DARMOWY AUDYT SEO

Zapytaj o SEO z Wojtkiem Haremzą #2 (gościnnie: Michał Ziach)

Obejrzenie odcinka zajmie Ci: 29 min
Odcinek 02
Sezon 1
Zapytaj o SEO z Wojtkiem Haremzą #2 (gościnnie: Michał Ziach)

Zobacz odcinek:

Odsłuchaj odcinek

Czy konieczne jest posiadanie jak największej ilości produktów na sklepie, bo konkurencja ma ich więcej lub inaczej – czy jest szansa przebić się w sklepie z jedną główną kategorią? Przykład sklep ze smartwatchami vs.Media Markt, x-kom, itp.?

Posiadanie jednej głównej kategorii może być zaletą, ponieważ klienci odwiedzający sklep mają wówczas pewność, że mają do czynienia z prawdziwymi ekspertami w branży, którzy dobrze znają swoje produkty i sprzedają to, co najlepsze. Jednak nie ma sensu iść w ilość produktów z różnych kategorii, bo nie zawsze istotnie wpłynie to na SEO, mimo zapewnienia różnorodności klientom.

Jak weryfikować skuteczność agencji SEO w narzędziach Google Analytics oraz Google Search Console?

Warto sprawdzić frazy, które nie zawierają nazwy brandu. Istotna jest też średnia CTR.

Czy czynniki behawioralne są czynnikiem rankingowym?

Czynniki behawioralne są czynnikiem rankingowym i jednocześnie odpowiedzią na pytanie, czy użytkownik znalazł na stronie to, czego poszukiwał.

Jaki jest najlepszy sposób analizowania konkurentów?

Przede wszystkim należy zacząć od sporządzenia listy konkurentów. Warto tu zaznaczyć, że na liście powinny znaleźć się sklepy, które oferują dokładnie taki sam asortyment, jak nasz. Następnie należy określić cel analizy: chcemy analizować asortyment? a może zależy nam na analizie profilu linkowego?

Jak przygotować dobrą strategię SEO i czy zmieniać ją w trakcie działań (np. update algorytmu) czy trzymać się jej do końca?

By przygotować dobrą strategię potrzebny jest przede wszystkim czas i kontakt z klientem, który opowie nam nieco o branży, a także wskaże swoich największych konkurentów. Agencja we współpracy z klientem ustala cele biznesowe do osiągnięcia. Updaty są regularne, dlatego jeśli wpływają na strategię, to oznacza to, że nasz plan nie jest dobrze przygotowany. Dobra strategia jest jak kręgosłup – dopuszczalne są tylko niewielkie zmiany, które nie zaburzą porządku całości.

Czy zasłanianie się przez agencje SEO zmianami w algorytmie (w obliczu braku wyników) to ściema?

Jeśli wyniki faktycznie bardzo spadły w wyniku zmian w algorytmie, wówczas agencja powinna uzasadnić, dlaczego tak się stało oraz wskazać konkretne frazy, na których odnotowaliśmy spadek.

Czy nowe strony są objęte sandboxem? Czy możliwe jest osiągnięcie dobrych efektów w pierwszym roku działań SEO?

Tak, nowe strony są objęte sandboxem. Co do efektów – wszystko zależy od tego, co rozumiemy pod pojęciem “dobre efekty”. Z naszej perspektywy częściowy zwrot z inwestycji jest dobrym efektem.

Estymacje ruchu i sprzedaży wykonywane przez agencje SEO, ile w tym prawdy? Dlaczego jedne agencje wykonują estymacje, drugie tego nie robią?

Niektóre agencje nie robią estymacji, ponieważ czasami jest to nieopłacalne. Przygotowanie założeń, wywiadu, a także analizy rynku jest kosztowne oraz czasochłonne. Estymacje zawsze są trochę życzeniowe, ponieważ nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć w pełni tego, co się wydarzy.

Kim jest gospodarz cyklu?

Wojtek zna się na rzeczy – skutecznie łączy teorię z mocnymi kompetencjami praktycznymi, co pozwala mu efektywnie zarządzać procesami pozycjonowania dla klientów Grupy iCEA. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że niejedno już widział, ale nie twierdzi, że nic go nie zaskoczy. Uważa, że pozycjonowanie to branża pełna wyzwań, gdzie można rozwinąć skrzydła – trzeba jednak być na bieżąco.

Kim jest gospodarz cyklu?

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę
  Umów spotkanie