Wszystko, co musisz wiedzieć na temat reklamy cyfrowej

Wszystko, co musisz wiedzieć na temat reklamy cyfrowej

Surface/unsplash.com

Reklama cyfrowa to najczęściej wybierany sposób promocji marki online. Wraz ze wzrostem całkowitej liczby użytkowników internetu coraz więcej marketerów zaczęło reklamować swoją firmę w sieci. Ma to bowiem wiele zalet, które warto wykorzystać w swojej działalności.

W tym artykule wyjaśnimy Ci, czym właściwie jest reklama cyfrowa oraz jak wykorzystać ją w swojej firmie.

Czym jest reklama cyfrowa?

Reklama cyfrowa opiera się na publikowaniu treści promocyjnych dotyczących produktów lub usług, które dana firma aktualnie sprzedaje na różnych platformach internetowych. Niektóre z tych platform obejmują wyszukiwarki takie jak Google, serwisy społecznościowe i inne strony internetowe.

Skuteczna cyfrowa kampania reklamowa ma na celu dotarcie do konsumentów na każdym etapie procesu zakupowego. Dlatego głównym celem jest promowanie marki lub produktu i zachęcenie użytkowników do dokonania zakupu. Dzięki temu będziesz mógł poprawić swoje przychody.

Sprawdź: Utrzymywanie klientów – w jakim celu? Dlaczego nie jest proste? Co muszę zrobić, aby tego dokonać?

Rodzaje reklamy cyfrowej

 1. Reklama displayowa
 2. Reklama displayowa to rodzaj reklamy w mediach cyfrowych, w której grafiki, obrazy i filmy są wykorzystywane do promowania produktu na różnych platformach cyfrowych, takich jak strony internetowe, platformy mediów społecznościowych i inne.

  Jest to szczególnie przydatne w przypadku korzystania z platform opierających się na materiałach wideo, np. YouTube. Marketing wideo staje się bowiem coraz bardziej popularny.

  Źródło: Surface/unsplash.com

 3. Reklama w wyszukiwarce
 4. Jest to bardzo powszechny typ reklamy, który polega na tym, iż płacisz wyszukiwarkom takim jak Google, aby Twoja reklama znalazła się na stronie wyników wyszukiwania. Reklamy wyświetlane są użytkownikom na podstawie określonych słów kluczowych. Oznacza to, że za każdym razem, gdy użytkownik wpisuje w Google określoną frazę, Twoja reklama pojawia się na górze wyników wyszukiwania SERP.

 5. Reklamowanie za pośrednictwem influencerów
 6. Wykorzystywanie influencerów do reklamowania produktu to szybki i łatwy sposób na dotarcie do odpowiedniej grupy docelowej. Influencerzy na platformach społecznościowych, takich jak Instagram, mają zwykle setki tysięcy obserwujących, a w niektórych przypadkach nawet miliony. Dzięki temu możesz w szybko zdobyć popularność.

 7. Reklama w mediach społecznościowych
 8. Media społecznościowe to doskonałe miejsce do reklamowania swojej firmy. Do najczęściej używanych w tym celu platform można zaliczyć: Facebook, Instagram, Twitter i LinkedIn. Reklamy na platformach społecznościowych mogą mieć postać filmów, obrazów lub tekstu. Dzięki nim w skuteczny sposób dotrzesz do określonej grupy odbiorców.

  Platformy społecznościowe takie jak Facebook gromadzą wiele informacji o użytkownikach, dzięki czemu reklamy cyfrowe są dostosowane do ich preferencji i zainteresowań. Może to zwiększyć szanse na przekształcenie zwykłych użytkowników w Twoich klientów.

Największe zalety reklamy cyfrowej

 1. Jest skierowana do określonej grupy odbiorców
 2. Platformy takie jak Google i Facebook zbierają wiele informacji o użytkownikach. Obejmuje to ich zainteresowania, wiek, płeć czy obserwowane przez nich strony. Dlatego gdy będziesz reklamować się w mediach społecznościowych, algorytmy zapewnią, że Twoja reklama zostanie skierowana do osób zainteresowanych treścią, którą próbujesz promować.

  W ten sposób zyskasz większe szanse na skuteczne przyciągnięcie uwagi użytkowników i dzięki temu poprawisz konwersję w swojej witrynie.

 3. Pomaga mierzyć wyniki kampanii reklamowej
 4. Dzięki reklamie cyfrowej możesz dokładnie śledzić, ile osób kliknęło w Twoją reklamę. Reklamy wideo natomiast umożliwiają śledzenie, ile osób obejrzało film i czy oglądało go do końca.

  W ten sposób dowiesz się, czy Twoja kampania reklamowa jest tak skuteczna, jak oczekiwałeś. Jeśli nie, możesz zmienić formę reklamy lub grupę, do której kierujesz komunikat, aby poprawić skuteczność kampanii.

 5. Zapewnia szybkie i widoczne efekty
 6. Mimo że działania SEO gwarantują większy wzrost ruchu w witrynie, warto wypróbować również reklamy cyfrowe, ponieważ zapewniają one szybciej widoczne efekty. Natychmiastowe wyniki są szczególnie przydatne dla małych firm, które muszą terminowo zwiększać swoje przychody.

 7. Jest dostępna dla każdego, niezależnie od budżetu
 8. Jedną z największych zalet reklamy w mediach cyfrowych jest fakt, iż możesz stworzyć skuteczną kampanię promocyjną, niezależnie od tego, jakim budżetem dysponujesz. Reklamy na platformach takich jak Google i Facebook zaczynają się od stosunkowo niskiej ceny. Dzięki temu małe firmy również zyskują szansę na rozwój.

 9. Pozwala reklamować się w dowolnym miejscu i czasie
 10. Reklama cyfrowa umożliwia firmom dotarcie do docelowych odbiorców w dowolnej części świata. Dlatego nieważne, gdzie znajduje się siedziba Twojej firmy, dzięki odpowiednio dopasowanej reklamie możesz osiągnąć sukces na skalę światową!

Sprawdź: Czym jest Domain Authority?

Podsumowanie

Reklama cyfrowa zapewnia firmom szybkie wyniki, w stosunkowo niskich cenach. Dlatego warto zbadać docelową grupę odbiorców i dostarczać użytkownikom treści, które ich zainteresują. Wybierz tę platformę reklamową, która zapewni Ci najlepszy dostęp do Twojej grupy docelowej. Jeśli jednak te działania okażą się dla Ciebie zbyt trudne, możesz poprosić o pomoc doświadczoną agencję SEO. Dzięki wsparciu specjalistów Twoje reklamy z pewnością dotrą do jeszcze większej grupy odbiorców!

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Marketing
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 5
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Witamy w klubie, czyli czym jest Clubhouse
  Witamy w klubie, czyli czym jest Clubhouse
  Do 2021 roku aplikację tę pobrało ponad 8 milionów użytkowników! Sprawdź na czym polega jej fenomen i dlaczego dostęp do niej wcale nie jest taki prosty, jakby się mogło wydawać.
  Jakie są funkcje ceny w marketingu?
  Jakie są funkcje ceny w marketingu?
  Cena stanowi jeden z elementów marketingu mix. Jej wpływ na rozwijający się biznes online jest naprawdę duży. Jaką jeszcze rolę odgrywa w sprzedaży?
  Pisanie bloga – na co zwrócić uwagę, aby przyciągnąć odbiorców?
  Pisanie bloga – na co zwrócić uwagę, aby przyciągnąć odbiorców?
  Prowadzenie bloga może okazać się naprawdę trudnym zadaniem. Odpowiednie ubieranie w słowa tego, co siedzi nam w głowie to nie […]
  DARMOWY AUDYT SEO

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę