DARMOWY AUDYT SEO

Dlaczego powinieneś skorzystać z backlinków?

Dlaczego powinieneś skorzystać z backlinków?

Proxyclick Visitor Management System/pexels.com

Backlinki są ważnym elementem kampanii SEO. Dzięki nim Twoja strona internetowa może zyskać wysoką pozycję w rankingu. Przemyślana strategia może skierować Cię na właściwy tor sprzedażowy. Jeśli chcesz zwiększyć ruch w swojej witrynie dzięki linkom przychodzącym, dobrze trafiłeś.

W tym artykule dowiesz się, czym właściwie są backlinki, dlaczego warto z nich korzystać na swojej stronie WWW oraz jak umieścić je w treściach.

Czym są backlinki?

Linki przychodzące są to takie linki, które pochodzą z zewnętrznych stron i prowadzą bezpośrednio do Twojej. Składają się z dwóch podstawowych elementów:

 • bezpośredniego linku do Twojej strony,
 • tekstu kotwicy, który jest ustalonym tekstem na podstawie analizowanych wcześniej słów kluczowych i kieruje ludzi do witryny poprzez podświetlony link.

Backlinki są ważnym elementem SEO, ponieważ bez nich mogą powstać pewne trudności w prawidłowym pozycjonowaniu witryny. Pamiętaj, aby pochodziły ze strony, która posiada pewien autorytet w branży, w innym przypadku zdobywanie lepszej pozycji w wyszukiwarce może się nie udać. Warto zwrócić także uwagę na sam wygląd tekstów zakotwiczonych, ponieważ muszą one wyglądać w sposób naturalny.

Sprawdź: Backlinki – czym są i dlaczego są tak ważne?

Dlaczego warto korzystać z backlinków?

Wzbudzają świadomość marki

Strategia backlinków może wpłynąć na zauważalność Twojej marki, ponieważ użytkownik, przeglądając inną stronę, trafią na Twoją. Najczęściej wzbudza to ciekawość w jego oczach i generuje pytanie: “Dlaczego informacja kierowana jest właśnie do mnie?” Oznacza to, że stajesz się dla niego wiarygodny i godny zaufania.

Wpływają na wzrost pozycji w rankingu wyników wyszukiwania

Linki przychodzące pomagają w znalezieniu się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Musisz wiedzieć, że im więcej linków z zaufanych stron WWW otrzyma Twoja witryna, tym lepiej wpłynie to na Twój ranking.

Pomagają zwiększyć ruch na stronie

Kiedy inne strony WWW podają bezpośredni link do Twojej witryny, to zaczynasz generować na stronie ruch organiczny, który jest bardzo pożądany dla Twojej firmy.

Jak pozyskać wartościowe backlinki?

Publikuj swoje treści u innych

Warto publikować swoje artykuły na stronie innej firmy. Możesz w ten sposób udostępniać swoje wpisy dalej i zostać zauważonym. Witryny o wysokiej pozycji rankingowej mogą być świetnym miejscem do tego, aby potencjalni odbiorcy kliknęli Twój link.

Pisz wartościowe treści

Pamiętaj, że wartościowa treść jest najważniejszym czynnikiem SEO i to właśnie ją użytkownicy chcą udostępniać dalej. Musisz zacząć stosować odpowiednie infografiki, wykresy i inne wizualizacje, które odgrywają ważną rolę w wyglądzie Twojego artykułu, a także wpływają na ogólne wrażenia w odbiorze użytkowników. Postaraj się tworzyć angażujące treści, bez zbędnego upychania słów kluczowych.

Korzystaj z konkursów i prezentów

Pomagają one przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów firmy. Użytkownicy widzą bowiem wartość w darmowych i prezentowych rzeczach. Możesz oferować np. rabat za zapisanie się do newslettera czy inne ciekawe chwyty marketingowe. Dzięki temu inni chętniej będą udostępniać Twoje konkursy czy promocje na stronie.

Czasem warto poprosić o współpracę influencerów, którzy zaczną promować Twoją markę swoim obserwatorom.

Wspomnij w swoich treściach o sławnych osobach lub firmach

Warto wspomnieć w swoich treściach na stronie o konkretnych osobach czy firmach, które posiadają już swój autorytet w branży. Może to spowodować, że zostaniesz zauważony przez nich samych.

Popraw wygląd strony WWW

Spraw, aby Twoja strona była łatwa w obsłudze i wizualnie atrakcyjna. Upewnij się, że układ witryny, jej motyw, kolor oraz czcionka współgrają ze sobą i dostarczają odbiorcy estetycznych wrażeń.

Możesz poprosić o pomoc projektanta stron WWW. Zaprojektuje on dla Ciebie unikalny interfejs, który będzie wpływał na użytkowników. Jednak pamiętaj, aby przy świetnym wyglądzie nie zapominać o szybkości ładowania się strony, ponieważ często jest to zaburzone.

Długość treści ma znaczenie

Dłuższe treści z odpowiednimi obrazami czy filmami dodają stronie wartości, przez co użytkownik wie, że znajdzie odpowiedź na swoje pytania. Pisz swoją treść na co najmniej 5 tysięcy słów.

Publikuj swoje treści w mediach społecznościowych

To właśnie tam spędzają swój czas Twoi odbiorcy. W social mediach możesz pokazać się w zupełnie innym świetle. Mogą oni rozpowszechniać inne artykuły i dzielić się doświadczeniami z innymi użytkownikami. Pomyśl o założeniu własnego profilu firmowego.

Stosuj odpowiednie słowa kluczowe

Jeśli zaczniesz korzystać z ukierunkowanych słów kluczowych, możesz zwiększyć widoczność swojej witryny w wynikach wyszukiwania, ponieważ to właśnie one kierują użytkowników na Twoje artykuły. Pamiętaj, aby dodawać linki do zakotwiczonych słów kluczowych, które mają wysoką wartość. Stale analizuj aktualne frazy i stosuj je u siebie w treściach.

Sprawdź: SEO dla małych firm – jak pozyskać wartościowe linki zwrotne?

Podsumowanie

Stosowanie backlinków jest świetnym sposobem, aby osiągnąć sukces w Internecie. Mimo że nie są one głównym czynnikiem rankingowym, to z pewnością pośrednio na niego wpływają. Pamiętaj, aby pisać w sposób wartościowy i jasny dla użytkownika, a z pewnością inni Cię zauważą i zechcą odnosić się do Twojej witryny bezpośrednio. Skorzystaj z naszych wskazówek, aby generować najlepsze backlinki!

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Pozycjonowanie
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 8

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Marketing e-commerce – jak wykorzystać kategorie w sklepie internetowym?
  Marketing e-commerce – jak wykorzystać kategorie w sklepie internetowym?
  Zajmujesz się handlem internetowym? Masz bogaty zbiór produktów oraz ofert? Zadbaj, aby Twoja strona była przejrzysta dzięki zastosowaniu kategorii. Poznaj podstawy SEO dla e-commerce.
  Ile trwa pozycjonowanie strony internetowej?
  Ile trwa pozycjonowanie strony internetowej?
  Rozpocząłeś pozycjonowanie strony? Widoczność witryny będzie rosnąć, a wraz z czasem inwestycja będzie coraz bardziej rentowna. Sprawdź, po jakim czasie możesz się spodziewać efektów i jakie one będą.
  Co to jest pozycjonowanie organiczne stron?
  Co to jest pozycjonowanie organiczne stron?
  Pozycjonowanie organiczne, choć wymaga długotrwałej, systematycznej pracy, pozwala na uzyskanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Przeczytaj więcej na temat jego zalet!

   Wysyłanie

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
    Wysyłanie
    Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę