Jak prawidłowo generować backlinki?

Jak prawidłowo generować backlinki?

Backlinki, inaczej linki zwrotne, prowadzą bezpośrednio do Twojej strony WWW z zewnętrznej witryny. Wyszukiwarki uważają wtedy Ciebie za wartościową firmę, ponieważ inna, dobrej jakości marka chce się do Ciebie odnosić. Najczęściej dzieje się tak, że Twoja witryna jest punktem odniesienia do jakiegoś konkretnego tematu.

Backlinki są nadal uważane za jeden z kluczowych czynników pozycjonujących Twoją witrynę. To właśnie dzięki temu wyszukiwarka podejmuje decyzję, czy warto ją pozycjonować.

Jak prawidłowo stworzyć backlinki?

Sprawdzaj strony w poszukiwaniu uszkodzonych linków

Najczęściej zdarza się tak, że strony nie aktualizują swoich treści i pozostawiają je wraz z uszkodzonymi linkami zwrotnymi, które tylko szkodzą witrynie. W takim momencie najlepiej znaleźć takie treści i zwrócić uwagę właścicielowi danej firmy. Z pewnością podziękuje Ci za to i być może będzie chciał dodać odnośniki do Twojej witryny.

Odzyskaj uszkodzone linki

Jest to proces poszukiwania uszkodzonych lub usuniętych linków zwrotnych do Twojej witryny i aktualizowania ich za pomocą adresów URL. To ważny element każdej strategii backlinków. Dzięki temu możesz uzyskać przewagę w organicznych wynikach wyszukiwania i utrzymać pozytywne wrażenia użytkownika.

Stosuj wartościowe infografiki

Treść zawarta w oryginalnych grafikach z pewnością sprawi, że ​​Twoja witryna stanie się łatwiejsza w odbiorze, przez co zacznie być udostępniania w postaci backlinków na innych stronach. Infografiki generują szansę na powstawanie ruchu organicznego i zwiększanie ilości linków zwrotnych do Twojej witryny w celu prostego podziału złożonych informacji.

Dobra infografika na stronie zwiększa wrażenia użytkowników, przez co możesz stać się bardziej popularny w swojej branży.

Treści udostępnianie przez odbiorców strony

Niekiedy najskuteczniejszą metodą backlinków mogą okazać się Twoi odbiorcy, ponieważ nieświadomie dzielą się oni z innymi Twoją stroną, dzięki czemu Ty zyskujesz na popularności. Dlatego postaraj się zadbać o wysokiej jakości angażującą treść, która sprawi, że użytkownicy będą chcieli ją rozpowszechniać dalej.

Analizuj swoją konkurencję

Analiza konkurencji może okazać się dla Ciebie jednym z najlepszych sposobów znalezienia odpowiednich miejsc na backlinki. Dzięki temu możesz dowiedzieć się, które witryny będą dobrze pasować do Twojej. Pomaga to zaoszczędzić dużo czasu na czekanie, aż ktoś sam postanowi się do Ciebie odnieść. Dlatego możesz podsunąć pomysł swojej konkurencji w branży, kiedy zobaczysz, że posiadają odpowiedniej jakości treści na swojej stronie.

Generuj wysokiej jakości treści na swojej stronie

Jeśli chcesz sprawić, aby Twoje treści na stronie chciały się łączyć z zewnętrznymi linkami, to staraj się tworzyć wysokiej jakości wpisy. Musisz przyciągnąć swoich odbiorców oraz ich angażować – tylko w taki sposób będziesz w stanie generować linki zwrotne z innych witryn. Wartościowe treści inni uznają za warte rozpowszechniania.

Wysokiej jakości treść pomaga tworzyć wysokiej jakości linki zwrotne, które dobrze będą promować Twoje treści w witrynie i ostatecznie doprowadzą do zwiększenia jej pozycji w rankingu wyszukiwarek. Dzięki temu zaczniesz generować ruch na stronie. Upewnij się, że Twoja treść w witrynie jest:

 • skupiona na odbiorcach, a nie na wyszukiwarkach,
 • wyczerpująca – zawiera wszystkie niezbędne informacje,
 • przydatna – odpowiada na wszystkie pytania użytkowników.

Referencje

Jeśli chcesz zbudować świadomość swojej marki i sprzedawać więcej produktów lub usług, to pomyśl o referencjach firmy, ponieważ okazują się one bardzo przydatne w generowaniu backlinków. W tym działaniu zwyczajnie korzysta się z pozytywnych opinii Twoich klientów i umieszcza się je na stronie internetowej firmy. Celem referencji jest przechwytywanie reklam szeptanych w zamian za linki z odpowiednich domen. Ważna jest tutaj trafność i autentyczność. Przykładowo, firma sprzedająca zabawki dla dzieci nie skorzysta z referencji firmy sprzedającej bieliznę.

Źródło: Daria Shevtsova/pexels.com

Zainwestuj w dobry marketing

Z pewnością wiesz, że każdy produkt czy usługa wymaga odrobiny marketingu. Dlatego najprostszym sposobem na wypromowanie swojej firmy jest odpowiednie badanie słów kluczowych związanych z Twoją branżą i śledzenie firm, które posiadają ogromną publiczność. Strony te nieustannie szukają świetnych treści do linkowania, dlatego wysyłanie im wiadomości z prośbą o opinie może pomóc w zbudowaniu stałej relacji.

Sprawdź: Linki dofollow a nofollow. Czym się różnią?

Podsumowanie

Pamiętaj, że linki zwrotne są kluczowym elementem każdej strategii SEO i mają ogromne znaczenie dla SEO. Jeśli chcesz zapewnić swojej firmie najlepiej wygenerowane linki zwrotne, pomyśl o zatrudnieniu doświadczonego eksperta w tej dziedzinie, który z pewnością pomoże Ci osiągnąć sukces.

Uzyskanie backlinków może być dla Ciebie zniechęcającym działaniem i okazać się nieskuteczne, jeśli zostanie wykonane w sposób nieprawidłowy. Dlatego nie zajmuj się tym w pojedynkę – skorzystaj z naszej profesjonalnej pomocy.

Zobacz również
Grupa iCEA
Grupa iCEA
Kategoria: Pozycjonowanie
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Oceń tekst
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Co warto wiedzieć o płatnym SEO?

  Co warto wiedzieć o płatnym SEO?

  Płatność za wydajność brzmi świetnie? Podpowiemy Ci, dlaczego tego typu usługi nie zawsze są przepisem na sukces i na co zwrócić wówczas uwagę.
  Podstawy technicznego SEO: Czym jest przyjazny adres URL i dlaczego go potrzebujesz?

  Podstawy technicznego SEO: Czym jest przyjazny adres URL i dlaczego go potrzebujesz?

  Co jest wspólną cechą wszystkich stron internetowych? Istnienie adresu URL. Jednak nie są one sobie równe. Czytaj dalej i sprawdź, czym jest przyjazny URL.
  Praktyki SEO: White Hat SEO

  Praktyki SEO: White Hat SEO

  Każdy medal ma dwie strony. Najważniejszą zasadą pozycjonowania jest jednak działanie zgodnie z zasadami. Czym dokładnie jest White Hat SEO?
  DARMOWY AUDYT SEO

   Rozpocznij

   od bezpłatnej
   konsultacji SEO

   Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

   • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
   • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
   • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
   • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Dziękujemy za kontakt.

   Pozycjonujemy biznesy od 2007 roku. Pozwól, że zrobimy to za Ciebie!

   Wrócimy z odpowiedzią w ciągu 72 godzin. Sprawdź swoją skrzynkę e-mailową, aby uzyskać więcej informacji.

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.

    Rozpocznij chat
    Zamów rozmowę