U nas możesz do pracy przyjechać firmowym skuterem! Kilka słów o tym, jak dbać o pracowników

U nas możesz do pracy przyjechać firmowym skuterem! Kilka słów o tym, jak dbać o pracowników

Nowoczesne firmy chwalą się oferowaniem dodatków pozapłacowych, elastycznymi godzinami pracy, świeżymi owocami czy nieformalną atmosferą. Dobrze! Zawsze cieszy, gdy pracodawca dba o pracowników. W niektórych firmach troska ta wykracza poza powszechnie przyjęte standardy. Przykładem świeci tu Grupa iCEA, która poza imprezami integracyjnymi czy chillout roomem udostępnia pracownikom za darmo skutery i rowery, by ci mogli sprawnie i komfortowo podróżować zakorkowanymi ulicami.

Jednoślady dla pracowników – to jest pomysł!

Dla jednych pracodawców wynagrodzenie to wszystko, co mają do zaoferowania pracownikom i wychodzą z założenia, że przecież niczego więcej nie muszą robić. Inni stają na głowie, aby spełnione były również pozostałe potrzeby, po które ludzie przychodzą do pracy – potrzeba bezpieczeństwa, relacji, potrzeba rozwoju itp. Marzy im się stworzenie środowiska, które będzie przyciągało najlepszych, którym ludzie będą chcieli się chwalić i do którego będą przyjeżdżać z zapałem.
Grupa iCEA od lat słucha tego, czego potrzebują jej pracownicy, aby lepiej im się funkcjonowało na co dzień. W wyniku tych rozmów, w jednym z dwóch zajmowanych biurowców powstał Chill Room – miejsce, w którym znajdują się konsole do gier, stół bilardowy, piłkarzyki, duże telewizory i wygodne, wielkie pufy – wszystko po to, aby pracownicy mogli jak najlepiej relaksować się w przerwie od pracy.
Dodatkowo, wszyscy mogą też poczęstować się świeżymi owocami lub darmowymi przekąskami z automatu vendingowego, idealnie pasującymi do pysznej kawy.
– Firma dba o to, by nasz zespół był dobrze zintegrowani. Często wychodzimy razem po pracy, by się zrelaksować, grillujemy na firmowym tarasie, urządzamy wieczorki z grami planszowymi czy spędzamy czas aktywnie, choćby grając w koszykówkę czy piłkę nożną. Pracownicy są do tego przyzwyczajeni. Nie zmienia to jednak faktu, że uruchomienie firmowej i darmowej wypożyczalni skuterów, to było dopiero wydarzenie! – zauważa Tomek, specjalista pracujący w Dziale SEO.

 

Co z dojazdami do pracy?

To, w jaki sposób pracownicy docierają do miejsca pracy, zwykle pracodawcy w ogóle nie interesuje. W końcu pracę wykonujemy w określonym miejscu i w określonym przedziale czasowym. Na szczęście jednak coraz więcej firm przykłada wagę do ogólnie rozumianego komfortu pracy zatrudnianych osób. Starają się swojemu zespołowi ułatwić dojazd i powrót do domu, choćby poprzez wprowadzanie elastycznego systemu pracy. Przedsiębiorcy ci zdają sobie sprawę, jak bardzo mogą dzięki temu wpływać na jakość i efektywność oraz dobre samopoczucie pracowników.
Badania wskazują, że optymalną dla pracownika odległością na dojazd do pracy jest do 15 km. Osoby, które muszą pokonywać większą odległość, mogą cierpieć na podwyższony poziom cukru we krwi oraz niepokojący poziom cholesterolu. Wzrasta w nich niepokój oraz poczucie, że coś ich omija, że marnują życie w środkach komunikacji miejskiej, co może prowadzić do depresji. Pracownicy, którym dojazd zajmuje dłużej niż 45 minut, muszą wcześniej wstawać, przez co są szybciej zmęczeni, a do tego gorzej śpią. (źródło: The Regus Work-Life Balance, University School of Medicine w Saint Louise).
Z tego tytułu Grupa iCEA wpadła na pomysł, aby umożliwiać pracownikom, którzy mieszkają najdalej od firmy docieranie do pracy z pominięciem korków na ulicach. Udostępnia im jednoślady – rowery oraz skutery, aby mogli w zdrowszy i szybszy sposób przemieszczać się po ulicach Poznania i okolic. Zaletą tego rozwiązania jest również dbałość o środowisko, która idzie w parze z polityką odpowiedzialności społecznej, którą realizuje poznańska spółka. Wszak skutery generują mniej szkodliwych substancji niż samochody, a rowery są doskonale ekologiczne.
To innowacyjne, na skalę ogólnokrajową, rozwiązanie spotkało się z entuzjastyczną reakcją wielbicieli zdrowia i sprawnych dojazdów do pracy w Grupie iCEA.
– Ze skutera korzystam sporadycznie – gdy żona musi wziąć samochód, ale widzę w tym rozwiązaniu ogromny plus. Nie martwię się, że będę musiał tkwić w autobusie, który stoi na wyjątkowo zakorkowanej trasie, a za to szybko przemykam między samochodami – Bartek, pracownik Działu Handlowego Grupy iCEA.
– Nigdy nie sądziłam, że jazda rowerem do pracy może tak dobrze wpływać na moje samopoczucie. Co prawda mam swój, ale on nie nadaje się do takich tras, dlatego chętnie korzystam z tego, który oferuje mi firma. Ze skuterów też korzystam, bo czasem wypożyczam sobie jeden z nich na weekendy – Patrycja, Content Manager z Działu Copywritingu Grupy iCEA.

Skutery i rower do dyspozycji pracowników

Dbałość o komfort pracowników może się wydawać nadgorliwością, jednak badania pokazują, że ludzie zmieniają miejsca zatrudniania z bardzo powtarzalnych powodów. Najczęstszym z nich jest atmosfera, na którą również wpływa stan emocjonalny, w jakim docierają do pracy, a następnie do domu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników, Grupa iCEA sukcesywnie realizuje ich i swoje pomysły na coraz lepsze warunki pracy. Udostępnienie wszystkim członkom ponad 100-osobowego zespołu rowerów oraz skuterów to tylko jedno z wielu propracowniczych działań spółki, które tak pozytywnie wpływają na komfort, a tym samym jakość pracy.

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Oceń tekst

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Czas na iCEA Futsal Poznań!

  Czas na iCEA Futsal Poznań!

  Ogłaszamy wszem i wobec: mamy swoją drużynę! Od dziś iCEA jest dumnym sponsorem drużyny futsalowej. Nie wiesz, o jaką dyscyplinę chodzi? Wszystkiego dowiesz się we wpisie.
  Grupa iCEA partnerem Lech Poznań

  Grupa iCEA partnerem Lech Poznań

  Grupa iCEA postała w Poznaniu, dlatego to właśnie Lech Poznań został naszym oficjalnym partnerem! Z klubem dzielimy nie tylko miasto, ale też wspólne wartości. Jakie? Przeczytaj we wpisie!
  Grupa iCEA nagradza najlepszych! Uroczysta Gala Nagród i podsumowanie 2019 roku

  Grupa iCEA nagradza najlepszych! Uroczysta Gala Nagród i podsumowanie 2019 roku

  Ach, co to był za dzień! Za nami podsumowanie 2019 roku i deszcz statuetek, który spadł na najlepszych pracowników grupy iCEA. Kto znalazł się w ich gronie?
  Bezpłatny audyt

   Powiedz nam jaki zakres usług Cię interesuje,
   a skontaktujemy się w odpowiednim dla Ciebie terminie