Zapytaj o ofertę
Zapytaj o SEO z Wojtkiem Haremzą #2 (gościnnie: Michał Ziach)
 • ICEA
 • /
 • Zapytaj o SEO
 • /
 • Zapytaj o SEO z Wojtkiem Haremzą #2 (gościnnie: Michał Ziach)

Zapytaj o SEO z Wojtkiem Haremzą #2 (gościnnie: Michał Ziach)

Odcinek 02
Sezon 1
Obejrzenie odcinka zajmie Ci: 78 min.

Czy konieczne jest posiadanie jak największej ilości produktów na sklepie, bo konkurencja ma ich więcej lub inaczej – czy jest szansa przebić się w sklepie z jedną główną kategorią? Przykład sklep ze smartwatchami vs.Media Markt, x-kom, itp.?

Posiadanie jednej głównej kategorii może być zaletą, ponieważ klienci odwiedzający sklep mają wówczas pewność, że mają do czynienia z prawdziwymi ekspertami w branży, którzy dobrze znają swoje produkty i sprzedają to, co najlepsze. Jednak nie ma sensu iść w ilość produktów z różnych kategorii, bo nie zawsze istotnie wpłynie to na SEO, mimo zapewnienia różnorodności klientom.

Jak weryfikować skuteczność agencji SEO w narzędziach Google Analytics oraz Google Search Console?

Warto sprawdzić frazy, które nie zawierają nazwy brandu. Istotna jest też średnia CTR.

Czy czynniki behawioralne są czynnikiem rankingowym?

Czynniki behawioralne są czynnikiem rankingowym i jednocześnie odpowiedzią na pytanie, czy użytkownik znalazł na stronie to, czego poszukiwał.

Jaki jest najlepszy sposób analizowania konkurentów?

Przede wszystkim należy zacząć od sporządzenia listy konkurentów. Warto tu zaznaczyć, że na liście powinny znaleźć się sklepy, które oferują dokładnie taki sam asortyment, jak nasz. Następnie należy określić cel analizy: chcemy analizować asortyment? a może zależy nam na analizie profilu linkowego?

Jak przygotować dobrą strategię SEO i czy zmieniać ją w trakcie działań (np. update algorytmu) czy trzymać się jej do końca?

By przygotować dobrą strategię potrzebny jest przede wszystkim czas i kontakt z klientem, który opowie nam nieco o branży, a także wskaże swoich największych konkurentów. Agencja we współpracy z klientem ustala cele biznesowe do osiągnięcia. Updaty są regularne, dlatego jeśli wpływają na strategię, to oznacza to, że nasz plan nie jest dobrze przygotowany. Dobra strategia jest jak kręgosłup – dopuszczalne są tylko niewielkie zmiany, które nie zaburzą porządku całości.

Czy zasłanianie się przez agencje SEO zmianami w algorytmie (w obliczu braku wyników) to ściema?

Jeśli wyniki faktycznie bardzo spadły w wyniku zmian w algorytmie, wówczas agencja powinna uzasadnić, dlaczego tak się stało oraz wskazać konkretne frazy, na których odnotowaliśmy spadek.

Czy nowe strony są objęte sandboxem? Czy możliwe jest osiągnięcie dobrych efektów w pierwszym roku działań SEO?

Tak, nowe strony są objęte sandboxem. Co do efektów – wszystko zależy od tego, co rozumiemy pod pojęciem “dobre efekty”. Z naszej perspektywy częściowy zwrot z inwestycji jest dobrym efektem.

Estymacje ruchu i sprzedaży wykonywane przez agencje SEO, ile w tym prawdy? Dlaczego jedne agencje wykonują estymacje, drugie tego nie robią?

Niektóre agencje nie robią estymacji, ponieważ czasami jest to nieopłacalne. Przygotowanie założeń, wywiadu, a także analizy rynku jest kosztowne oraz czasochłonne. Estymacje zawsze są trochę życzeniowe, ponieważ nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć w pełni tego, co się wydarzy.

Zamów bezpłatny audyt SEO.
Dowiedz się, co w pozycjonowaniu Twojej strony możemy zrobić lepiej. Umów się na niezobowiązujące spotkanie z naszym specjalistą.

  Dziękujemy za wiadomość!

  Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

  Do usłyszenia!

  Blog

  Dzielimy się tym, co wiemy i co umiemy.

  Agencja interaktywna – co to jest?
  Agencja interaktywna – co to jest?
  Marketing cyfrowy to jeden z najlepszych sposobów na rozwijanie marki. Warto więc wiedzieć, czym zajmuje się skuteczna agencja interaktywna!
  Na czym polega renderowanie witryny? Renderowanie stron jako robot Google – jak i po co to robić?
  Na czym polega renderowanie witryny? Renderowanie stron jako robot Google – jak i po co to robić?
  Renderowanie witryny internetowej to ważny proces – dzięki niemu Twoja strona może być widoczna dla użytkowników sieci. Warto wiedzieć więcej!
  Branding w mediach społecznościowych, czyli promowanie marki na szeroką skalę
  Branding w mediach społecznościowych, czyli promowanie marki na szeroką skalę
  Zależy Ci na wypromowaniu swojej marki? Wykorzystaj media społecznościowe! Sprawdź, jakie metody marketingowe są najbardziej skuteczne.
  Przeprowadzimy dla Ciebie darmowy audyt e-commerce.

  W trakcie konsultacji wideo z analitykiem wzrostu:

  • Otrzymasz raport widoczności Twojej strony internetowej.
  • Omówimy efektywność Twoich obecnych kampanii reklamowych.
  • Skoncentrujemy się na analizie doświadczenia użytkownika na Twojej stronie e-commerce.
  Umów się na spotkanie
  Paweł Borowik Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik Head of Sales
  Dowiedz się, jak możemy zwiększyć efektywność rozwoju Twojej platformy e-commerce.
  Zamów bezpłatny audyt e-commerce. Skontaktujemy się z Tobą, aby umówić Cię na niezobowiązującą konsultację z naszym analitykiem.

   Twoja rola w firmie
   Twoja rola w firmie
   Dziękujemy za wiadomość!

   Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

   Do usłyszenia!

   Dołącz do newslettera
   Solidna dawka wiedzy co dwa tygodnie na Twoim mailu.