DARMOWY AUDYT SEO

W jaki sposób generować linki zwrotne?

W jaki sposób generować linki zwrotne?

Nao Triponez / pexels.com

Jeśli zarządzasz witryną internetową, tworzenie linków zwrotnych powinno być ważną częścią Twoich działań. Aby zwiększyć świadomość marki i znaleźć się na wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania, musisz użyć odpowiednich strategii pozyskiwania linków, które pozwolą trafnie generować ruch na stronie.

W tej części postanowiliśmy pokazać Ci kolejne wskazówki dotyczące prawidłowego budowania linków.

Wskazówki dotyczące prawidłowego budowania linków

 1. Połącz strategię PR oraz SEO

Istnieje wiele strategii public relations, które można wykorzystać do poprawy SEO w witrynie. Wystarczy tylko odpowiednio przygotować i zaplanować swoje działania. SEO polega na poprawie pozycji w rankingu wyszukiwania, a PR jest po to, aby zwiększyć widoczność marki oraz wyostrzyć jej wizerunek w stosunku do docelowych odbiorców. Może i działania te różnią się od siebie, jednak cele nadal pozostają takie same.

Public relations to ogromna szansa na budowanie linków. Najczęściej jest ona jednak niewykorzystywana, mimo że konkurencja jest w tym przypadku dużo mniejsza. Twoje działania PR powinny opierać się na przemyślanej strategii SEO. Kilka linków z odpowiednich witryn internetowych będzie miało duży wpływ na pozycję strony w rankingu SERP.

Strategia ta jest idealna, jeśli planujesz długoterminowy wzrost zysków. Jeśli więc szukasz szybkiego rozwiązania, to skorzystaj z innych metod. Pamiętaj jednak, że działania, które przynoszą szybkie rezultaty, nie dają długotrwałych efektów. Zatem może warto poczekać?

 1. Twórz wartościowe treści

Zacznij tworzyć treści, które niosą ze sobą pewną wartość dla odbiorcy. To właśnie takie wpisy są warte linkowania. Kiedy Twoje treści są wartościowe, bardziej prawdopodobne staje się otrzymanie dużej liczby linków zwrotnych, ponieważ inni zaczynają uznawać Twoją domenę za autorytet.

Dbałość o treści na stronie internetowej to najskuteczniejszy sposób na zwiększenie zainteresowania i wzbudzenie zaangażowania wśród odbiorców. Staraj się więc pisać zgodnie z oczekiwaniami użytkowników. Spróbuj przygotować różnego rodzaju poradniki, wskazówki, opisy działań, które zachęcą odbiorców do korzystania z witryny, a może nawet do udostępnienia tych treści innym użytkownikom. Zadbaj o to, by publikowane treści były przydatne dla odbiorców. Jeśli bowiem będziesz tworzyć je tylko po to, aby promować markę i tworzyć linki, to będziesz miał trudności z uzyskaniem wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Treść musi być ukierunkowana na bezpośrednie zapytania użytkowników. Pozwoli Ci to zacząć generować naturalne linki zwrotne.

 1. Dokładnie zbadaj swoją grupę docelowych odbiorców

Kiedy znasz dokładne potrzeby i pragnienia swojej docelowej grupy odbiorców, możesz zacząć tworzyć treści dopasowane do ich oczekiwań. Warto analizować rynek i odbiorców. Możesz w tym celu użyć wiele dostępnych narzędzi, które przeprowadzą Cię przez cały proces tworzenia treści. Niestety nie możesz generować prawidłowych linków zwrotnych, jeśli w pełni nie zrozumiesz swojego odbiorcy. Treść powinna być trafna, dzięki czemu inni będą chcieli się nią dzielić. Zrozumienie swojej grupy docelowej jest kluczem do tworzenia planów budowania linków.

Musisz zacząć tworzyć połączenia, które pasują do upodobań i gustów odbiorców. W przeciwnym razie zmarnujesz czas na generowanie nieodpowiednich linków, które nie będą wzbudzać zainteresowania lub nie przyciągną dodatkowych odwiedzających do Twojej witryny. Niestety nadal wiele osób podchodzi do strategii budowania linków bez zwracania uwagi na swoją grupę docelową. Takie podejście jest raczej nieefektywne. Zbuduj coś wartościowego dla użytkowników, a następnie przedstawi im to w atrakcyjny sposób.

 1. Napraw uszkodzone linki

Często zdarza się, że witryny umieszczają linki do uszkodzonych stron, spamów lub innych niezrozumiałych przekazów. Niestety taki typ linków nie wpłynie pozytywnie na Twoje cele marketingowe. W takim przypadku warto skontaktować się z witrynami w celu naprawy uszkodzonych linków. Strategia bad link building polega na znajdowaniu uszkodzonych linków na stronach internetowych i oferowaniu Twojej strony internetowej jako linku zastępczego. Zasadniczo chodzi o to, by szukać stron, które będą chciały umieścić link zwrotny do Twojej witryny. Kiedy znajdziesz uszkodzone linki na tych stronach, szybko poinformuj o tym właścicieli i zasugeruj, aby zastąpili go przekierowaniem do Twojej treści. Jednak pamiętaj, aby wykonać tę czynność poprawnie, ponieważ inaczej sam możesz wyrządzić sobie wiele szkód.

Źródło: Pixabay / pexels.com

Właściciele stron internetowych, którzy nie wiedzą o uszkodzonych linkach, z pewnością podziękują Ci za czujność! Zwróć jednak uwagę na to, aby Twoje treści pasowały do stron, na których chcesz się znaleźć, tylko w taki sposób te działania będą miały jakikolwiek sens.

Sprawdź: Linki zwrotne w SEO – co warto o nich wiedzieć?

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że wszystkie wspomniane przez nas strategie budowania linków pomogą Ci znacznie poprawić pozycję witryny w wynikach wyszukiwania oraz zwiększyć widoczność marki wśród użytkowników. Generowanie linków zwrotnych wbrew pozorom nie jest trudnym zadaniem, jednak, aby przyniosło wymarzone efekty, trzeba poświęcić na nie swój czas.

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Pozycjonowanie
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 10
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Czym charakteryzuje się lejek sprzedażowy?
  Czym charakteryzuje się lejek sprzedażowy?
  Jedną ze skuteczniejszych i bardziej klasycznych metod marketingowych jest metoda lejka sprzedażowego. Opiera się w głównej mierze na pielęgnowaniu relacji z klientami, a jego prawidłowe zastosowanie prowadzi do wzrostu zysków. Dowiedz się więcej.
  Co to jest dywersyfikacja linków?
  Co to jest dywersyfikacja linków?
  Link building to jeden z obszarów wpływających na skuteczność pozycjonowania witryn internetowych. Jak zatem przygotować efektywną strategię linkowania?
  Dlaczego należy unikać upychania słów kluczowych w treściach na stronie?
  Dlaczego należy unikać upychania słów kluczowych w treściach na stronie?
  Upychanie słów kluczowych w treściach na stronie jest negatywnym czynnikiem SEO. Dlaczego należy go unikać i jak oddziałuje na stronę firmy? Czytaj dalej.

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę