DARMOWY AUDYT SEO

Wszystko co powinieneś wiedzieć o marketingu w mediach społecznościowych

Wszystko co powinieneś wiedzieć o marketingu w mediach społecznościowych

Cristian Dina / pexels.com

W obecnych czasach marketing w mediach społecznościowych odgrywa bardzo ważną rolę, gdyż jest nie tylko opłacalny, ale też skuteczny. Jeśli Twoi klienci korzystają z tych platform, koniecznie musisz więc to wykorzystać.

Internet nieustannie się rozwija. Nie jest więc zaskoczeniem, że usługi agencji oferujących marketing w mediach społecznościowych stają się coraz bardziej popularne. Zacznijmy jednak od początku:

Czym jest marketing w mediach społecznościowych (SMM)?

Marketing w mediach społecznościowych (SMM) wykorzystuje media społecznościowe do promowania produktów i usług firmy. Pozwala również markom nawiązać kontakt z obecnymi klientami i pozyskać nowych

SMM posiada również specjalistyczne narzędzia do analizy danych, które pomagają marketerom śledzić efekty ich wysiłków.

Marketing w mediach społecznościowych obejmuje publikowanie treści na platformach społecznościowych, angażowanie obserwatorów oraz prowadzenie kampanii reklamowych w tych właśnie serwisach.

Sprawdź: Analiza reklam na Facebooku – jak robić to dobrze?

Na czym polega SMM?

Forma działalności internetowej zmieniła się wraz z pojawieniem się mediów społecznościowych. Wpłynęło to na sposób, w jaki angażujemy się w relacje z innymi użytkownikami, komunikujemy się i prowadzimy działalność biznesową.

Serwisy społecznościowe zmieniają zachowania i preferencje użytkowników, dzięki czemu pozwalają marketerom stosować taktyki i strategie, które mogą pomóc w promowaniu treści konkretnej marki.

Co składa się na dobry marketing w mediach społecznościowych?

 • strategia

Zanim opublikujesz cokolwiek w mediach społecznościowych, musisz określić, jaki efekt ma to przynieść. Aby stworzyć skuteczną strategię, zastanów się więc nad swoimi celami, obszarami, w jakich chcesz działać i typem treści, które chcesz udostępniać.

 • publikacja

Marketing w mediach społecznościowych musi wyróżniać się regularnością w publikacji. Jeśli będziesz aktywny, dasz swoim odbiorcom wiele powodów, dla których powinni odwiedzić Twoje docelowe strony.

Sama publikacja treści to nic trudnego. Działa na tej samej zasadzie, jak udostępnianie postów na blogu czy obrazów na stronie. Dobry plan to jednak podstawa tego procesu – odpowiedni czas i częstotliwość publikacji mają bezpośredni wpływ na Twoje efekty,

 • zaangażowanie

Jeśli Twoja firma zacznie się rozwijać, ludzie zaczną dyskutować na jej temat. Coraz częściej będziesz spotykał komentarze i recenzje swoich usług, zaobserwujesz wzrost liczby udostępnień swoich postów i staniesz się obiektem rozmów na różnych platformach.

Koniecznie sprawdzaj te informacje, aby wiedzieć, co podoba się Twoim odbiorcom, a co powinieneś poprawić, gdyż nie przypadło im do gustu.

Ręczne sprawdzanie tych statystyk jest bardzo czasochłonne, więc rozsądniej będzie posłużyć się specjalnym narzędziem do zarządzania mediami społecznościowymi, które zdecydowanie ułatwi i przyspieszy ten proces.

 • analiza

W całym procesie SSM najważniejsze jest, abyś wiedział, jakie efekty przynoszą Twoje działania. Musisz więc regularnie sprawdzać, czy docierasz do wystarczającej liczby odbiorców, ilu ich jest, jak często oznaczają Twoją markę w swoich publikacjach itp.

Platformy społecznościowe często udostępniają takie informacje, lecz poznanie ich to nie wszystko. Konieczna jest też dokładna analiza tego, z czego wynikają dane statystyki i jak można je poprawić.

 • reklama

Inwestowanie w reklamy w mediach społecznościowych to bardzo ważny element każdej strategii, gdyż umożliwiają one dotarcie do szerokiego grona odbiorców.

Promocje w mediach społecznościowych pozwalają dokładnie określić, komu będą wyświetlane oferty Twoich produktów i usług. Sam możesz dostosować swoją grupę docelową, uwzględniając jej preferencje, wiek, płeć zainteresowania i wiele innych kategorii.

Usługi SMM - co możesz dzięki nim osiągnąć?

Media społecznościowe oferują wiele możliwości marketingowych. Oto czego powinieneś oczekiwać od agencji, która ma zająć się promocją Twoich treści na tych właśnie platformach:

 • optymalizacja konta

Chodzi nie tylko o publikowanie i tworzenie treści, ale także o zaangażowanie w prowadzenie konta. Zadania związane z marketingiem w mediach społecznościowych obejmują: dopasowanie treści do konkretnych odbiorców, optymalizowanie i promowanie ich w internecie, badanie statystyk branżowych i określanie planu publikacji.

Zaangażowanie w ten proces to odpowiadanie na wiadomości, kontaktowanie się z wpływowymi osobami, udzielanie się w komentarzach, usuwanie treści spamowych i odpowiadanie na pytania obserwatorów. Wszystkie te działania mają na celu zachęcenie użytkowników do obcowania z marką i wspólnego budowania jej wizerunku.

Sprawdź: TOP 10 sposobów na reklamę w internecie – część II

Reklamy w mediach społecznościowych

Reklama to przeciwieństwo środków optymalizacji organicznej. Głównym środkiem reklamowym jest obecnie Facebook, ale stale dołączają do niego kolejne serwisy.

Reklama w mediach społecznościowych stanowi inwestycję w pozyskanie większej liczby odbiorców poprzez tworzenie kampanii, optymalizację, monitorowanie konwersji itd.

Bardzo nieopłacalne jest w obecnych czasach poleganie wyłącznie na organicznych zasięgach, dlatego wykorzystanie płatnych form reklamy jest bardzo rozsądnym posunięciem.

Pomoc w zakresie digital marketingu

Nawet jeśli wybrana przez Ciebie agencja marketingowa nie tworzy dla Ciebie treści, powinna być w stanie pomóc Ci w doborze odpowiednich strategii. Jedną z nich jest opisane poniżej publikowanie w mediach społecznościowych.

Sprawdź: Co oznacza efekt kuli śnieżnej w marketingu?

Publikacje na portalach społecznościowych

Dobra strategia marketingowa w mediach społecznościowych powinna obejmować wszystkie działania publikacyjne Twojej firmy. Musisz ustalić dokładną liczbę postów dla każdego portalu, zadbać o regularne uzupełnianie wiedzy na temat popularnych tematów w Twojej branży i opracować harmonogram udostępniania treści poruszających dany problem.

Audyt treści

Twoja agencja marketingowa powinna dokładnie przeanalizować wszystkie działania Twojej firmy w mediach społecznościowych i określić, które wymagają poprawy. Ponadto powinieneś poznać propozycje możliwych rozwiązań danych problemów i szczegóły strategii marketingowych na portalach, które są często odwiedzane przez Twoich klientów.

Audyt treści ma na celu dostarczenie szczegółowych informacji na temat efektów Twoich działań w mediach społecznościowych poprzez skupianie się na liczbie obserwatorów, polubień, komentarzy i oznaczeń oraz analizie ruchu, jaki generują Twoje posty.

Sprawdź: Jak zaprojektować baner reklamowy, żeby w niego klikano?

Analiza konkurencji

Agencja marketingowa powinna również dokładnie zbadać działania Twoich największych rywali i osiągane przez nich wyniki. Te bardzo istotne informacje pomogą Ci stworzyć precyzyjny plan, dzięki któremu będziesz mógł rozwinąć swoją firmę w jak najlepszym kierunku.

Podsumowanie

Marketing w mediach społecznościowych to bardzo wymagające i czasochłonne zadanie, które może okazać się problemem dla nawet najbardziej doświadczonych właścicieli firm. Dobrym rozwiązaniem okazać się więc może współpraca z agencją oferującą SMM. Dzięki temu nie tylko oszczędzisz swój czas, który będziesz mógł przeznaczyć na działanie w innych obszarach, ale też zyskasz pewność, że ta współpraca przyniesie pożądane efekty i staniesz się ważnym uczestnikiem rynku w swojej branży.

Zainteresował Cię ten temat? Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się naszą agencją SEO przez czat lub formularz kontaktowy.

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Marketing
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 8

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Jakie typy kampanii reklamowych możemy wyróżnić w Google Ads?
  Jakie typy kampanii reklamowych możemy wyróżnić w Google Ads?
  Google Ads cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na jego szerokie możliwości. Sprawdź, jakie typy kampanii i rodzaje reklam oferuje ten system.
  Czy reklama na Facebooku przynosi zyski?
  Czy reklama na Facebooku przynosi zyski?
  Chcesz dowiedzieć się, co ukrywa przed nami Facebook? Czy wyświetla nam wszystkie potrzebne dane do weryfikacji skuteczności kampanii reklamowej? Sprawdź!
  Jak reklamować się na Instagramie?
  Jak reklamować się na Instagramie?
  Czy reklamowanie na Instagramie się opłaca? Czy konieczne jest tworzenie atrakcyjnej kampanii? Co warto wiedzieć o reklamach na Instagramie? Podpowiadamy.

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę