Korzystając z rozwoju technologii, możemy utworzyć lub powiększyć firmę działającą na terenie Stanów Zjednoczonych, będąc w Polsce. Warto postawić na pozycjonowanie stron internetowych w USA, by biznes jeszcze szybciej zaczął przynosić duże zyski.
W przypadku procesu, jakim jest pozycjonowanie USA ilość różnic jest raczej mniejsza niż większa. Trzeba jednak o nich pamiętać, by osiągnąć satysfakcjonujący efekt.
Analiza potencjalnych klientów i dopasowanie do nich dalszych poczynań to podstawa każdego działania SEO. Liczba ludności, obszar kraju, zróżnicowanie kulturowe, zwyczaje, język – te czynniki muszą zostać zawarte w analizie. Wpływają bowiem na pozycjonowanie stron w Stanach, a także zmieniają profil konsumenta.
Według badań Statcounter 81% użytkowników wyszukiwarek desktopowych oraz 95% użytkowników wyszukiwarek mobilnych w USA wybiera wyszukiwarkę Google. Drugie miejsce zajmuje Microsoft Bing (12%), a trzecie Yahoo! (4%). W przypadku pozycjonowania stron USA trzeba przeliczyć te procenty na liczbę ludności.
Linkowanie to element strategii pozycjonowania stron WWW USA jak na każdym innym rynku. Ewoluuje praktycznie z każdym miesiącem czy rokiem i do tej ewolucji musi dopasować się proces pozycjonowania USA.
Umiejętne przeprowadzenie działań pomoże umieścić stronę na wysokich miejscach w wyszukiwarce, co przełoży się na wejścia na witrynę i sprzedaż.
Jeśli ktoś będzie oczekiwał oszałamiających wyników po miesiącu od wdrożenia działań i na tej podstawie zacznie dokonywać zmian w strategii, to raczej jego działania na rynku amerykańskim nie zakończą się sukcesem.
Domeną najwyższego poziomu w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej jest ta z końcówką .us. Domena .com (skrót od commercial) została stworzona w celach biznesowych i wówczas rozwinęła się także działalność niekomercyjna. Warto rozważyć wybór domeny .com, gdyż możemy dotrzeć wtedy do innych anglojęzycznych rynków, takich jak: Wielka Brytania, Republika Południowej Afryki, Kanada, Australia, Irlandia czy Nowa Zelandia.
Ważna jest powtarzalność dodawania contentu. Warto stworzyć plan publikowania treści na stronie i się go trzymać.
Meta description ma pośredni wpływ na pozycjonowanie stron internetowych USA. Każdy klient podczas analizy wzrokowej wyników wyszukiwania patrzy na 2 elementy – meta title oraz meta description. Jeśli przekonamy go opisem, wejdzie na naszą stronę i prawdopodobnie skorzysta z usługi. Możemy w ten sposób zwiększyć konwersję i sprzedaż, co jest celem działań pozycjonerskich.
Linki muszą pochodzić ze stron o bardzo dobrej reputacji. Nie wybierajmy ilości kosztem jakości. Budujmy autorytet witryny także we współpracy z szanowanymi portalami. Warto rozważyć linkowanie z domen .edu, gdyż mają one ogromną renomę w Stanach Zjednoczonych.
Zdjęcia, grafiki czy infografiki pomagają uplastycznić treść naszych postów bądź przekazać wiedzę w pigułce. Przy ich umieszczaniu czy modyfikowaniu należy pamiętać o unikalności (stworzone przez właściciela lub specjalnie dla niego) oraz tagach alt (przekazanie informacji dla botów, które nie potrafią rozpoznać tego, co jest na grafice).
Wybór między domeną .us a .com musi zapaść po konsultacji webmastera z osobą zlecającą działania.
Podczas pozycjonowania USA należy zaplanować kategorie i podkategorie na stronie (jeśli strona dopiero powstaje) oraz przeanalizować, czy dotychczasowe struktury są stworzone w sposób logiczny. Przeładowanie strony kategoriami, podkategoriami i zdjęciami może wpłynąć na współczynnik odrzuceń. W żaden sposób nie przełoży się na zwiększenie liczby klientów oraz wyników sprzedaży.
Linkowanie pozwala zwiększyć ruch na stronie przy stosunkowo niskich kosztach. Możemy skorzystać z katalogów linków, które w łatwy sposób pozwolą na dodanie odnośnika do naszej strony. Musimy zwracać uwagę na autorytet strony oraz naturalność linku.
Pozycjonowanie stron w Stanach w aspekcie strukturalnym opiera się na analizie i poprawkach w kodzie źródłowym strony. Użyteczność – UI (User Interface) – to wszystko to, co widzimy na stronie. Im większa użyteczność strony, tym łatwiej powinno się klientowi po niej poruszać i wykonywać interakcje.
Treść, którą umieszczamy na stronie, odgrywa bardzo ważną rolę w działaniach pozycjonerskich. Trzeba wybrać język, jakim nasza strona będzie operowała. Najbardziej prawdopodobny jest wybór między angielskim brytyjskim a amerykańskim. Należy dopasować dialekt do grupy docelowej.
Działania optymalizowania strony internetowej można porównać do kupna garnituru. Można wejść do pierwszego lepszego sklepu i kupić gotowy zestaw, ale nie ma pewności czy będzie na nas dobrze leżał. Taką pewność daje szycie garnituru na miarę i tak też powinniśmy wybierać wykonawców. Muszą być dopasowane do rynku docelowego i wtedy będą przynosić spodziewane efekty.
Analiza słów kluczowych pozwala na dopasowanie oferty do klienta, znajdowanie odpowiedzi na pytania lub dopasowanie do nich produktu. Działania te można zmierzyć za pomocą współczynnika konwersji – określa procentowy współczynnik osób, które po wejściu na stronę wykonały działanie.
Dla algorytmu ważne są linki wewnętrzne (internal link) i zewnętrzne (external link). Pozycjonowanie stron w Stanach nie powinno też odrzucać linków z atrybutem rel o wartości nofollow. Linki możemy czerpać z katalogów, blogów, forów internetowych, mediów społecznościowych czy artykułów sponsorowanych. Im więcej źródeł wybierzemy, tym bardziej naturalnie będzie wyglądało nasze portfolio.
Plan contentu warto uzupełnić o kalendarz, dzięki któremu będziemy mogli kontrolować, co i kiedy dodać na stronę. Pozycjonowanie stron w Stanach, jeśli ma się zakończyć sukcesem, musi być przemyślane. W przypadku licznej grupy roboczej przydatna może być integracja z systemami SEO czy SEM.
Trzeba zrozumieć charakter odbiorcy, jego otoczenie, sposób myślenia, a w konsekwencji wybory konsumenckie. Im większa wiedza na temat grupy docelowej, tym łatwiej do niej dotrzeć.
Analiza korzyści powinna objąć ilość konkurencji na rynku oraz wzrost wskaźników takich jak współczynnik konwersji czy dochody przedsiębiorstwa.
Jeśli relacja B2C (business-to-consumer) jest zbudowana na zaufaniu, to jej trwałość znacznie wzrośnie. Łatwiej wówczas biznes skalować czy rozwijać na rynki międzynarodowe. USA to mocarstwo i lider wyścigu gospodarczego. Dyktuje warunki dla większości innych rynków świata.
W dzisiejszych czasach powiedzenie: „jeśli nie ma Cię w Internecie, to nie istniejesz” brzmi jeszcze bardziej prawdziwie niż kilka lat temu. Internet to centrum życia znacznej większości ludzi, a rynek e-commerce rozrasta się z roku na rok. Na drugą stronę wyników wyszukiwania przechodzi ok. 5% użytkowników, a ponad 25% z nich klika pierwszą wyświetlaną pozycję. Dlatego warto brać udział w tym wyścigu poprzez pozycjonowanie.
Koszty działań pozycjonerskich są stosunkowo niższe niż dedykowanych kampanii reklamowych. Dodatkową korzyścią pozycjonowania stron w Stanach Zjednoczonych jest utrzymywanie wyników działań nawet po zakończeniu współpracy. Budżet reklamowy w znacznej mierze uzależniony jest od konkurencji i założonego przez nas celu.
Według badań około 26% internautów w USA ma na swoim komputerze zainstalowany program do blokowania reklam. To spory problem z perspektywy reklamodawców. Z pomocą przychodzi pozycjonowanie, odporne na tego typu programy. Zwiększa ruch organiczny, który jest bezpłatny i zależy jedynie od dopasowania strony do algorytmów wyszukiwania.
