DARMOWY AUDYT SEO

Uwaga: dodanie strony do Google jest darmowe!

Obejrzenie odcinka zajmie Ci: 29 min
Odcinek 05
Sezon 1
Uwaga: dodanie strony do Google jest darmowe!

Zobacz odcinek:

Odsłuchaj odcinek

Czy aktualizacja treści jest potrzebna?

Tak, aktualizacja treści jest potrzebna. Przed samą aktualizacją lub napisaniem nowych treści, należy zweryfikować grupę docelową oraz sprawdzić, na jakie pytania faktycznie te teksty muszą odpowiadać naszym użytkownikom. To bardzo ważne, ponieważ Google weryfikuje treści pod kątem użyteczności. Dlatego ciągła aktualizacja treści jest tak ważna. Bardzo dobrym przykładem są maseczki. Wcześniej maseczki głównie służyły personelowi medycznemu, a w dobie koronawirusa intencja użytkownika dotycząca maseczek się zmieniła. Dlatego też w samych tekstach musimy zawierać informację o tym, że dana maseczka sprawdzi się w czasie pandemii.

Duplikacja treści: czym jest?

Wyróżniamy duplikację zewnętrzną polegającą na tym, że ktoś wynosi z obrębu naszej domeny tą treść na inną domenę i duplikację wewnętrzna, którą najczęściej sami sobie robimy. To jest najczęściej spotykany przypadek – z powodu braku zasobów importowane produkty na stronę mają powielane treści.

Kiedy nie powinniśmy przejmować się duplikacją treści?

Nie powinniśmy przejmować się duplikacją w przypadku danych technicznych, które będą się powtarzać na różnych sklepach internetowych. To informacje, których nie możemy zmienić.

Duplikacja zewnętrzna, jak sobie z nią radzić?

Duplikacja zewnętrzna jest znacznie poważniejszym problemem. Z duplikacją zewnętrzną warto walczyć, jeśli to my faktycznie zduplikowaliśmy treści producenta lub innego sklepu internetowego. Wówczas powinniśmy te duplikaty jak najszybciej wykluczyć, ponieważ Google doskonale wie, że to my zduplikowaliśmy daną treść.

Czy aktualizacja treści pod mobile jest konieczna?

Zdecydowanie tak. Musimy też brać pod uwagę to, że już od bardzo długiego czasu mamy Google boty, które sprawdzają responsywność strony na urządzeniu mobilnym. Za brak responsywności Google może nas surowo ukarać, co skutkować będzie niższymi pozycjami. Dlatego oprócz urządzeń desktopowych bardzo musimy też skupiać uwagę na urządzeniach mobilnych.

Czy treści na wersji desktopowej i mobile muszą być takie same?

Tak, musimy zadbać o to, żeby treści były takie same. Dlatego my, jako pozycjonerzy wdrażając jakieś zmiany musimy weryfikować to dwuetapowo. Najpierw na urządzeniach desktopowych, a następnie na urządzeniach mobilnych.

Jak dodać stronę do Google?

Google indeksuje stronę w momencie, kiedy trafi na jakikolwiek link, który do niej prowadzi. Jednak po drodze może natrafić na kilka problemów. Co zrobić, by tego uniknąć? Na początku należy sprawdzić stronę pod kątem technicznym. Zweryfikuj najpierw Metatag Robots – sprawdź, czy nie zawiera on dyrektywy no idex. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli w sekcji head mamy wdrożony taki Metatag Robots, to pomimo tego, że bardzo byśmy chcieli dodać domenę do wyszukiwarki, to Google bot i tak otrzymuje jasny komunikat, by nie indeksować tej strony.

Dlaczego sitemapa jest tak ważna?

Sitemapa, czyli mapa strony powinna być na każdym sklepie internetowym oraz każdej stronie usługowej, ponieważ zawiera całą mapę strony, czyli wszystkie linki, które chcemy faktycznie pokazać Google.

Kim jest gospodarz cyklu?

Wojtek zna się na rzeczy – skutecznie łączy teorię z mocnymi kompetencjami praktycznymi, co pozwala mu efektywnie zarządzać procesami pozycjonowania dla klientów Grupy iCEA. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że niejedno już widział, ale nie twierdzi, że nic go nie zaskoczy. Uważa, że pozycjonowanie to branża pełna wyzwań, gdzie można rozwinąć skrzydła – trzeba jednak być na bieżąco.

Kim jest gospodarz cyklu?

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę
  Umów spotkanie