Zapytaj o ofertę
Off-site SEO – poznaj najlepsze praktyki pozycjonowania poza stroną
 • ICEA
 • /
 • Blog
 • /
 • Off-site SEO – poznaj najlepsze praktyki pozycjonowania poza stroną

Off-site SEO – poznaj najlepsze praktyki pozycjonowania poza stroną

4 min. czytania

Wiele osób koncentruje się na szlifowaniu zawartości strony internetowej. Być może to będzie dla Ciebie duże zaskoczenie…Google przyjmuje nieco inną perspektywę. Jego uwagę przyciągają również działania zewnętrzne.

Off-site SEO to coś więcej

Działania off-site SEO to wszystkie działania prowadzone poza stroną. Pojęcie SEO poza witryną kojarzy się najczęściej z tworzeniem linków, ale to coś znacznie więcej. Lepszemu zapoznaniu się z lekturą tego marketingowego zagadnienia, posłuży przedstawienie kilku najlepszych technik.

Linki jako cenne narzędzie

Nic tak nie działa na wyobraźnię i dobrą rekomendację jak linki. Zamieszczane w artykułach blogowych u innych osób stanowią istotne narzędzie pozyskiwania uwagi użytkowników i potencjalnych klientów. To jeden ze sposób poinformowania wyszukiwarki o tym, że treści umieszczane na Twojej stronie są rzetelne i merytoryczne.

Dobrze zbudowane linki mogą stać się kluczem do sukcesu w osiągnięciu wysokiej pozycji w rankingu. Co więcej, za ich sprawą Twoja strona internetowa zyska status lidera w dziedzinie, którą się zajmujesz.

Pamiętaj jednak, że liczba linków nie jest równoznaczna z ich jakością. Zadbaj o to, aby źródło, w którym zostaną zamieszczone wzmianki o Twojej witrynie były możliwie jak najwyższej rangi.

Zapomniany potencjał zakładek

Jeśli zależy Ci na uzyskaniu dużego ruchu na stronie, warto wziąć pod uwagę potencjał zakładek. Jaki jest ich cel? To sposób na łączenie i udostępnianie użytkownikom witryn internetowych, które przypadły im do gustu, za pomocą stron, które posiadają wspomniane zakładki.

Social media – budulec podnoszenia pozycji w rankingu

Budowaniu rozpoznawalności oraz widoczności Twojej witryny sprzyjają kanały w mediach społecznościowych. Przedstawiamy krótki instruktaż dotyczący tego, jak wykorzystać ich zasoby.

Pierwszym krokiem jest założenie konta na Facebooku, Instagramie czy Twitterze (możesz zdecydować się na inne platformy). Następnie zamieszczenie w tych serwisach linków, które będą przekierowywać obserwatorów na Twoją witrynę. To prosty sposób na promocję strony internetowej wraz z zamieszczeniem wszelkich aktualizacji, które jej dotyczą.

Odnośniki do strony załączone w serwisach społecznościowych stają się budulcem w pozyskiwaniu rozgłosu, w związku z prowadzoną przez Ciebie aktywnością w witrynie. Twoje treści są regularnie upowszechniane w kanałach społecznościowych? Tym lepiej dla Ciebie. Jest większe prawdopodobieństwo, że boty wyszukiwania dostrzegą Cię w otchłani Internetu.

Zostań blogerem

Zamieszczanie postów o unikatowym charakterze to kolejny sposób na promocję Twojej strony w sieci internetowej. Kieruj się skrupulatnością w tworzeniu treści, tak, aby odbiorcy zrozumieli Twoje przesłanie.

Jeżeli nie jesteś fanem tworzenia obszernych treści, a kreatywność nie jest Twoją mocną stroną, rozważ zatrudnienie blogera. Proste rozwiązania przynoszą pożądane rezultaty. Zwerbowanie w szeregi swojej firmy osoby, która zna się na rzeczy i przygotuje dla Ciebie tekst, ułatwi Ci mozolny proces twórczy.

Współlinkowanie

Mamy tu na myśli crosslinking, który polega na łączeniu dwóch odrębnych witryn za pomocą klikalnych linków. Łączenie krzyżowe ma jednak swój warunek. Muszą pojawić się minimum dwie domeny. Ta taktyka umożliwi Ci uzyskanie linku z innych stron lub blogów, które tematycznie są związane z Twoją.

Cytując Cię

Cytowanie to nic innego, jak umieszczenie w witrynach wizytówki NAP. To forma wpisu, która po rozwinięciu akronimu przedstawia swoją zawartość (mamy tu na myśli nazwę, adres i numer telefonu). To narzędzie, które pomaga wyszukiwarkom w ocenie Twojej obecności i pozycji, jaką osiągasz w sieci.

Pamiętaj: NAP w zasadzie powinien być zgodny z informacjami, które znajdują się na Twojej witrynie internetowej.

Potknięcia przy off-site SEO

Najpopularniejsze błędy wynikają z niedostatecznej wiedzy odnośnie do pozycjonowania strony. Unikaj jak ognia generowania linków z miejsc, które uznawane są za spamerskie. Kolejną wtopą, którą możesz popełnić jest brak wizytówki Google.

Profity

Efektywnie przeprowadzana strategia off-site dostarczy Ci wiele profitów, m.in. wyższą pozycję w rankingu wyszukiwania, wzmożony ruch w witrynie czy lepszą ekspozycję Twojej strony. Możesz uzyskać też wyższy wskaźnik PR (PageRank), który odnosi się do oceny rangi Twojej strony wśród innych konkurentów.

Jak widzisz, nie tylko działania podejmowanie na stronie przyczyniają się do zdobywania czołowych miejsc w wynikach wyszukiwania. SEO poza witryną to ważny element w całej układance związanej z pozycjonowaniem stron.

Zamów bezpłatny audyt SEO.
Dowiedz się, co w pozycjonowaniu Twojej strony możemy zrobić lepiej. Umów się na niezobowiązujące spotkanie z naszym specjalistą.

  Dziękujemy za wiadomość!

  Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

  Do usłyszenia!

  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 . Liczba ocen: 9
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  *

  Blog

  Dzielimy się tym, co wiemy i co umiemy.

  December 2022 link spam update – co warto wiedzieć o nowej aktualizacji algorytmu Google?
  December 2022 link spam update – co warto wiedzieć o nowej aktualizacji algorytmu Google?
  Wdrożenie aktualizacji związanej z algorytmem wykrywania spamu wiele zmieni w świecie e-commerce. Warto więc wiedzieć, czego dotyczą te modyfikacje!
  Czym jest cloaking w SEO?
  Czym jest cloaking w SEO?
  Nie wszystkie techniki związane z SEO są w pełni dozwolone przez Google. Istnieje szereg takich, które naruszają regulamin. Wśród nich wymienić można chociażby cloaking. Dowiedz się, czym on jest oraz jak wpływa na pozycjonowanie.
  Optymalizacja wideo. Jak pozycjonować filmy w Internecie?
  Optymalizacja wideo. Jak pozycjonować filmy w Internecie?
  Jak skutecznie optymalizować wideo i zdobyć lepszą widoczność w wynikach wyszukiwania? Dowiesz się podczas lektury niniejszego wpisu!
  Przeprowadzimy dla Ciebie darmowy audyt e-commerce.

  W trakcie konsultacji wideo z analitykiem wzrostu:

  • Otrzymasz raport widoczności Twojej strony internetowej.
  • Omówimy efektywność Twoich obecnych kampanii reklamowych.
  • Skoncentrujemy się na analizie doświadczenia użytkownika na Twojej stronie e-commerce.
  Umów się na spotkanie
  Paweł Borowik Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik Head of Sales
  Dowiedz się, jak możemy zwiększyć efektywność rozwoju Twojej platformy e-commerce.
  Zamów bezpłatny audyt e-commerce. Skontaktujemy się z Tobą, aby umówić Cię na niezobowiązującą konsultację z naszym analitykiem.

   Twoja rola w firmie
   Twoja rola w firmie
   Dziękujemy za wiadomość!

   Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

   Do usłyszenia!

   Dołącz do newslettera
   Solidna dawka wiedzy co dwa tygodnie na Twoim mailu.