DARMOWY AUDYT SEO

Wyszukiwanie obrazem Google

5 min czytania
Wyszukiwanie obrazem Google
Kategoria Pozycjonowanie

Wyszukiwarka Google daje użytkownikom sporo możliwości, wśród których wymienić można między innymi wyszukiwanie obrazem. Dzięki niemu bez problemu znaleźć można artykuł ze zdjęcia czy poznać bliżej historię obrazu. Samo wyszukiwanie jest niezwykle proste, a korzystanie z tej opcji pozwala odkrywać znacznie większej. Opcja ta dostępna jest zarówno dla urządzeń stacjonarnych, jak i mobilnych. Poznaj bliżej jej funkcjonalność oraz dowiedz się, jak z niej korzystać.

Spis treści:

Czym jest opcja Google wyszukiwanie obrazem?

Za pomocą Google Grafika można odkrywać sieć wiele nowych rzeczy i miejsc. Opcja wyszukaj po obrazie pozwala na jeszcze szybsze znajdowanie produktów, miejsc czy usług, bez potrzeby opisywania tego, co widać na obrazku. Dodatkowo, dzięki tej funkcji można sprawdzić, na jakich portalach czy stronach internetowych widnieje dana grafika, co daje użytkownikowi jeszcze więcej możliwości związanych z weryfikacją praw autorskich czy dotarciem do źródła danego zdjęcia, obrazu czy grafiki.

Wyszukiwanie obrazu odbywa się za pośrednictwem dowolnej grafiki, zdjęcia, symbolu czy rysunku. Do poszukiwań można użyć również adresu URL, dzięki czemu danego obrazu nie trzeba zapisywać na dysku. Poza tym, Google Grafika posiada również funkcję ułatwiającą wykrywanie tematu danego zdjęcia, dzięki czemu wyświetlić można nie tylko stronę docelową, lecz także inne witryny bezpośrednio związane z tematyką obrazu. Samo wyszukiwanie obrazu jest niezwykle proste i intuicyjne. Można je przeprowadzać zarówno z poziomu komputera i laptopa, jak i telefonu czy tabletu, pracujących zarówno pod kontrolą systemu operacyjnego Android, jak i iOS.

Sprawdź: FAQ GA4: odpowiedzi na pytania dotyczące aktualizacji Google Analytics

Jakie korzyści zapewnia wyszukiwanie obrazem?

Korzystając z opcji wyszukiwania obrazu można szybko i w łatwy sposób znaleźć szereg przydatnych informacji. Każdemu choć raz zdarzyło się zobaczyć interesujące zwierzę czy roślinę i zastanawiać się nad gatunkiem. Osoby interesujące się podróżami mogły doświadczyć sytuacji, w której zainteresowało je konkretne miejsce lub budynek. Dzięki opcji, jaką jest wyszukiwanie obrazem Google znalezienie interesujących nas produktów, przedmiotów czy miejsc nie będzie już wyzwaniem. Wystarczy wgrać określone zdjęcie lub jej link do wyszukiwarki, a ta wyświetli wyniki, które pozwolą zdobyć interesujące nas informacje. Dodatkowo, Grafika Google posiada zdolność analizy obrazu, co pozwala na wyszukiwanie podobnych treści. Opcja ta ułatwi poszukiwania ilustracji o interesującej nas tematyce.

Wśród innych zastosowań tego narzędzia wymienić można sprawne wykrywanie plagiatów. Dzięki niemu sprawdzić można pochodzenie danego zdjęcia czy obrazu i ustalić, kto był jego twórcą czy właścicielem. Pozwala to uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji związanych z kradzieżą własności intelektualnej. Poza tym wyszukiwanie obrazem pomaga sprawdzić, gdzie dane zdjęcie zostało wykorzystane i na jakich stronach można je spotkać. Dzięki temu można dowiedzieć się, gdy ktoś będzie próbował się pod kogoś podszyć lub wykorzysta zdjęcie czy obraz w nieprawidłowy sposób.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Wyszukiwanie z wykorzystaniem adresu URL

Jedną z najprostszych metod na wyszukiwanie obrazem jest skorzystanie z adresu do danego obrazu. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę images.google.com i wcisnąć ikonkę aparatu, która znajduję się po prawej stronie wyświetlającego na środku strony pola wyszukiwania. W zakładce „Wklej adres obrazu” należy umieścić bezpośredni link do ilustracji, którą chcemy wyszukać. Następnym krokiem jest kliknięcie znajdującego się po prawej stronie przycisku „Wyszukiwanie obrazem” i analiza otrzymanych rezultatów.

Jak uzyskać link do obrazu?

Link do obrazu można skopiować zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. W tym celu wystarczy zaznaczyć cały tekst na pasku adresowym, jeśli dana ilustracja została przez nas otworzona w oddzielnym oknie. Inną metodą stosowaną w przypadku komputerów i laptopów jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy na dane zdjęcie i wybranie z menu kontekstowego opcji „Kopiuj adres obrazu”. Pamiętajmy jednak, że w komputerach z systemem iOS menu to otwieramy klikając w touchpad dwoma palcami. W smartfonach kopiowanie URL obrazu za pośrednictwem przeglądarki wymaga kliknięcia na obraz i przytrzymania palcem ekranu, aż nie pojawi się opcja kopiowania.

Opcja dla osób, które używają Chrome

Dla osób, które korzystają ze stworzonej przez Google przeglądarki Chrome wyszukiwanie obrazem jest jeszcze prostsze. Google Chrome posiada w swoim menu kontekstowym opcję przekierowującą bezpośrednio do tego narzędzia, która nazywa się „Szukaj obrazu w Google”. Funkcja ta znacznie skraca czas wyszukiwania i pozwala na szybkie znalezienie tego, czego akurat potrzebujemy.

Sprawdź: Poznaj monitoring sieci – Brand 24 partnerem Grupy iCEA

Wyszukiwanie obrazem Google za pomocą zapisanego obrazu

Wyszukiwanie z wykorzystaniem linku URL to nie jedyna opcja, która pozwala na znalezienie informacji o interesującej nas grafice. Drugą opcją jest wykorzystanie w tym celu obrazu zapisanego na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Podobnie jak w przypadku poprzedniej opcji, aby skorzystać z tej możliwości trzeba w pierwszej kolejności wejść na stronę Google Grafika i wybrać ikonę aparatu. Po tym kroku należy zmienić zakładkę poniżej na „Prześlij obraz”. W tym momencie możemy albo skorzystać z opcji „Prześlij plik” albo przeciągnąć wybrany przez nas obraz i upuścić go w tym miejscu.

Opcja ta działa wyłącznie na komputerowych wersjach przeglądarki, co może być problematyczne w przypadku chęci skorzystania z niej za pośrednictwem smartfona czy tabletu. W przypadku mobilnych wersji strony ikona aparatu nie wyświetla się, co uniemożliwia nam wyszukiwanie obrazem. Jest jednak na to metoda, która polega na zmienieniu witryny mobilnej na desktop. Dzięki temu również z poziomu urządzenia mobilnego i dowolnej przeglądarki można skorzystać z wyszukiwania obrazem.

Artykuł powstał we współpracy ze stronami: interiorhop.com, lovyard.com

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go! Masz stronę internetową i chciałbyś wreszcie zacząć zarabiać? Zapraszamy na konsultację z naszymi analitykami SEO! Na spotkaniu dowiesz się, jak pozycjonowanie może wspomóc Twój biznes.

iCEA Group
Jako iCEA Group jesteśmy czołową agencją SEO w Polsce, z siedzibą w Poznaniu, specjalizującą się w biznesowym podejściu do pozycjonowania stron internetowych. Od 2007 roku ustanawiamy standardy w branży SEO/SEM i z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 11

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Jak korzystać z Google Analytics w kontekście działań SEO?
Jak korzystać z Google Analytics w kontekście działań SEO?
W jaki sposób analizować efektywność strony internetowej? Google Analytics jako źródło cennych informacji. Co warto wiedzieć o tej platformie?
Nowości w Google Search Console – bądź na bieżąco!
Nowości w Google Search Console – bądź na bieżąco!
Żyj w przyjaźni z Google i wykorzystaj wachlarz możliwości, jaki Ci oferuje. Dowiedz się, co nowego w konsoli Google Search Console i o czym warto pamiętać.
Wideo jako część strategii marketingowej
Wideo jako część strategii marketingowej
Prowadzisz stronę internetową? Chcesz zdobyć nowych odbiorców? Treści wideo mogą Ci w tym pomóc! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę