenie atrakcyjnych treści to doskonały sposób na budowanie obecności w sieci i pozyskiwanie nowych odbiorców. Regularność publikacji i dbałość o każdy szczegół witryny może zaprowadzić markę do wyznaczonych celów i pomóc jej zyskać popularność w Internecie. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek zapewni marce świeżość i umożliwi stałe przyciąganie nowych odbiorców, co ma bezpośredni wpływ na pozycję strony w SERP.

Aktualizuj więc swoje treści i twórz nowe, a pokażesz Google, że warto przedstawić Cię szerszemu gronu odbiorców. Postaw zatem na cotygodniowe posty na blogu lub artykuły na stronie, a z pewnością zaobserwujesz zwiększony ruch w witrynie.

Pamiętaj też, że zadaniem dynamicznych treści jest angażowanie czytelnika. W tym celu skorzystaj z wysokiej jakości zdjęć, interesujących tytułów i podziału na akapity, a bez wątpienia zatrzymasz go w witrynie na dłużej.

Skorzystaj z pomocy ekspertów

Tworzenie atrakcyjnych treści to najważniejszy element optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek. Tylko najwyższej jakości content zapewni Ci stały napływ nowych odbiorców i zagwarantuje wysoką pozycję w wyszukiwarce. Poświęć więc trochę czasu na przeprowadzenie dokładnych badań oraz napisanie angażujących artykułów, a z pewnością osiągniesz doskonałe wyniki. Jeśli jednak uważasz, że jest to zadanie przerastające Twoje możliwości, koniecznie skontaktuj się z nami. Z chęcią pomożemy zadbać o zawartość Twojej witryny, dzięki czemu zdobędziesz nowych odbiorców i zyskasz miano lidera w swojej branży!

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 11

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Dobry content SEO – co to znaczy?
Dobry content SEO – co to znaczy?
Dobry content SEO jest na wagę złota. Jak tworzyć skuteczne, wspierające pozycjonowanie treści na stronę internetową? Poznaj wskazówki!
Podstawy pozycjonowania – od czego zacząć, by uzyskać najlepsze efekty? Etap I: dobór fraz kluczowych i planowanie treści
Podstawy pozycjonowania – od czego zacząć, by uzyskać najlepsze efekty? Etap I: dobór fraz kluczowych i planowanie treści
Podstawy SEO są niezbędne, jeśli chcesz być widoczny w sieci. Dziś podpowiadamy, jak tworzyć dobre treści i w jaki sposób zdefiniować słowa kluczowe, by klienci trafili właśnie do Ciebie.
Klastry tematyczne i ich wpływ na content marketing
Klastry tematyczne i ich wpływ na content marketing
Czy wiesz, czym są klastry tematyczne i jak możesz wykorzystać je w swojej strategii content marketingu? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę