Rozpoczęcie działalności na rynku e-commerce wiąże się z koniecznością wyboru odpowiedniej platformy sprzedażowej. Przedsiębiorcy mają obecnie wiele możliwości, a jedną z nich jest właśnie oprogramowanie Sky-Shop, z którego korzysta tysiące sklepów internetowych w całej Polsce. Niestety wybór platformy to tylko początek procesu, jaki musi przejść przedsiębiorca, jeśli zależy mu na stałym pozyskiwaniu klientów i generowaniu coraz to większych zysków.
Oprogramowanie Sky-Shop umożliwia utworzenie sklepu internetowego i prowadzenie sprzedaży. Jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych przez przedsiębiorców na rynku e-commerce. Pozwala na sprawne zarządzanie sklepem, wysokiej jakości obsługę klienta, prowadzenie działań marketingowych oraz pozycjonowanie stron Sky-Shop, w tym także pozycjonowanie lokalne.
Sky-Shop to oprogramowanie typu SaaS (z j. ang. Software as a Service). To CMS o zamkniętym kodzie źródłowym, co oznacza, że dostęp do niego oraz możliwość modyfikacji mają jedynie jego twórcy.
Po wykupieniu dostępu do platformy można niemal błyskawicznie rozpocząć sprzedaż internetową, ponieważ Sky-Shop to gotowe oprogramowanie.
Prosta struktura platformy oznacza pewne ograniczenia w rozbudowie witryny oraz korzystaniu z bardzo zaawansowanych funkcji. Z tego względu jest to rozwiązanie raczej dla małych i średnich firm e-commerce, które poszukują prostego systemu, co dotyczy zarówno obsługi, jak i czynności obejmujących pozycjonowanie sklepu Sky-Shop.
Ze względu na liczne integracje z hurtowniami oprogramowanie doskonale sprawdzi się również dla firm działających w modelu B2B.
Największą zaletą oprogramowania Sky-Shop jest prosta obsługa. Nie potrzeba specjalnych umiejętności, aby prowadzić sklep. Oprócz tego ogromnym atutem są przyjazne dla wyszukiwarek internetowych struktura oraz kod źródłowy sklepu. Niektóre elementy ważne z punktu widzenia SEO generują się automatycznie, co znacznie ułatwia pozycjonowanie Sky-Shop.
Do innych zalet zaliczyć można również: możliwość szybkiego i łatwego przeniesienia sklepu z innych platform e commerce, darmowy okres próbny, wsparcie techniczne wliczone w cenę abonamentu, stale aktualizowany i ulepszany system oraz ogromny wybór funkcji wspierających działania związane z optymalizacją Twojego sklepu internetowego na platformie.
Niestety oprogramowanie ma też swoje wady. Największą z nich są ograniczone możliwości rozwoju.
Pozycjonowanie na Sky-Shop oraz proces optymalizacji pomagają zwiększyć jego widoczność w sieci, a co za tym idzie – pozyskiwać nowych klientów. Dzięki temu, że witryna osiąga wysokie wyniki wyszukiwania, może docierać do wielu nowych osób, które są zainteresowane daną branżą. To wszystko sprawia, że firma może się rozwijać i realizować założone cele finansowe.
Czas samego pozycjonowania stron Sky-Shop oraz czekania na efekty może trwać kilka lub nawet kilkanaście miesięcy. Natomiast w przypadku płatnych linków Google sklep będzie widoczny automatycznie po utworzeniu kampanii. Dlatego największą różnicą jest czas pojawienia się efektów.
Oprócz tego oba te sposoby różnią się też czasem utrzymywania się efektów. Działania pozycjonera mogą utrzymać e-sklep na wysokiej pozycji jeszcze przez długi czas po zakończeniu wszystkich czynności. Efekty płatnych linków Google Ads znikają od razu po zakończeniu kampanii.
Warto też wziąć pod uwagę zachowania internautów. Niektórzy użytkownicy nie korzystają ze stron, jakie proponuje im wyszukiwarka w formie reklamy, ponieważ uważają, że taka witryna nie jest godna zaufania. Z tego względu część internautów świadomie pomija płatne linki i korzysta wyłącznie z wyników organicznych.
Pozycjonowanie i optymalizacja to złożony proces, składający się z wielu elementów, wymagający od specjalisty dużo pracy. To dlatego wielu właścicieli sklepów internetowych zastanawia się, czy współpraca z pozycjonerem się opłaca i ma w ogóle sens.
Wiele zależy od tego, w jakiej branży działa biznes i na jak dużą skalę. Jeśli jednak pozycjonowaniem będzie zajmowała się doświadczona osoba posiadająca odpowiednią wiedzę i umiejętności, to inwestycja na pewno się opłaci, a Sky-Shop pozycjonowanie przyniesie biznesowi wiele długoterminowych korzyści.
Duża popularność sieci sprawia, że jest to aktualnie najlepsze miejsce do reklamowania firmy i pozyskiwania nowych klientów. Dziś nawet przedsiębiorstwo, które nie działa e-commerce, a świadczy usługi stacjonarnie, bez wizytówki w postaci strony WWW tak naprawdę ma niewielkie szanse na sukces.
Jeśli Internet to najlepsze miejsce na reklamę, warto sprawić, aby docierała ona do dużej grupy osób. W tym właśnie pomaga Sky-Shop pozycjonowanie.
Cele, jakie chce osiągnąć sklep online, warto określić z tego względu, że dla każdego przedsiębiorcy mogą być one inne. Cały tok pozycjonowania i optymalizacji trzeba będzie dostosować do danej branży, grupy docelowej, preferencji przedsiębiorcy, a także do tego, w czym tkwi największy problem witryny internetowej.
Określenie budżetu, jaki firma może przeznaczyć na pozycjonowanie, będzie natomiast wpływało na obszerność działań pozycjonera oraz na to, jak skomplikowane strategie będą mogły zostać wprowadzone.
Jeśli przedsiębiorstwo jest w stanie przeznaczyć dużą kwotę na tę usługę, to cały proces będzie obszerniejszy, a specjalista skupi się na wielu różnych aspektach.
Zazwyczaj działania związane z pozycjonowaniem i optymalizacją lepiej powierzyć specjalistom, jednak w przypadku platformy Sky-Shop pozycjonowanie nie jest zbyt skomplikowane. Twórcy oprogramowania zadbali o to, aby wiele ważnych z punktu widzenia SEO elementów generowało się automatycznie.
Oprócz tego sklep utworzony na tej platformie automatycznie otrzymuje przyjazne dla wyszukiwarki adresy URL dla wszystkich podstron i produktów, co jest niezwykle istotne przy pozycjonowaniu Sky-Shop.
Bardziej skomplikowane czynności mogą być dla osoby początkującej sporym wyzwaniem, dlatego warto nawiązać współpracę z pozycjonerem lub agencją SEO.
Jeśli jednak zdecydujesz się na samodzielne pozycjonowanie na Sky-Shop, pamiętaj, aby szczegółowo zapoznać się z polityką wyszukiwarki.
Aby mieć pewność, że wybrana osoba spełni Twoje oczekiwania, musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii. Jeśli masz taką możliwość, sprawdź opinie na temat danego specjalisty. Oprócz tego warto upewnić się, czy wybrana osoba nie zamierza stosować technik niedozwolonych przez wyszukiwarkę, ponieważ mogłoby to negatywnie wpłynąć na pozycję witryny i utrudnić pozycjonowanie sklepów internetowych jeszcze przez długi czas.
Pierwszym krokiem pozycjonowania stron Sky-Shop jest sprawdzenie konkurencji. Za pomocą specjalistycznych narzędzi można w pewnym stopniu zobaczyć, co pozwala innym sklepom utrzymywać się na wysokiej pozycji. Ważne w tym przypadku jest pozycjonowanie lokalne.
Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie audytu SEO własnej witryny, dzięki któremu będzie można sprawdzić, jakie błędy na niej występują i co wymaga gruntownej zmiany. Następnie należy naprawić wszystkie istniejące błędy.
Na pozycję ma wpływ również opis strony oraz to, czy jest ona wartościowa i przyjazna dla internautów. Dlatego warto również przeprowadzić audyt UX sprawdzający wrażenia odbiorców po wejściu na daną witrynę.
Słowa kluczowe to frazy, które użytkownicy wpisują w wyszukiwarkę, gdy poszukują produktu lub informacji na dany temat. Ich dobór to jeden z najważniejszych etapów pozycjonowania. Do tego również potrzebne będą narzędzia SEO, które analizują wyszukiwane przez internautów frazy, a także sprawdzają ich konkurencyjność.
Dla e-sklepu szczególne znaczenie mają frazy z długiego ogona, tzw. long tail. Składają się z kilku różnych słów, dlatego też są bardziej precyzyjne i mogą docierać do zdecydowanych klientów. Frazy long tail mają też dużo mniejszą konkurencję, więc są bardziej efektywne.
Kolejny krok to optymalizacja Sky-Shop, czyli wszystkie czynności wykonywane na stronie. Zalicza się do nich: usprawnienie działania witryny pod kątem technicznym, dopasowanie jej do wymagań wyszukiwarki internetowej oraz nasycenie treści frazami kluczowymi.
Aktualnie Google bierze pod uwagę ponad 200 czynników, niestety większość z nich nie jest znana nawet wykwalifikowanym pozycjonerom. Mimo to można osiągnąć wysoką pozycję strony.
Kolejnym etapem pozycjonowania stron Sky-Shop jest wdrożenie strategii dopasowanej do branży, grupy docelowej oraz budżetu firmy. Taką strategią może być np. prowadzenie bloga firmowego. Regularne rozszerzanie witryny o nowy, unikalny content jest korzystne z punktu widzenia SEO, pozwala też budować wizerunek eksperta. Przedsiębiorstwa prowadzące bloga mają znacznie większe szanse na dużą widoczność w sieci i dotarcie do szerokiej grupy odbiorców.
Skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego jest możliwe dzięki pozyskiwaniu linków zewnętrznych, czyli linkbuilding. Im więcej wartościowych witryn będzie prowadziło do sklepu, tym bardziej wartościowy będzie on dla wyszukiwarki. Linki można czerpać poprzez nawiązywanie współpracy z portalami informacyjnymi lub twórcami internetowymi, którzy prowadzą własne blogi czy też profile w social mediach.
Nie można dokładnie określić tego, ile trzeba będzie czekać na pierwsze efekty pozycjonowania stron Sky-Shop, ponieważ jest to zależne od wielu czynników.
Jednym z nich jest popularność fraz kluczowych, na które strona jest pozycjonowana. W przypadku słów o niskiej popularności może to być kilka miesięcy, natomiast w przypadku bardzo popularnych fraz – nawet kilkanaście miesięcy.
Innym czynnikiem jest to, w jakim stanie znajduje się aktualnie sklep internetowy. Jeśli konieczne są duże zmiany lub gruntowna przebudowa, to na efekty trzeba będzie poczekać dłużej. Na obecną sytuację witryny wpływają działania pozycjonera przeprowadzane w przeszłości oraz historia strony internetowej.
Pozycjonowanie sklepu może zależeć też od: popularności branży, działań konkurencji, aktualizacji algorytmów, a także umiejętności pozycjonera.
Żadna platforma sprzedażowa nie może zagwarantować tego, że efekty pozycjonowania pojawią się bardzo szybko.
Można jednak uznać, że za pomocą Sky-Shop pozycjonowanie sklepu jest stosunkowo łatwiejsze i przynosi efekty w krótszym czasie, w porównaniu do innych platform utworzonych na oprogramowaniu SaaS. Wszystko to ze względu na automatyczne dostosowanie niektórych elementów do wymagań wyszukiwarki.
Tak naprawdę samemu niewiele możemy zrobić w tej kwestii. Najważniejszy jest wybór specjalisty, który będzie zajmował się daną witryną. Efekty na pewno pojawią się szybciej w przypadku działań osoby doświadczonej i posiadającej specjalistyczną wiedzę.
Nie można określić, ile dokładnie trwa ten proces. Dużym i często popełnianym błędem jest zaprzestanie działań, gdy tylko strona uzyska wysokie wyniki wyszukiwania. Niestety pozycjonowanie Sky-Shop to proces, który powinien trwać nieustannie, a nagłe jego przerwanie może negatywnie wpłynąć na pozycję witryny.
Meta tytuł oraz meta opis to znaczniki, które znajdują się w kodzie HTML witryny internetowej, ale mogą pojawić się również w wyszukiwarce Google, czyli być widoczne dla odbiorców. Bezpośredni wpływ na optymalizację sklepu Sky-Shop ma tylko meta tytuł.
Nagłówki zawierające frazy kluczowe bardzo dobrze wpływają na SEO, a do tego informują odwiedzających, co znajduje się na danej podstronie.
Nagłówek H1 stosuje się do opisywania nazwy kategorii, produktu lub tytułu strony. Nagłówki H2 oraz H3 służą do dzielenia dłuższego tekstu na sekcje. Tekst musi być bowiem dobrze sformatowany i ułatwiać czytelnikowi uzyskanie konkretnych informacji.
W przypadku e-sklepów są to opisy produktów i kategorii, sekcja pytań i odpowiedzi, a także artykuły na blogu.
Bardzo ważne jest to, aby tekst był przyjazny zarówno dla wyszukiwarki, jak i dla czytelników. Za wartościowe treści uznaje się zatem unikalne, atrakcyjne dla odbiorców, zawierające frazy kluczowe i nagłówki, a do tego mające wartość merytoryczną.
Plik Robots.txt odpowiedzialny jest za komunikację z botami wyszukiwarki. Wyznacza pewnego rodzaju ścieżkę, po której mają poruszać się boty, aby przeanalizować zawartość sklepu istotną z punktu widzenia SEO.
Oprócz tego istotne jest również ukrycie elementów, które nie mają znaczenia dla SEO (polityka prywatności, koszyk zakupowy, wyszukiwarka wewnętrzna itp.)
To zdolność dopasowania układu i wyglądu strony do rozdzielczości innych urządzeń. Bardzo często witryny tworzone są z myślą jedynie o użytkownikach komputerów i laptopów. Tymczasem wiele osób częściej korzysta ze smartfonów.
Im dłużej internauta będzie musiał czekać na wyświetlenie danej podstrony, tym większa szansa, że po prostu zrezygnuje i przejdzie do konkurencji.
Wysoki współczynnik odrzuceń niekorzystnie wpływa na pozycjonowanie stron Sky-Shop. Gdy wyszukiwarka Google zauważy, że użytkownicy Internetu wchodzą na stronę, ale po chwili szybko ją opuszczają, nie wykonując żadnych akcji, uzna ją za niewartościową i nie będzie chciała wyświetlać jej na wysokich pozycjach.
Istotnym elementem optymalizacji sklepu Sky-Shop jest linkowanie wewnętrzne, czyli umieszczanie odnośników z jednej podstrony do drugiej. Takie działania umożliwia robotom szybkie indeksowanie witryny, a użytkownikom ułatwia poruszanie się po sklepie.
Linkowaniem wewnętrznym może być umieszczanie odnośników do innych produktów w opisach kategorii i artykułach blogowych lub odnośników do opisów kategorii w treściach na innych podstronach.
Przekierowanie 301, które jest ważnym elementem pozycjonowania Sky-Shop, sprawia, że odwiedzający sklep nie otrzyma komunikatu o błędzie, tylko zostanie automatycznie przekierowany na nowy adres URL.
Niekiedy na efekty pozycjonowania Sky-Shop trzeba czekać nawet kilkanaście miesięcy, zwłaszcza jeśli sklep internetowy działa w popularnej branży.
Z tego względu ważne jest to, aby uzbroić się w dużą cierpliwość. Dużym błędem jest rezygnowanie z obranej strategii pozycjonowania stron Sky-Shop tylko dlatego, że po krótkim czasie nie widać zmian.
Widoczne zmiany oznaczają, że wykonywane działania są skuteczne, więc nie warto ich zmieniać. Warto zaplanować proces pozycjonowania, konsekwentnie się go trzymać i na bieżąco monitorować efekty. Jeśli po długim czasie nie będą one widoczne, dopiero jest czas na modyfikowanie planu.
Warto umożliwić konsumentom dodawanie opinii na temat konkretnych produktów, jakości współpracy czy czasu realizacji zamówienia. Zbieranie i eksponowanie opinii na stronie sklepu internetowego mogą skutecznie wpływać na content marketing.
Nowe opinie na danej stronie są również korzystne dla pozycjonowania Sky-Shop, ponieważ wyszukiwarka promuje witryny, które stale są rozbudowywane. Komentarze klientów to nowa i do tego unikalna treść.
Warto stworzyć sobie profil klienta, który najprawdopodobniej będzie robił zakupy w danym sklepie internetowym, a następnie zaplanować dopasowaną do niego strategię.
Każda branża skierowana jest do nieco innej grupy odbiorców. Klienci kilku sklepów mogą różnić się od siebie wiekiem, płcią, zainteresowaniami oraz potrzebami.
Niedozwolone jest przede wszystkim umieszczanie w treści dużej ilości słów kluczowych. Takie działanie jest nie tylko zabronione i należy to tzw. technik Black Hat SEO, ale negatywnie wpływa również na odbiór tekstu przez czytelnika. Fraza kluczowa umieszczona w każdym zdaniu zmniejsza wiarygodność treści, a do tego sprawia, że staje się ona nieatrakcyjna i trudno się ją czyta.
Głównym efektem pozycjonowania Sky-Shop jest to, że sklep zyskuje wyższą pozycję. Dzięki temu zwiększa się jego widoczność w sieci i może on docierać do wielu osób.
Im więcej osób wejdzie na stronę, tym większa szansa na pozyskanie nowych klientów. Warunkiem jest dobrze przeprowadzona optymalizacja, ponieważ jeśli strona nie będzie zachęcała odbiorców pod względem technicznym i wizualnym, wzrośnie współczynnik odrzuceń.
Jeśli witryna będzie dobrze zoptymalizowana, zwiększy się współczynnik konwersji. Akcja w postaci złożenia zamówienia e-commerce to korzyść dla właściciela i jest to sprawa oczywista. A co z zapisaniem się do newslettera, pobraniem e-booka lub wypełnieniem formularza? Te akcje bezpośrednio nie przynoszą zysku, ale pozwalają zbierać leady sprzedażowe i budować bazę potencjalnych klientów.
Wzrost konwersji to jeden z najważniejszych efektów pozycjonowania sklepu internetowego Sky-Shop.
Klienci chętniej korzystają z przyjaznych adresów URL i usług firmy, do której mają zaufanie. W tym również pomagają pozycjonowanie i optymalizacja Sky-Shop.
Dzięki tym działaniom sklep internetowy nie tylko zyskuje renomę, ale również kreuje wizerunek eksperta. Do tego przyczynia się prowadzenie bloga firmowego. Artykuły, które fachowo omawiają kwestie związane z daną branżą, to doskonały sposób na zdobycie zaufania klienta, a także rozwianie jego wątpliwości dotyczących produktu.
Przeprowadzenie procesu pozycjonowania i optymalizacji Sky-Shop może być sporym wyzwaniem dla osób niedoświadczonych, a nawet czymś niemożliwym do wykonania. Warto też wspomnieć, że z reguły trudniej jest pozycjonować sklep internetowy niż zwykłą stronę WWW, ze względu na większą liczbę podstron oraz rodzaj wykonywanych akcji.
Sporym utrudnieniem jest typ oprogramowania, czyli SaaS. Ze względu na zamknięty kod źródłowy pozycjonowanie sklepu internetowego Sky-Shop może być trudniejsze niż w przypadku platform typu open source. Wiele elementów optymalizacji wymaga dostępu do kodu i jego modyfikacji.
Oprócz tego inni programiści nie mogą modyfikować kodu i tworzyć nowych wtyczek, które mogłoby ułatwić działania SEO. Wszystkie dodatki, funkcje, wtyczki czy integracje tworzone są przez właścicieli oprogramowania.
Zjawisko to polega na tym, że wyszukiwarka internetowa na jedno słowo kluczowe wyświetla kilka podstron tej samej domeny, ale nie jednocześnie, a raczej zamiennie. Oznacza to tyle, że nie jest ona w stanie wybrać najbardziej wartościowej dla internauty podstrony.
Przyczyną kanibalizacji jest przede wszystkim optymalizacja kilku podstron Sky-Shop na to samo słowo kluczowe. Inną przyczyną mogą być podobne lub duplikowane treści.
Google zmienia swoje wymagania co do witryn internetowych, aby proponować internautom tylko wartościowe strony i w jak największym stopniu odpowiadać na ich potrzeby.
Warto śledzić, jakie aktualizacje wprowadza Google i szybko reagować. Dzięki temu będzie można uniknąć gwałtownych spadków pozycji. Istnieją też narzędzia, które wykazują, czy sklep stracił pozycję właśnie przez aktualizacje wyszukiwarki.
Wybór dodatków do Sky-Shop to kwestia indywidualna. Każdy sklep internetowy jest inny i nie chodzi tutaj wyłącznie o rodzaj oferowanych produktów. Różnice występują w potrzebach klientów; budżecie, jaki firma może przeznaczyć na zakup dodatkowych modułów; potrzebach i preferencjach, jakie ma właściciel sklepu oraz od tego, jak duży jest sklep.
Integracja z zaufanymi systemami płatności oraz firmami kurierskimi to podstawa. Jeśli klient nie będzie miał pewności, że transakcja będzie bezpieczna, to z pewnością zrezygnuje ze współpracy z takim sklepem internetowym, przez co wzrośnie wskaźnik odrzuceń.
Facebook to obecnie najpopularniejszy na świecie portal społecznościowy, z którego korzysta ok. 3 miliardy osób. Jest to zatem doskonałe miejsce na promowanie swojej działalności e-commerce. Twórcy oprogramowania Sky-Shop oferują swoim klientom integrację z Facebookiem, dzięki której można automatycznie uruchomić sklep na tym popularnym portalu.
Do prowadzenia sklepu dropshipping koniecznie jest skorzystanie z jednej z platform e-commerce, która umożliwia integrację z hurtowniami. Taką cechą może pochwalić się oprogramowanie Sky-Shop oferujące integrację z wieloma różnymi hurtowniami.
Istotnym elementem pozycjonowania Sky-Shop jest content marketing. Takie działanie stwarza przestrzeń na umieszczanie większej ilości słów kluczowych, a do tego jest atrakcyjne z punktu widzenia potencjalnego klienta. Oprogramowanie Sky-Shop oferuje klientom specjalny dodatek, ułatwiający założenie i prowadzenie profesjonalnego bloga firmowego w obrębie witryny.
Aby skutecznie optymalizować sklep Sky-Shop, konieczne jest monitorowanie efektów. W tym celu sprawdzi się narzędzie, jakim jest Google Search Console. Potrzebne są również specjalistyczne narzędzia SEO. Dzięki integracji sklepu z narzędziami Google możesz w łatwy sposób analizować zmiany zarówno w pozycji witryny, jak i współczynnika konwersji czy współczynnika odrzuceń.
Oprócz tego twórcy oprogramowania oferują również integrację z Google Ads, czyli systemem płatnych reklam, które mogą wspomóc działania pozycjonera.
Trudno oszacować dokładne koszty związane z pozycjonowaniem sklepu internetowego na Sky-Shop. Na cenę tego procesu wpływ ma bowiem wiele czynników, takich jak konkurencyjność branży czy trudność słów kluczowych. Aby więc uzyskać dokładny kosztorys, warto skonsultować się z wybraną agencją SEO.
Pozycjonowanie sklepu internetowego na Sky-Shop to dość czasochłonny i wymagający proces. Na pierwsze efekty czekać trzeba od kilku do kilkunastu miesięcy, a czas ten uwarunkowany jest czynnikami, takimi jak aktualny stan witryny, konkurencyjność branży czy rodzaj wykorzystywanych technik SEO.
Pozycjonowanie sklepu na Sky-Shop warto rozpocząć od przeprowadzenia dokładnych badań rynku oraz analizy działań konkurencji. Plan optymalizacyjny oparty na uzyskanych wynikach z pewnością przyniesie lepsze efekty, a ryzyko wystąpienia ewentualnych błędów ograniczone zostanie do absolutnego minimum.
Skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego to klucz do sukcesu wielu współczesnych przedsiębiorstw. Odpowiednia strategia SEO gwarantuje takie efekty, jak: lepsza widoczność w Google, większy ruch w witrynie, satysfakcjonujące wyniki sprzedażowe oraz nieustanny rozwój biznesu na wielu obszarach w sieci.
Rozpocznij
od bezpłatnej
konsultacji SEO
Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.