DARMOWY AUDYT SEO

Zoptymalizowane strony produktów kluczem do zwiększenia konwersji

5 min czytania
Zoptymalizowane strony produktów kluczem do zwiększenia konwersji
Kategoria Pozycjonowanie

Strony produktów to miejsca, w których klienci zwykle podejmują ostateczną decyzję dotyczącą zakupu. Dlatego też właśnie te elementy są niezbędne do zwiększenia konwersji.

Należy więc pamiętać, że zaniedbywanie stron produktów jest ogromnym błędem, który, niestety, jest bardzo często popełniany przez wiele witryn e-commerce.

Istnieje wiele technik, które sprzedawcy mogą zastosować, aby poprawić skuteczność stron produktów i korzystnie wpłynąć na współczynniki konwersji. Oto kilka metod tworzenia lepszych ofert, które zdecydowanie zwiększą Twoje przychody:

Spis treści:

Dokładnie przedstaw swoje oferty

Jedną z najważniejszych przeszkód w sprzedaży online są obawy kupującego, które wynikają z braku możliwości zobaczenia i dotknięcia produktu w rzeczywistości. Nasuwają się wówczas pytania dotyczące dopasowania przedmiotu, zasad zwrotu, dokładności w doborze i wielu innych podobnych kwestii.

Strony produktów muszą rozwiewać wątpliwości konsumenta. Można to osiągnąć na wiele różnych sposobów, takich jak:

 • wyświetlanie zasad zwrotów na stronach produktów,
 • ukazanie tabel rozmiarów i opinii klientów na temat tego, czy rozmiar jest zgodny z opisem,
 • dołączenie instrukcji obsługi produktu.

Dołączając elementy, takie jak instrukcje i informacje o rozmiarach, zdecydowanie zachęcasz klientów do zakupu i dajesz im gwarancję profesjonalnej obsługi. W ten sposób znacznie zwiększysz swoje wyniki sprzedażowe i staniesz się uznanym uczestnikiem internetowego rynku.

Sprawdź: Jak zwiększyć konwersję za pomocą UX?

Zadbaj o wysokiej jakości zdjęcia produktów

Najpoważniejszym problemem dla sprzedawców internetowych jest trudność w dokładnym przedstawieniu konsumentom oferowanych produktów. Właśnie z tego powodu wysokiej jakości zdjęcia sprzedawanych przedmiotów odgrywają znaczącą rolę w optymalizacji sklepu internetowego.

Należy jednak wspomnieć że fotografia produktowa może być tym, co rozwinie Twoją stronę i zwiększy sprzedaż, ale też tym, co pociągnie ją na dno. Dzieje się tak, gdyż zdjęcia bardzo często są głównym kryterium decyzji konsumenckich.

Oryginalne i odpowiednio zoptymalizowane zdjęcia produktów mogą pojawić się w wynikach wyszukiwania Google, Bing i innych wyszukiwarek. Dlatego tak ważne jest, aby publikowane obrazy były profesjonalne, ciekawe i zachęcające do zakupu.

Warto więc upewnić się, że do opisu każdego produktu dołączone jest perfekcyjne zdjęcie, które pozwoli klientom dogłębniej poznać prezentowaną ofertę. Możliwość poznania szczegółów danego przedmiotu okazać się może czynnikiem warunkującym jego zakup. Dzięki temu nie tylko zwiększysz sprzedaż, ale też zminimalizujesz zwroty, gdyż klienci będą kupować tylko to, na czym im rzeczywiście zależy.

Ponadto, jeśli produkt ma wiele wariantów do wyboru, takich jak różne kolory, rozmiary czy wzory, dołączenie ich zdjęć powinno być koniecznością ponieważ może to pomóc w zwiększeniu współczynników konwersji i ułatwić konsumentom dokonanie właściwego wyboru.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Twórz kreatywne opisy

Wielu sprzedawców zaniedbuje ten element, tworząc całkowicie bezbarwne, i nudne opisy produktów, które zniechęcają potencjalnych nabywców. Jeszcze gorszym rozwiązaniem, które dodatkowo może spotkać się z niezadowoleniem wyszukiwarki, jest kopiowanie opisów producentów.

Tego typu zagrania mogą bardzo niekorzystnie wpłynąć nie tylko na liczbę klientów, ale też na pozycjonowanie sklepu w wyszukiwarce, co dodatkowo obniży osiągane wyniki.

Interesujące opisy pomagają wywoływać emocje wśród konsumentów, co może bezpośrednio przełożyć się na wyniki sprzedażowe. Dzięki temu jesteś w stanie przekonać klientów, że Twój produkt jest dokładnie tym, którego szukali.

 

Sprawdź: Wzrost konwersji a optymalizacja reklam sponsorowanych – z troską o Twój budżet

Zaprezentuj opinie innych klientów

Wyświetlanie opinii klientów na stronach produktów jest koniecznością gdyż bezpośrednio wpływa na decyzję konsumentów. Recenzje zapewniają bowiem kupującym niezbędny dowód społeczny, który pozwala im czuć się komfortowo i bezpiecznie podczas procesu zakupowego.

Opinie klientów budują zaufanie nie tylko do konkretnego produktu, ale też do całej marki. Jeśli więc sprzedajesz przedmiot, którego celem jest wywołanie określonego efektu, recenzje mogą być tym, co spowoduje że stanie się on pożądanym towarem w całej Twojej branży. Zaufanie klientów to coś, na czym powinno zależeć Ci najbardziej, a pozytywne oceny zadowolonych konsumentów mogą Ci to zapewnić.

Zaproponuj dodanie do listy życzeń

Klienci nie zawsze zamierzają dokonać zakupu od razu po poznaniu danego produktu. Często zdarza się, że chcą zapisać daną ofertę i wrócić do niej w późniejszym terminie lub szukają aktualnie czegoś innego, ale zauważony przedmiot zainteresował ich na tyle, że chcieliby przyjrzeć mu się bliżej trochę później.

Bez względu na sytuację, zapewnienie odwiedzającym opcji zapisania produktów na liście życzeń zapewnia im komfort i sprawia, że nie czują się zmuszeni do podjęcia natychmiastowej decyzji.

Ponadto dodanie opcji listy życzeń daje sprzedawcom dodatkowy sposób pozyskiwania informacji o odwiedzającym, ponieważ wymaga to utworzenia konta. W ten sposób możliwe jest uzyskanie na przykład adresu e-mail, które później może posłużyć jako doskonałe narzędzie marketingowe.

Sprawdź: Wzmożona konwersja strony docelowej – to się opłaca!

Podsumowanie

Strony produktów to bardzo ważny element każdej witryny e-commerce. Brak dbałości o ten element może nie tylko negatywnie wpłynąć na wizerunek Twojej marki, ale też faktycznie obniżyć wysokość uzyskiwanych przychodów ze sprzedaży, a tego z pewnością chcesz uniknąć. Optymalizacja stron produktów, budowanie zaufania klientów i dbałość o nawet najmniejsze szczegóły to elementy, dzięki którym możesz stać się liderem w swojej branży. Zadbaj więc o to już dziś i stań do wyścigu o tytuł najlepszego sprzedawcy w sieci!

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 6

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Jak zaistnieć w sieci?
Jak zaistnieć w sieci?
Internet to niesamowicie potężne narzędzie marketingowe, a wykorzystanie jego potencjału może pomóc zwiększyć zyski przedsiębiorstwa kilkukrotnie. Dowiedz się, jakie działania w sieci mogą pomóc Ci w osiągnięciu sukcesu.
Shoper krok po kroku
Shoper krok po kroku
Chciałbyś założyć własny sklep internetowy? To niezwykle proste! Dowiedz się, krok po kroku, jak działa platforma Shoper.
Co to jest Google Bomb? Jak wpływa na pozycjonowanie?
Co to jest Google Bomb? Jak wpływa na pozycjonowanie?
Niejeden właściciel e-sklepu marzy o znalezieniu się w TOP10 wyników wyszukiwania Google. Niektórzy idą na skróty, decydując się na nieetyczne praktyki.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę