DARMOWY AUDYT SEO

Wirus sprawił, że pozycje strony poleciały z dnia na dzień…

Obejrzenie odcinka zajmie Ci: 29 min
Odcinek 06
Sezon 1
Wirus sprawił, że pozycje strony poleciały z dnia na dzień…

Zobacz odcinek:

Odsłuchaj odcinek

Dlaczego Google nie widzi strony www?

Powodów, dla których Google może nie widzieć strony www jest kilka lub nawet kilkanaście. Najbardziej podstawowymi są błędy ludzkie, które sprowadzają się do tego, że strona w jakiś sposób została zablokowana przed indeksowaniem lub nie została odblokowana po wprowadzeniu wersji deweloperskiej, co najczęściej zdarza się w przypadku WordPressów.

Co może popsuć indeksację?

Powodem, dla którego Google nie zaindeksował serwisu, mogą być kwestie związane z manipulacją treści. Google kładzie nacisk przede wszystkim na to, aby użytkownik i robot sieciowy miał dostęp do dokładnie takich samych informacji. Dlatego tworząc wersję mobilną, która jest osobną wersją od wersji desktopowej, musimy pamiętać o tym, aby serwowane treści były takie same. Kolejną przeszkodą jest sam plik robots.txt.

Czym jest sitemapa i jaki ma wpływ na SEO?

Sitemapa jest, jak sama nazwa wskazuje, mapą witryny. Posiada ona zbiór wszystkich adresów, które zawarte są w serwisie, dając bezpośredni dostęp do konkretnego adresu URL. Plik sitemap generalnie wykorzystywany jest w przypadku większych serwisów. Ma on znacznie większy wpływ na pozycjonowanie, z tego względu że robot sieciowy, zanim będzie w stanie przeanalizować serwis, który posiada kilkadziesiąt tysięcy lub kilkaset tysięcy stron, spędzi na tym dużo więcej czasu. I nie ma gwarancji, że do każdej strony dotrze. W przypadku małych serwisów firmowych plik sitemapy można całkowicie pominąć. Jeżeli mamy dostęp do serwera, to tak naprawdę możemy wejść na dowolną stronę, która generuje plik sitemapy, samemu go zrobić i wrócić, umieścić na swoim serwerze w głównym katalogu i pomijamy wszelkie koszty.

Jak wygląda konstrukcja pliku sitemapy?

Najważniejszym elementem jest lokacja, czyli główny adres URL, który ma się znaleźć w sitemapie. Dodatkowymi atrybutami są data ostatniej modyfikacji, co może być dobrą informacją dla robota sieciowego, który dzięki temu wie, na jakich stronach zostały wprowadzony zmiany. To właśnie tego typu strony są w pierwszej kolejności sprawdzane i aktualizowane. Kolejnym atrybutem, o którym warto wspomnieć w przypadku sitemapy, jest changefreq, który odnosi się do częstotliwości zmian na stronie i bardzo dobrze sprawdza się w przypadku portali newsowych. W kontekście stron sklepów internetowych nie jest aż tak istotny, ponieważ częstotliwość odświeżania produktu najczęściej ogranicza się do zmiany ceny. I ostatnim elementem w sitemapie jest priority, czyli priorytet stron.

Czy wrzucać do jednej sitemapy grafiki i adresy URL?

Ja generalnie unikam wrzucania zasobów wszelkiego rodzaju do sitemapy, ponieważ jeżeli zgłaszamy daną stronę, to Google odwiedzając ją, będzie w stanie sam ją zaciągnąć. Grafika ma sens w przypadku branż, w których kupuje się wzrokiem. Przykładem są ubrania, meble, buty, itd. Jeżeli jest sam adres podstrony, na której dana grafika się znajduje, to powinno wystarczyć.

Czym jest adres kanoniczny?

Każdy adres zgłoszony w sitemapie będzie nazywany jako kanoniczny. Nie zaleca się wrzucać wszystkiego w sitemapę.

Dlaczego warto prowadzić firmowego bloga pod kątem SEO w sklepie?

Prowadząc bloga możemy publikować eksperckie artykuły, budować autorytet oraz zdobywać zaufanie. W ten sposób pokazujemy robotom sieciowym Google’a, że nie jesteśmy tylko sklepem, który wyłącznie sprzedaje, ale jesteśmy też ekspertami w swojej branży, ponieważ dzielimy się swoją wiedzą.

Dlaczego warto przeprowadzać research słów kluczowych?

Warto przeprowadzić odpowiedni research fraz pod pytania, które zadają użytkownicy. Dzięki temu możemy stworzyć całą serię wpisów blogowych, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania naszego potencjalnego klienta i dać mu od razu propozycję zakupu odpowiednich rzeczy.

Kim jest gospodarz cyklu?

Wojtek zna się na rzeczy – skutecznie łączy teorię z mocnymi kompetencjami praktycznymi, co pozwala mu efektywnie zarządzać procesami pozycjonowania dla klientów Grupy iCEA. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że niejedno już widział, ale nie twierdzi, że nic go nie zaskoczy. Uważa, że pozycjonowanie to branża pełna wyzwań, gdzie można rozwinąć skrzydła – trzeba jednak być na bieżąco.

Kim jest gospodarz cyklu?

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę
  Umów spotkanie