Warto zwrócić uwagę na korzyści opisane 4 literami – DEST. W perspektywie czasu mogą przynieść naszej firmie dużo dobrego.
Pozycjonowanie strony w Stanach Zjednoczonych trzeba analizować w perspektywie dłuższej niż miesiąc, a ze względu na wielkość kraju i różnorodność społeczną ten czas może się wydłużyć. Następnie trzeba wdrożyć zmiany do struktury strony oraz przemyśleć content plan. Jeśli korzystamy z usług agencji SEO, link building może być dość szybkim działaniem w początkach działań webmastera.
To współczynnik uzyskanych efektów do poniesionych kosztów. Jeśli przestaniemy wydawać środki na pozycjonowanie, nadal mamy szansę na osiąganie zamierzonych efektów. Dlaczego? Dobrze wypozycjonowana strona pozwala utrzymać się w górnych wynikach wyszukiwania nawet przez kilka lat.
Aby kampanie reklamowe i pozycjonowanie USA dawały naszej firmie stabilność, muszą być dobrze poprowadzone, a wybór doświadczonej agencji jest dużym krokiem w kierunku uzyskania takiej stabilności.
Trwałość efektu pozycjonowania pomoże zbudować w oczach potencjalnego klienta wizerunek firmy o ugruntowanej pozycji na rynku. Uznana marka i solidna pozycja na rynku sprzyjają klimatowi zakupów, a trwałość pozycjonowania USA pozwala jeszcze wzmocnić te zachowania.
Wraz ze wzrostem powierzchni kraju rośnie znaczenie pozycjonowania lokalnego. Wpływ na to mają przede wszystkim odległości pomiędzy sprzedający a kupującym oraz koszty ewentualnej dostawy.
Pozycjonowanie lokalne USA powinno się rozpocząć od stworzenia Google Moja Firma. To swoista wizytówka naszej firmy w wyszukiwarce Google. Znajdziemy w niej miejsce na opinie od klientów, dane o godzinach otwarcia firmy, odnośnik do wskazówek dojazdu czy do strony firmowej. Wizytówka pozycjonuje się ponad wynikami organicznymi.
Zakładanie konta GMF odbywa się w kilku prostych krokach i jest bardzo intuicyjne. Każdy użytkownik Google Maps będzie widział dane naszej firmy, gdy będzie przeglądał mapę okolicy.
Warto przeanalizować katalogi czy portale i wybrać te linki, które odnoszą się do lokalnych stron. Amerykanie bardzo szanują swoje sąsiedztwo, więc zaistnienie w lokalnej świadomości może być ważnym krokiem do osiągnięcia wysokich wyników w Google.
Najlepsze efekty przynosi pozycjonowanie na miasto lub hrabstwo, czyli im mniejsza jednostka terytorialna, tym mniejsza konkurencja, co rzutuje na łatwiejsze pozycjonowanie strony internetowej. Trzeba także przeanalizować język, jakim posługują się mieszkańcy danego obszaru.
Akronim NAP pochodzi od 3 wyrazów z języka angielskiego – Name (nazwa), Address (adres) oraz Phone (telefon). To bardzo ważna wiadomość dla algorytmów Google, dlatego pozycjonowanie w USA powinno zadbać o dane NAP. To bowiem łatwy i bardzo szybki sposób na dotarcie przez klientów do naszej firmy.
Pozycjonowanie w USA jest znacznie bardziej wymagające i czasochłonne niż standardowe SEO na terenie naszego kraju. Koszty wdrożenia kampanii będą więc nieco wyższe. Aby uzyskać dokładną wycenę, należy skonsultować się z profesjonalną agencją SEO.
Pozycjonowanie w USA to dość czasochłonny proces, który wymaga przeprowadzenia dokładnych badań, opracowania właściwego planu działania, wdrożenia skutecznych technik oraz kompletnej analizy uzyskanych wyników. Na pierwsze efekty SEO czekać więc trzeba od kilku do nawet kilkunastu miesięcy.
Pozycjonowanie w USA niesie za sobą wiele korzyści umożliwiających firmie stałe rozszerzanie swojej działalności. Zaliczyć do nich można między innymi większą rozpoznawalność marki, stały napływ nowych klientów oraz satysfakcjonujące wyniki sprzedażowe, których poziom dynamicznie rośnie.
Rozpocznij
od bezpłatnej
konsultacji SEO
Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.