Wtyczka Jetpack do WordPressa – do czego służy?

Wtyczka Jetpack do WordPressa – do czego służy?

WebFactory Ltd/unsplash.com

Bez względu na to, czy stawiasz pierwsze biznesowe kroki w Internecie, czy wręcz przeciwnie, wiedza o Jetpack WordPress może okazać się niezwykle przydatna w prężnym rozwoju firmy w sieci. Instalacja wtyczki pozwala na dostarczenie wielu wartościowych informacji z obszaru funkcjonowania witryny internetowej, w tym oferuje dostęp do statystyk oraz pojawiających się błędów. Co jeszcze powinieneś wiedzieć na jej temat? Jakie wady i zalety wskazują użytkownicy tej wtyczki? Dowiedz się już teraz za sprawą przygotowanego przez nas artykułu.

Czym wyróżnia się Jetpack?

Jetpack WordPress co to jest dla zarządzających stroną internetową? W skrócie to darmowa wtyczka wyróżniająca się złożonością modułów odpowiadających za różne funkcje. Do najbardziej powszechnego grona zaliczymy:

 • statystyki: gromadzą dane uzyskane dzięki eksploracji stron WWW;
 • publikuj: zintegrowanie informacji o upowszechnionych, nowych postach z platformami społecznościowymi, np. Facebookiem. Opcja okazuje się niezwykle przydatna przy planowaniu wpisów w dalszej perspektywie czasowej;
 • subskrypcje: intuicyjny widget, który umożliwia zapisanie się odwiedzającym stronę na listę subskrybentów komentarzy;
 • dzielenie się: opcje pozwalające na upowszechnianie i polecanie przez internautów przeczytanych treści w social mediach;
 • motyw mobile: motyw dopasowany do urządzeń mobilnych;
 • powiązane (podobne) wpisy: jak sama nazwa wskazuje, mowa tu o eksponowaniu listy wpisów zbliżonych do siebie;
 • formularze kontaktowe;
 • widoczność widgetów: za sprawą tego instrumentu masz władzę nad lokalizacją konkretnych widgetów na określonej podstronie.

Dla Jetpack WooCommerce zagrożenie nie istnieje, a to oznacza tyle, że wtyczkę cechuje niezwykła dbałość o bezpieczeństwo w sieci. Zapewnia ją jeden z modułów, do którego zadań należą zapobieganiem atakom, takim jak: brute force, aktualizowanie wtyczki, monitoring strony pod względem pojawiających się błędów, filtrowanie treści spamerskich (m.in. w komentarzach) czy skanowanie celem wykrycia niepożądanego oprogramowania. Oprócz wspomnianego modułu mamy do czynienia również z modułem wyglądu, zaangażowania oraz pisania.

Sprawdź: Jak zaangażować swoich klientów w wiadomości e-mail?

Zwolennicy i przeciwnicy użytkowania Jetpack

Przeciwnicy instalacji wtyczki Jetpack często za główny argument wysuwają spowolnienie strony WWW. Kontratakiem, który należałoby zastosować w tym przypadku, jest wskazanie, że witryna będzie ładować się znacznie szybciej, jeżeli wyłączysz moduły, z których nie korzystasz. Jakiej wady możesz spodziewać się po korzystaniu z “plecaka odrzutowego”? Niektórzy zakładają, że podłączenie konta generuje pewne ryzyko w zakresie bezpieczeństwa prywatności. Jeżeli jesteś sceptycznie nastawiony na tego rodzaju praktyki, trudniej będzie Cię przekonać do zastosowania rozbudowanej wtyczki.

Źródło: Justin Morgan/unsplash.com

Płynnie przejdźmy do optymistycznej strony Jetpacka. Ze względu na darmowy pakiet podstawowych opcji mieszczących się w jego zasobach nie ma potrzeby ponoszenia dużych kosztów, jak ma to miejsce w przypadku pozostałych wtyczek typu premium. Jetpack podlega systematycznym aktualizacjom, co związane jest z pojawianiem się nowych, przydatnych funkcji narzędzia.

Jak zabrać się za instalację wtyczki Jetpack?

Jeżeli zainstalowałeś wtyczkę, to kolejnym krokiem będzie jej uruchomienie poprzez kliknięcie przycisku “Włącz”, a następnie jej skonfigurowanie. Zostaniesz przełączony na witrynę WordPress.com, więc jeżeli nie masz założonego tam konta, Twoim zadaniem będzie zarejestrowanie się w serwisie. Kolejnym krokiem, który należy postawić, będzie “Zatwierdzenie” korelacji własnej witryny WordPress z kontem WordPress.com. Połączyłeś się? Fantastycznie, teraz czeka Cię wybór odpowiedniego planu (płatny pakiet bądź działania za darmo). Następnie włączasz “Rekomendowane funkcje” wtyczki Jetpacka i kolejno przechodzisz do “Wyglądu”, “Widgetów” oraz innych opcji, w tym “Ustawień”. Masz możliwość połączenia się z prowadzonym profilem w mediach społecznościowych, a na panelu głównym wtyczki otrzymujesz wgląd w dane statystyczne.

Sprawdź: Czym jest struktura strony internetowej i jak ją zoptymalizować?

Czy Jetpack to dobre rozwiązanie dla zarządzanej przez Ciebie strony?

Tak naprawdę wszystko zależy od liczby modułów, z których będziesz aktywnie korzystać. Decydując się na użytkowanie wyłącznie kilku z nich, korzystniejsze okaże się zastosowanie innych wariantów, odpowiadających temu samemu celowi. W ten sposób zniwelujesz nadmiar informacji skorelowanych z Jetpackiem.

Jetpack WordPress to opcja, która mieści w sobie wiele funkcji i odpowiada na różne potrzeby użytkującego, w tym sprawniejsze działanie strony czy stworzenie nowych kanałów kontaktu z klientem. Nie musisz wyposażać się w narzędzie, jakim jest Google Analytics, ponieważ Jetpack gwarantuje Ci przegląd najpotrzebniejszych danych.

Cenisz sobie komfortowe i proste narzędzia? Wtyczka Jetpack pozwoli w szybszy sposób osiągnąć oczekiwane rezultaty!

Podoba Ci się nasz artykuł? Nasza agencja SEO zaprasza do kontaktu i współpracy!

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: E-Commerce
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 8
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Dlaczego dostosowanie stron internetowych do urządzeń mobilnych jest tak ważne?
  Dlaczego dostosowanie stron internetowych do urządzeń mobilnych jest tak ważne?
  Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz polepszyć wyniki swojej strony? Dostosowanie witryny do urządzeń mobilnych to strzał w 10!
  Czy warto założyć bloga dla sklepu internetowego?
  Czy warto założyć bloga dla sklepu internetowego?
  Czy prowadzenie bloga jest skuteczne? Jak wpływa on na sprzedaż w sklepie internetowym? Odpowiedzi znajdziesz w naszym nowym artykule. Czytaj dalej!
  Jakie narzędzia przydają się do e-commerce?
  Jakie narzędzia przydają się do e-commerce?
  Zarządzając e-sklepem, jesteś świadomy tego, że konkurencja bywa nieobliczalna, a klient wymagający. Jak skutecznie wyróżnić się w branży na tle innych?
  DARMOWY AUDYT SEO

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę