Zapytaj o ofertę
Zapytaj o SEO #1

Zapytaj o SEO #1

Odcinek 01
Sezon 1
Obejrzenie odcinka zajmie Ci: 67 min.

Jak weryfikować skuteczność agencji SEO?

Weryfikując skuteczność agencji SEO bierzemy pod uwagę pracę pozycjonerów i ich efekty. Skuteczność można ocenić również na podstawie założeń ustalonych z klientem, które udało się zrealizować. Niezwykle istotna jest strategia składająca się z listy celów do osiągnięcia oraz planu działania.

Czy warto mierzyć skuteczność agencji narzędziami Senuto/Semstorm?

Warto mierzyć skuteczność agencji narzędziami typu Senuto lub Semstorm, ale pod warunkiem, że posiada się podstawową wiedzę i umiejętność odczytywania tych danych. Jednak nie należy ograniczać się tylko do tego, ponieważ wykresy widoczności nie pokazują, np. kaloryczności fraz znajdujących się na pozycjach TOP 3, TOP 2, TOP1.

Mam wzrosty w Senuto, lecz ruch na mojej stronie nie wzrasta. Co może być powodem?

Powodem mogą być niskokaloryczne frazy, które spowodują wzrost w Senuto, ale nie doprowadzą do wzrostu ruchu na stronie.

Dlaczego istnieją na rynku agencje SEO, które nie wskazują pozyskiwanych linków w raportach?

Nie dla każdego klienta taka informacja w raporcie jest ważna. Agencje często nie decydują się na wskazanie pozyskanych linków, ponieważ nie udało im się odnieść wystarczającego sukcesu w tym zakresie albo też pozyskane strony nie prezentują się dostatecznie dobrze.

W jaki sposób mogę pomóc agencji SEO w pozycjonowaniu mojej witryny?

Dobrym pomysłem jest zwiększenie ilości contentu lub zaplanowanie i wdrożenie zmiany na stronie, np. pozyskiwania opinii od klientów. Nasi specjaliści zalecają też parametryzację własnych produktów. Jednak każdy pomysł należy skonsultować z agencją, by nie uzyskać efektu przeciwnego do zamierzonego.

Jaki CMS wybrać dla nowej strony?

Nie ma jednego CMS’a, który idealnie wpisze się w potrzeby każdego właściciela biznesu online. Czasami wystarczy zwykła strona HTML, która jest łatwa  w optymalizacji. Jeśli chcemy prowadzić sekcję blogową, wtedy dobrym wyborem jest CMS, np. WordPress. Przy większych sklepach polecane są Presta i Magento, ponieważ tutaj możemy wykorzystać indywidualne rozwiązania.

Kiedy mogę się spodziewać efektów?

Wszystko zależy od tego, jakie założenia zostały ujęte w strategii omawianej z klientem na początku współpracy. Niektóre działania przynoszą bardzo szybko efekty, a w przypadku innych na rezultaty trzeba czasami poczekać.

Jakie są najważniejsze elementy w SEO?

Istotna jest budowa i funkcja menu, a także karta produktu. Innym ważnym elementem SEO jest architektura informacji na stronie. Warto zwrócić też uwagę na indeksację.

Jak zacząć pozycjonowanie sklepu?

Najważniejsza jest strategia i wizja tego, jak w wersji finalnej ma wyglądać nasz sklep. Dobrą praktyką jest też analiza konkurencji – w szczególności warto przyjrzeć się tym większym sklepom, którym udało się już osiągnąć sukces w branży. Czego nie należy robić? Nie uruchamiać sklepu, jeśli nie mamy jeszcze żadnych treści ani opisów produktów.

Czy pozycjonowanie może zaszkodzić stronie?

Ryzyko zaszkodzenia stronie jest niewielkie. Trzeba umieć wyważyć działania, które wykonujemy stricte pod kątem robotów i te, które wdrażamy dla użytkowników.

Zamów bezpłatny audyt SEO.
Dowiedz się, co w pozycjonowaniu Twojej strony możemy zrobić lepiej. Umów się na niezobowiązujące spotkanie z naszym specjalistą.

  Dziękujemy za wiadomość!

  Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

  Do usłyszenia!

  Blog

  Dzielimy się tym, co wiemy i co umiemy.

  Jak przechwytywać domeny?
  Jak przechwytywać domeny?
  Dzięki przechwyceniu domeny możesz stać się abonentem adresu o bardzo dobrych parametrach SEO. Istnieje kilka metod, jak to zrobić. Warto sprawdzić.
  Kompendium wiedzy o przekierowaniach na WordPressie
  Kompendium wiedzy o przekierowaniach na WordPressie
  Przekierowania na WordPressie wpływają na wrażenia użytkownika, a także na ocenę strony przez wyszukiwarkę Google. Sprawdź, co powinieneś o nich wiedzieć!
  Jak indeksują się strony w Google i ile to trwa? Sprawdź, jaki wpływ na SEO ma indeksowanie!
  Jak indeksują się strony w Google i ile to trwa? Sprawdź, jaki wpływ na SEO ma indeksowanie!
  Wyszukiwarka Google jest dziś tak oczywistym elementem korzystania z sieci, że mało kto zastanawia się, jak dokładnie działają algorytmy Google […]
  Przeprowadzimy dla Ciebie darmowy audyt e-commerce.

  W trakcie konsultacji wideo z analitykiem wzrostu:

  • Otrzymasz raport widoczności Twojej strony internetowej.
  • Omówimy efektywność Twoich obecnych kampanii reklamowych.
  • Skoncentrujemy się na analizie doświadczenia użytkownika na Twojej stronie e-commerce.
  Umów się na spotkanie
  Paweł Borowik Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik Head of Sales
  Dowiedz się, jak możemy zwiększyć efektywność rozwoju Twojej platformy e-commerce.
  Zamów bezpłatny audyt e-commerce. Skontaktujemy się z Tobą, aby umówić Cię na niezobowiązującą konsultację z naszym analitykiem.

   Twoja rola w firmie
   Twoja rola w firmie
   Dziękujemy za wiadomość!

   Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

   Do usłyszenia!

   Dołącz do newslettera
   Solidna dawka wiedzy co dwa tygodnie na Twoim mailu.