Zapytaj o ofertę

Nowy cykl bezpłatnych webinarów dla właścicieli e-commerce

Dorota Prokopiak
PR & Communication Specialist w iCEA Group
4 min czytania
Nowy cykl bezpłatnych webinarów dla właścicieli e-commerce
Kategoria Z życia firmy

Obecnie rozwój branży e-commerce to w dużej mierze zasługa małych i średnich przedsiębiorstw, które stanowią około 99 proc. wszystkich firm w Unii Europejskiej. Są najważniejszym elementem e-handlu. W ciągu ostatnich kilku lat były odpowiedzialne za stworzenie około 85 proc. nowych miejsc pracy. Mają ogromny wpływ na gospodarkę, dlatego tak ważny jest rozwój kompetencji technologicznych i odpowiednia edukacja oraz znajomość najnowszych trendów, aby wybić się w dzisiejszym konkurencyjnym środowisku e-commerce.

iCEA Group – międzynarodowa agencja digital marketingu, która od 16 lat wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu wraz z doświadczonymi ekspertami rynku e-commerce rusza z nowym cyklem bezpłatnych webinarów edukacyjnych, którzy podzielą się swoją wiedzą z obszarów e-handlu. Webinary skierowane są do właścicieli, e-commerce, managerów oraz specjalistów digital marketingu. Celem cyklu edukacyjnego jest pomoc w lepszym rozumieniu i wykorzystaniu potencjału marketingu internetowego w e-biznesie.

Zgodnie z informacją z września 2021 roku na temat rzeczywistej kondycji polskiego e-commerce tylko 1,5% sklepów internetowych ma bardzo dobrą sytuację finansową, natomiast aż 67% e-sklepów odnotowuje trudną, a 8,3% bardzo trudną kondycję biznesu. Dlaczego tak się dzieje? Na to pytanie odpowiedzą eksperci, którzy znają kulisy branży, pracując w niej od ponad dekady.

W pierwszym odcinku cyklu specjaliści: Paweł Borowik – Vice President of Business Development w iCEA Group oraz Marek Kich – konsultant e-commerce i marketingu oraz CEO Satisfly – firmy technologicznej tworzącej sklepy internetowe, które sprzedają, skupią się na zagadnieniu doboru właściwej platformy do e-sklepu, przyjrzą się zaletom i wadom platform e-commerce oraz powiedzą, jak wybrać najlepszy silnik sklepu internetowego. Odpowiedzi na te zagadnienia szuka wielu przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swój e-biznes. Prezentowana podczas webinaru wiedza nie będzie teoretyzowaniem, ale bazowaniem na wielu zrealizowanych kampaniach i case study klientów.

grafika iCEA Group

Marek od ponad dekady pomaga firmom uruchamiać i rozwijać się w e-commerce w branży B2B oraz B2C, wspierając je od pierwszych pomysłów rozpoczęcia sprzedaży w sieci po skalowanie wyników sprzedażowych. Swoją wiedzą dzieli się w autorskim podcaście „Sztuka E-Commerce”.

Wybór silnika e-commerce to jedna z tych decyzji, które mają wielkie znaczenie dla biznesu. Tutaj błędem jest zarówno niedoinwestowanie, jak i przeinwestowanie. W pierwszym przypadku mamy hamulec na sprzedaży ze strony niewydolnej technologii. W drugim wydanie mnóstwa pieniędzy na coś, czego potencjału nigdy nie wykorzystamy. Pułapek jest sporo, podobnie jak mitów, które narosły wokół tematu. Trzeba o tym mówić, bo wbrew różnym sloganom e-commerce nie jest łatwym sposobem na zarobek. Bez odpowiedniej wiedzy to jak porywanie się z motyką na słońce – mówi Marek Kich, CEO Satisfly.

Z pewnością sukces branży e-commerce zależy od rozwoju małych i średnich firm, które na nim działają. Dlatego wszelkie innowacyjne rozwiązania powstające z myślą o sektorze MŚP mają ogromne znaczenie dla rozwoju handlu online. Dzięki odpowiedniej edukacji i znajomości najnowszych aktualizacji w digital marketingu przedsiębiorcy będą na bieżąco z topowymi narzędziami, które zapewnią im przewagę konkurencyjną.

Prowadzenie efektywnych kampanii online, optymalizacja e-sklepu pod kątem SEO, dobór odpowiednich narzędzi dla jak najlepszych wyników sprzedażowych sklepu internetowego to najważniejsze wyzwania związane z prowadzeniem biznesu e-commerce, jakie stoją przed przedsiębiorcami, którzy chcą zbudować silną markę, rozpoznawalną w Internecie oraz osiągnąć wzrost wolumenu sprzedaży. Do tego niezbędna jest znajomość rynku i narzędzi. Cykl edukacyjny, który rozpoczynamy, we współpracy z liderami z branży, obejmie wszystkie obszary e-commerce, niezależnie od tego, na jakim etapie rozwoju się on znajduje. Uważam, że jedną z największych wartości webinarów jest to, iż eksperci zaproszeni do jego współtworzenia to praktycy z wieloletnim doświadczeniem – mówi Paweł Borowik, Vice President of Business Development w iCEA Group.

Bezpłatny webinar otwierający nowy cykl edukacyjny iCEA Group pt. „Jak dobrać platformę do Twojego e-sklepu?” już 25 lipca 2023 r. o godzinie 10:00. Zapisy na wydarzenie >> tutaj.

Dowiedz się pierwszy o najnowszych trendach, technikach i najbardziej efektywnych praktykach, które są istotne w dzisiejszym konkurencyjnym środowisku e-commerce.po

Dorota Prokopiak
PR & Communication Specialist w iCEA Group
Od lat związana z branżą marketingu i public relations. Swoje doświadczenie zdobywała jako redaktor naczelna ogólnopolskich magazynów i portali branżowych oraz jako organizator szkoleń, eventów biznesowych, konferencji i webinarów. Od 2020 roku związana z iCEA Group gdzie jako PR Specialist efektywnie buduje wizerunek firmy o globalnym zasięgu, odpowiada za komunikację wewnętrzną i zewnętrzną, rozwija relacje z mediami, zajmuje się employer brandingiem oraz zgłoszeniami organizacji do konkursów i wydarzeń branżowych. Jej działania komunikacyjne przełożyły się na liczne sukcesy iCEA Group m.in. zdobycie tytułu Diament Forbes w kategorii Najszybciej Rozwijające się Przedsiębiorstwa, tytułu eTrade Awards w kategorii Najlepszy Usługodawca Digitalowy, nominację w konkursie E-commerce Berlin w kategorii Best Agency, oraz nominację w Performance Marketing Diamonds EU.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 1

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Spełniliśmy marzenia dzieci – pomagamy wychowankom Domu Dziecka nr 3
Spełniliśmy marzenia dzieci – pomagamy wychowankom Domu Dziecka nr 3
1 czerwca to dzień, w którym każde dziecko powinno szeroko się uśmiechnąć. Jako grupa iCEA zadbaliśmy o to, by wychowankowie jednej z poznańskich placówek mieli wyjątkowe powody do tego uśmiechu!
Statuetki semKRK Awards rozdane! iCEA Group z nagrodą za najlepszą kampanię E-commerce
Statuetki semKRK Awards rozdane! iCEA Group z nagrodą za najlepszą kampanię E-commerce
Gala rozdania nagród semKRK Awards 2023 z najlepszymi case studies za nami. 7 czerwca semKRK zawitało ponownie do Starej Zajezdni […]
Plan Połączenia DNH
Plan Połączenia DNH
Zarządy spółek: Digital Now! Holding spółka akcyjna (spółka przejmująca) z siedzibą w Poznaniu  z siedzibą w Poznaniu (60-401) przy ul. Polskiej 114, wpisana […]

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę