DARMOWY AUDYT SEO

Znaczenie SEO podczas pandemii COVID-19

Znaczenie SEO podczas pandemii COVID-19

Edward Jenner/pexels.com

Kryzys związany z COVID-19 zmienił to, jak pracujemy, jak robimy zakupy i jak się komunikujemy. SEO ma teraz ogromne znaczenie, gdyż powstaje coraz więcej firm prowadzących działalność internetową i każda z nich chce znaleźć się na szczycie wyników wyszukiwania.

Ponowny dobór strategii SEO może pomóc Twojej firmie rozwinąć się, gdy już wrócimy do normalności. Poprawisz swoją pozycję w wyszukiwarce i skierujesz swoje działania w kierunku generowania przychodów we wciąż bardzo niepewnych czasach.

Zasadniczym pytaniem, które powinieneś sobie zadać jest to, co teraz robić w zakresie SEO? Odpowiedź powinna być dostosowana do charakterystyki Twojej firmy, więc porada specjalistów z agencji SEO może okazać się szczególnie ważna. Jak jednak zacząć samodzielnie dbać o optymalizację treści? Oto kilka wskazówek:

Sprawdzaj najczęściej wyszukiwane frazy

Liczba internetowych wyszukiwań stale rośnie. Trudno się temu dziwić, gdyż w obecnych czasach większość ludzi spędza czas w domu, z dala od społeczności, które mogłyby udzielić odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Są jednak wyszukiwania, które notują obecnie znaczny wzrost w odniesienie do czasów sprzed COVID-19. Restauracje, handel detaliczny, małe firmy – wszyscy zostali boleśnie dotknięci skutkami pandemii, a SEO jest tym co może im pomóc wrócić do pełni sił.

Dla przykładu, lokale gastronomiczne muszą ponownie przemyśleć swoje cele związane z pojawianiem się w wyszukiwarkach. Wcześniej starały się przyciągnąć ludzi poszukujących niesamowitych doświadczeń kulinarnych, a teraz wykorzystują dostarczanie klientom posiłków prosto do ich domów lub spożywanie potraw na świeżym powietrzu. Restauracje muszą więc określić, jakie formy optymalizacji wykorzystać, aby zyskać wysoką pozycję na liście wyników wyszukiwania właśnie dla tych terminów i fraz.

Nawet jeśli Twoja firma działa głównie online, istnieje duże prawdopodobieństwo, że pandemia COVID-19 i zmiany, jakie przyniosła w sposobie życia i pracy, wpłyną na słowa kluczowe, których poszukują użytkownicy, w celu znalezienia ofert takich, jakie prezentuje Twoja marka.

Ponieważ liczba ogólnych wyszukiwań online szybko rośnie, warto zainwestować w SEO, aby jak najlepiej wykorzystać tę sytuację. Optymalizacja treści pod kątem wyszukiwarek od dawna jest bardzo ważnym elementem niemal każdej strategii obranej przez firmy działające w internecie. Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, ma to ogromne znaczenie w rozwijaniu działalności i zdobywaniu klientów. Pamiętaj o tym, aby nie zostać daleko w tyle.

Sprawdź: Jakie typy kampanii reklamowych możemy wyróżnić w Google Ads?

Dobierz odpowiednie słowa kluczowe

Twoja strategia SEO nie ma sensu bez odpowiednich słów kluczowych. Ich skuteczność jest zależna od popularnego aktualnie tematu. Na przykład teraz występuje znaczny wzrost wyszukiwań fraz, takich jak: COVID, koronawirus, lockdown, pandemia, korona, kwarantanna, izolacja itp. Musisz więc zbadać treści, uwzględniając przy tym słowa kluczowe, na które mogą mieć wpływ.

Ludzie bardzo często szukają w obecnych czasach opcji dostawy, nie tylko z restauracji, ale też innych miejsc. Uwzględniając bezpieczeństwo swoje i pracowników, z pewnością będą chcieli skorzystać z niestacjonarnych usług, takich jak szkolenia i kursy online, wirtualne wycieczki czy internetowe przeglądanie mieszkań. Być może konieczne będzie dostosowanie stron do panujących powszechnie standardów, aby przyciągać klientów i osiągać zyski, pomimo ograniczonych przez pandemię możliwości.

Twórz nowe treści

Jeśli jeszcze nie wdrożyłeś tego do swojej strategii marketingowej, content marketing jest doskonałą formą inwestycji w swój biznes po COVID.

Tworząc wartościowe treści na popularne tematy szybko zdobędziesz nowych odbiorców, zbudujesz silną reputację swojej marki i staniesz się ekspertem w kwestii rozwiązywania problemów swoich klientów. Pamiętaj też o uwzględnieniu wcześniej wyszukanych słów kluczowych.

Jeśli posiadasz już bazę wcześniej stworzonych treści, zwróć uwagę na to, czy wciąż są one aktualne. Jeśli nie, znajdź najważniejsze różnice, wyciągnij wnioski i zacznij pisać teksty dostosowane do panujących norm.

Możesz posłużyć się wieloma narzędziami, które pomogą Ci zdefiniować najbardziej pożądane przez użytkowników treści i określić, jakie tematy są obecnie najczęściej wyszukiwane. Da Ci to jasną instrukcję postępowania w kwestii tworzenia dobrego contentu.

Sprawdź: Co to są badania konsumenckie i czy warto je przeprowadzać?

Bądź rozsądny

Podczas optymalizowania swoich treści uważaj, aby użytkownicy nie odnieśli wrażenia, że wykorzystujesz aktualną trudną sytuację, robisz sobie z niej żarty i lekceważysz jej powagę. Zwróć uwagę na to, że to, co kiedyś mogło być zabawne, obecnie może przynieść zupełnie odwrotny skutek. Nawet najmniejsze błędy mogą poważnie zaszkodzić Twojej reputacji i postawić Twoją markę w niekorzystnym świetle.

Nie strasz swoich odbiorców. Zamiast tego twórz przyjazne, pokrzepiające treści, dzięki którym użytkownicy poczują się lepiej. Dzięki temu nie tylko zyskasz ich sympatię, ale też zwiększysz ruch w witrynach, gdyż będą do Ciebie stale powracać.

Zwróć uwagę na swoje call to action. Czy są one odpowiednie dostosowane do czasów, w jakich obecnie żyjemy? Wywierająca presję forma niektórych wezwań do działania jest czymś, czego zdecydowanie powinieneś unikać. Zamiast tego postaw na pozytywny wydźwięk swoich treści, który utrzyma zainteresowanie odbiorców i da im powód do rozpoczęcia dyskusji i udostępniania Twojej strony.

Kontroluj zachowania klientów

Zachowania konsumentów, szczególnie te związane z wyszukiwaniem, bardzo szybko się zmieniają pod wpływem pandemii koronawirusa. Musisz więc pamiętać, że sposób postępowania klientów w jednym miesiącu będzie się znacznie różnić w stosunku do poprzedniego i następnego. Musisz szybko aktualizować swoją wiedzę i dostosowywać się do nowych warunków.

Aby zachować dobry wizerunek, możesz wykorzystać narzędzia analityczne, które pozwolą Ci monitorować swoje treści, zachowania użytkowników i osiągane przez Twoją markę wyniki. Zatrudnienie agencji SEO może dodatkowo usprawnić ten proces i ułatwić Ci prowadzenie swojego biznesu.

Sprawdź: TOP 7 narzędzi marketingowych, które musisz znać

Zadbaj o stronę w Google Moja Firma

Być może jeszcze tego nie słyszałeś, ale Google, w związku z pandemią, wprowadził kilka znaczących zmian w swojej ofercie Google Moja Firma. Nie tylko tymczasowo wstrzymano możliwość opiniowania usług przez klienta, ale także zwrócono uwagę na aktualizowanie godzin pracy czy warunków funkcjonowania podczas lockdownu.

Google Moja Firma to bardzo ważne narzędzie dla każdej firmy, choć w szczególności dla tych, które działają lokalnie. Niestety, wielu właścicieli wciąż wyznaje zasadę, że raz utworzone nie musi być już uzupełniane. Nic bardziej mylnego! Klienci wciąż poszukują aktualnych informacji o produktach i usługach, które planują zakupić. Pierwszym punktem, który zazwyczaj sprawdzają jest właśnie profil firmy w Google Moja Firma.

Narzędzie zapewnia jednak wiele przydatnych funkcji, których możesz użyć, aby poinformować konsumentów o wprowadzonych w związku z pandemią zmianach, ofertach specjalnych, aktualizacjach i innych ważnych kwestiach. Niektóre z nich to “tymczasowo zamknięte”, numer kontaktowy, linki do stron internetowych, “dodatkowe godziny”, opis firmy, kategorie, recenzje, Q&A czy zdarzenia.

Pamiętaj, że te funkcje istnieją, aby z nich korzystać. Jeśli nigdy nie zwracałeś uwagi na aktualizację swojego profilu w Google Moja Firma – koniecznie musisz to zmienić!

Jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia w optymalizacji treści podczas pandemii, skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci najlepszą strategię, która pozwoli Twojej firmie przetrwać te trudne czasy i stanąć na nogi po pandemii. Pamiętaj, nie jesteś sam!

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Pozycjonowanie
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 6

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Marketing e-commerce – jak wykorzystać kategorie w sklepie internetowym?
  Marketing e-commerce – jak wykorzystać kategorie w sklepie internetowym?
  Zajmujesz się handlem internetowym? Masz bogaty zbiór produktów oraz ofert? Zadbaj, aby Twoja strona była przejrzysta dzięki zastosowaniu kategorii. Poznaj podstawy SEO dla e-commerce.
  Skuteczne narzędzia dla copywriterów
  Skuteczne narzędzia dla copywriterów
  Specjalistyczne narzędzia mogą usprawnić proces tworzenia treści. Warto więc wiedzieć, które z nich są szczególnie przydatne dla copywriterów.
  Czym są tagi tytułu i jak je optymalizować?
  Czym są tagi tytułu i jak je optymalizować?
  Czym jest tag tytułu? Jaki ma wpływ na osiągane wyniki? Jak dostosować go do wymagań użytkowników i wyszukiwarek? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę