DARMOWY AUDYT SEO

Wybór agencji reklamowej do social media

5 min czytania
Wybór agencji reklamowej do social media
Kategoria Marketing

Wśród wielu użytkowników Internetu panuje przekonanie, że rozwój marki jest możliwy wyłącznie za sprawą mediów społecznościowych. Wirtualny świat stwarza możliwości autoprezentacyjne oraz pomaga przedsiębiorcom wyróżnić się na tle konkurencji. Nie jest to zadanie łatwe, ponieważ branżowi rywale równie chętnie korzystają z potencjału drzemiącego w serwisach społecznościowych. Brak czasu poświęconego na śledzenie najnowszych trendów stwarza ryzyko tworzenia nieodpowiednich komunikatów skierowanych do grupy docelowej odnośnie do oferty produktów bądź usług.

Czym różni się agencja reklamowa social media od innych tego typu firm marketingowych? Czy warto zdecydować się na podjęcie współpracy ze specjalistami w tym obszarze? Jak podjąć właściwą decyzję? O tym wszystkim przeczytasz w specjalnym wydaniu artykułu. Śmiało, sięgnij po lekturę naszego wpisu!

Spis treści:

Dobrze się zastanów, czego oczekujesz od agencji reklamowej

Agencja reklamowa specjalizująca się w działaniach wchodzących w zakres mediów społecznościowych ma ściśle określone zadania. W praktyce oznacza to tyle, że specjaliści systematycznie obserwują nowinki pojawiające się w wirtualnym świecie oraz umiejętnie wykorzystują ich potencjał w dalszej pracy. Na rynku można dostrzec również firmy, które zajmują się wyłącznie kilkoma wybranymi kanałami, np. zarządzanie profilem na Instagramie bądź kontem biznesowym w serwisie społecznościowym Facebook. Zawężenie oferty pozwala profesjonalistom skoncentrować się na dogłębnej analizie konkretnych platform, a tym samym wdrażać działania marketingowe na jak najwyższym poziomie.

Agencja social media działa na określonych zasadach. Jej wybór wymaga od przedsiębiorcy sprecyzowanych celów biznesowych oraz początkowych pomysłów co do wykorzystania konta w wybranym kanale. Wiele osób prowadzących biznes online podchodzi do sprawy powierzchownie. Nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób serwisy społecznościowe są w stanie wspomóc ich sprzedaż i zwiększyć liczbę użytkowników odwiedzających stronę internetową. Na starcie, niezależnie od charakteru prowadzonej branży, musisz być świadomy, czego oczekujesz od tego typu firmy.

Sprawdź: Funkcje, które powinien zawierać każdy sklep e-commerce, aby zwiększyć sprzedaż

Kiedy warto nawiązać współpracę?

Często brak wiedzy dotyczącej innych taktyk marketingowych prowadzi do nierozsądnych decyzji i skumulowania nakładów finansowych tylko w obszarze jednego działania. Błąd! Nie pozwól, aby budżet, którym dysponujesz, został rozdystrybuowany w niepożądane segmenty. Jeżeli jesteś przekonany, że media społecznościowe to klucz do Twojego sukcesu, zatrudnij agencję zajmującą się komunikacją w social media. W jakiej sytuacji wybór kanałów społecznościowych będzie strzałem w dziesiątkę? Otóż, jeżeli zależy Ci na wzmożonej obecności na platformach, a wszelkie aktywności, które są na nich podejmowane, tworzą koherentną, wizerunkową całość z zarządzaną witryną internetową. Ponadto wówczas, gdy jesteś pewny, że strategia marketingowa oparta wyłącznie na ich funkcjonalności będzie w pełni odpowiadała założonym celom.

Jak widzisz, konsekwencja jest niezwykle ważna w odniesieniu biznesowego sukcesu i otrzymania tytułu specjalisty w obranej dziedzinie.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Nie wybieraj w ciemno agencji reklamowej

Łatwo pogubić się w ofertach i propozycjach ze strony agencji reklamowej social media. Właściwie to przed podjęciem ostatecznej decyzji warto kierować się następującymi wskazówkami.

Po pierwsze: doświadczenie w obszarze mediów społecznościowych

Jeżeli firma reklamowa zajmująca się social media istnieje na rynku od kilku dobrych lat, prawdopodobnie zna się na rzeczy i wie, jak wybrnąć z każdej kryzysowej sytuacji. Nie jest to jedyny argument, którym powinieneś kierować się, podejmując współpracę z gronem ekspertów. Doświadczenie to również posiadane portfolio, którym może poszczycić się dobrze prosperująca agencja. Możliwość wglądu we wcześniejsze dokonania profesjonalistów to argument, który często przemawia do przedsiębiorców.

Po drugie: dobra opinia wśród byłych klientów

Rekomendacje od byłych współpracowników znajdziesz na Facebooku bądź w wizytówce Google, jednak nie tylko. Większość osób chwali sobie usługi konkretnej agencji social media? To dobry znak dla Ciebie. Zwykle zadowoleni klienci udzielają opinii na różnych portalach, podobnie czynią osoby, które są usatysfakcjonowane z wdrażanych praktyk w toku kampanii marketingowych.

Po trzecie: aktywne konta w kanałach społecznościowych

Bycie profesjonalistą nie ogranicza się wyłącznie do świadczenia usług w ściśle określonym obszarze. Najlepszą wizytówką stają się aktywności w mediach społecznościowych prowadzone dla samej firmy marketingowej. Już na tym etapie i po przeglądzie publikowanych treści jesteś w stanie ocenić, czy agencja będzie w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom. Regularnie dodawane, spójne, estetyczne posty w kanałach społecznościowych przyciągają uwagę oraz podnoszą atrakcyjność oferty.

Po czwarte: profesjonalna komunikacja ze strony firmy marketingowej

Zastanawiasz się, co oznacza wyrażenie “profesjonalna komunikacja”? Przede wszystkim sprawny feedback na zapytania kierowane do agencji oraz chęć przeprowadzenia szczegółowego wywiadu, aby sprostać oczekiwaniom każdego klienta. Forma analizy marki może być różna, począwszy od kontaktu telefonicznego, mailowego, a skończywszy na przygotowanym specjalnym briefie. Tak naprawdę dopiero na podstawie uzyskanych informacji agencja jest w stanie opracować plan działania dla przedsiębiorstwa.

Sprawdź: Czym jest cold calling?

Research to rzecz święta

Choć może okazać się, że pierwsza znaleziona agencja reklamowa social media to najlepszy wybór, warto poświęcić nieco czasu na skrupulatną analizę rynku. Podejmij współpracę z zespołem, który będzie wyróżniał się znakomitymi wynikami, rekomendacjami, a przede wszystkim spełni postawione przez Ciebie wymogi. Media społecznościowe to klucz do sukcesu wielu marek, nie bagatelizuj ich znaczenia!

Potrzebujesz pomocy? Napisz do naszej agencji SEO z Poznania!

Karolina Goćkowska
Copywriting ma we krwi, a do tworzenia tekstów pod SEO stara się podchodzić kreatywnie i nieszablonowo. Przygodę z contentem rozpoczęła już podczas studiów dziennikarskich na Wydziale Nauk Politycznych UAM. Jej mocnymi stronami są szybkie działanie i pełne zaangażowanie. Na pierwszym miejscu stawia możliwość ciągłego doszkalania się w dziedzinie e-marketingu.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 6

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Inbound vs. outbound marketing: jaka jest różnica?
Inbound vs. outbound marketing: jaka jest różnica?
Inbound i outbound marketing to najlepsze sposoby na promowanie Twojego biznesu w Internecie. Dowiedz się, czym się różnią i dlaczego powinieneś je wykorzystać.
Jakie są najczęstsze błędy agencji reklamowych?
Jakie są najczęstsze błędy agencji reklamowych?
Wybór agencji reklamowej wpływa na wyniki danych kampanii. Sprawdź najczęstsze błędy specjalistów od reklamy i uchroń się przed niekorzystną współpracą.
Podstawy social media marketingu
Podstawy social media marketingu
Miliardy kont i użytkowników. Bez mediów społecznościowych nie ma Cię w sieci. Dowiedz się więc, jak zaplanować strategię marketingową w social mediach.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę