Zapytaj o ofertę
ICEA S.A. podsumowuje 2023 rok – stabilny poziom przychodów i 125% wzrost EBITDA
 • ICEA
 • /
 • Blog
 • /
 • ICEA S.A. podsumowuje 2023 rok – stabilny poziom przychodów i 125% wzrost EBITDA

ICEA S.A. podsumowuje 2023 rok – stabilny poziom przychodów i 125% wzrost EBITDA

5 min. czytania

ICEA S.A., polska agencja specjalizująca się w marketingu cyfrowym, zamknęła 2023 rok przychodami na poziomie 31,8 mln zł wobec 30,6 mln zł rok wcześniej. Jednocześnie, spółka zanotowała znaczną poprawę w EBITDA, która osiągnęła wartość 7,46 mln zł – co oznacza wzrost o 125 proc. r/r. W ubiegłym roku, mimo zmiennych warunków rynkowych, firma utrzymała stabilną pozycję i kontynuowała budowanie trwałych relacji z partnerami biznesowymi. W rezultacie jej eksperci przeprowadzili w ubiegłym roku przeszło 2,3 tys. konsultacji SEO. Z myślą o dalszym wzmacnianiu pozycji firmy na rynku i maksymalizacji jej wartości, zarząd podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych, które mogą wesprzeć dalszy rozwój organizacji.

Stabilny wzrost

Agencja ICEA S.A., która od 17 lat dostarcza kompleksowe rozwiązania z zakresu marketingu cyfrowego wiodącym firmom w Polsce i na świecie, podsumowała wyniki za 2023 r. W omawianym okresie spółka – podobnie jak w ubiegłych latach – utrzymała tendencję wzrostową. Jej przychody wyniosły 31,8 mln zł, co stanowi wzrost o blisko 1,2 mln zł w porównaniu z rokiem poprzednim. W 2023 r. spółka uzyskała wynik EBITDA na poziomie 7,46 mln zł (wobec 3,3 mln zł w 2022 r.). Ten znaczący, trzycyfrowy wzrost procentowy jest bezpośrednio związany z zakończeniem wcześniejszych strategicznych inwestycji oraz unowocześnieniem procesów operacyjnych dzięki wdrożeniu zaawansowanych technologii sztucznej inteligencji (AI), co przyczyniło się do zwiększenia efektywności i rentowności firmy. Uzyskane rezultaty to także konsekwencja utrzymującego się na wysokim poziomie zapotrzebowania na usługi digitalowe.

Podejmowane przez nas na przestrzeni ostatnich kwartałów działania w znacznym stopniu przełożyły się na dobre wyniki finansowe. Obecnie skupiamy się na długoterminowej perspektywie i jednym z naszych założeń na najbliższy czas jest przegląd opcji strategicznych. Chcemy jeszcze lepiej przygotować się na przyszłe wyzwania. Spoglądamy perspektywicznie w przyszłość i prognozujemy, że w 2024 r. wypracujemy przychód w wysokości 35,9 mln zł oraz wynik EBITDA na poziomie 11,2 mln zł. Jesteśmy przekonani, że nasza wiedza technologiczna, długoletnie doświadczenie w biznesie, zaangażowanie w budowanie relacji z klientami oraz umiejętność szybkiego dostosowywania się do zmieniającego rynku, pozwolą nam osiągać ponadprzeciętne rezultaty – mówi Wojciech Haremza, Prezes Zarządu, ICEA S.A.

Większa efektywność dla klientów

W 2023 r. spółka odnotowała także znaczący wzrost liczby obsłużonych klientów. W ciągu minionych 12 miesięcy przeprowadzono ponad 2,3 tys. konsultacji SEO. Dzięki efektywnemu wsparciu klientów w ich działaniach marketingowych, ICEA S.A. przyczyniła się do wygenerowania przez nich imponującego przychodu – łącznie na poziomie około 2,3 mld zł. W 2022 r. było to blisko 1,8 mld zł. W analizowanym okresie, współpracujące z ICEA firmy, wygenerowały łącznie 5,9 mln transakcji, z czego ponad jedna piąta pochodziła z ruchu organicznego. Jednocześnie skupienie spółki na sukcesie klientów oraz innowacyjne podejście do działań w zakresie pozycjonowania i marketingu cyfrowego wpłynęły na obniżenie wskaźnika ich rezygnacji aż o 30 proc.

W centrum naszej strategii biznesowej leży zasada wzajemnego rozwoju. Osiągnięcia naszych klientów są nierozerwalnie związane z naszym sukcesem i dalszym wzrostem – podkreśla Wojciech Haremza. – Obecnie dzięki współpracy z około 300 partnerami z różnych dziedzin e-commerce i marketingu, możemy skuteczniej dostarczać rozwiązania dopasowane do indywidualnych i bieżących potrzeb klientów. Nasze konsekwentne działania nie tylko przyczyniają się do bezpośredniego wzrostu ich wyników, co jest widoczne chociażby w wygenerowanym przez nich łącznie przychodzie, ale także budują długotrwałe relacje. O rosnącym zaufaniu do nas i zadowoleniu z dostarczanych usług może świadczyć fakt, że w 2023 roku, co ósmy klient naszej firmy zdecydował się zwiększyć swoje budżety, a ponad 20 proc. spośród wszystkich współpracuje z nami dłużej niż 3 lata – dodaje.

Perspektywy na przyszłość

W nadchodzących kwartałach ICEA S.A. planuje utrzymać trend wzrostowy i pozycję lidera branży digital marketingu. W tym celu zamierza kontynuować inwestycje w nowoczesne technologie i innowacje, co pozwoli na dalszy rozwój i dostarczanie jeszcze bardziej zaawansowanych usług dla klientów, szczególnie w obszarze pozycjonowania.

Świat digitalu rozwija się w zawrotnym tempie. Z uwagą obserwowaliśmy rosnący trend wykorzystania AI i automatyzacji w SEO i przewidzieliśmy rozwój wydarzeń. Dlatego trzy lata temu zdecydowaliśmy się założyć dział R&D i rozpoczęliśmy prace nad budową autorskich rozwiązań opartych o AI i automatyzację. Naszym celem było stworzenie narzędzi, które pozwolą nam jeszcze bardziej zwiększyć efektywność działań, jednocześnie utrzymując konkurencyjne ceny dla naszych klientów – podsumowuje prezes ICEA S.A.
Zamów bezpłatny audyt SEO.
Dowiedz się, co w pozycjonowaniu Twojej strony możemy zrobić lepiej. Umów się na niezobowiązujące spotkanie z naszym specjalistą.

  Dziękujemy za wiadomość!

  Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

  Do usłyszenia!

  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 . Liczba ocen: 1
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  *

  Blog

  Dzielimy się tym, co wiemy i co umiemy.

  Beta Internet 2023 z udziałem iCEA za nami! To wciąż jedna z najważniejszych konferencji w polskiej branży internetowej
  Beta Internet 2023 z udziałem iCEA za nami! To wciąż jedna z najważniejszych konferencji w polskiej branży internetowej
  Blisko 400 uczestników, ponad 80 prelekcji, dyskusje panelowe, rozmowy z ekspertami, nagrania, i wiele godzin networkingu na leżakach przy Beach […]
  Targi FashionWeAre 2023 za nami. Wśród ekspertów strefy e-commerce iCEA Group
  Targi FashionWeAre 2023 za nami. Wśród ekspertów strefy e-commerce iCEA Group
  18 edycja Targów Mody FashionWeAre, które odbyły się pod koniec sierpnia w Łodzi, przyciągnęła uwagę przedstawicieli branży modowej z całego […]
  Czas na iCEA Futsal Poznań!
  Czas na iCEA Futsal Poznań!
  Ogłaszamy wszem i wobec: mamy swoją drużynę! Od dziś iCEA jest dumnym sponsorem drużyny futsalowej. Nie wiesz, o jaką dyscyplinę chodzi? Wszystkiego dowiesz się we wpisie.
  Przeprowadzimy dla Ciebie darmowy audyt e-commerce.

  W trakcie konsultacji wideo z analitykiem wzrostu:

  • Otrzymasz raport widoczności Twojej strony internetowej.
  • Omówimy efektywność Twoich obecnych kampanii reklamowych.
  • Skoncentrujemy się na analizie doświadczenia użytkownika na Twojej stronie e-commerce.
  Umów się na spotkanie
  Paweł Borowik Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik Head of Sales
  Dowiedz się, jak możemy zwiększyć efektywność rozwoju Twojej platformy e-commerce.
  Zamów bezpłatny audyt e-commerce. Skontaktujemy się z Tobą, aby umówić Cię na niezobowiązującą konsultację z naszym analitykiem.

   Twoja rola w firmie
   Twoja rola w firmie
   Dziękujemy za wiadomość!

   Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

   Do usłyszenia!

   Dołącz do newslettera
   Solidna dawka wiedzy co dwa tygodnie na Twoim mailu.