DARMOWY AUDYT SEO

Lokalne SEO – dlaczego warto je stosować?

7 min czytania
Lokalne SEO – dlaczego warto je stosować?
Kategoria Pozycjonowanie

Lokalne SEO pozwala osiągnąć sukces niemal każdej firmie. Warto więc znać najważniejsze korzyści wynikające z zastosowania tej strategii.

Lokalne SEO to nierzadko klucz do sukcesu małej firmy. Sprawdź teraz, co możesz osiągnąć dzięki optymalizacji treści pod kątem lokalnych wyszukiwań!

Digital marketing odgrywa ważną rolę zarówno w małych, jak i większych przedsiębiorstwach. Agencje SEO zapewniają opiekę nad każdym obszarem optymalizacji treści pod kątem wyszukiwarek i świadczą usługi, takie jak pozbywanie się filtrów od Google, budowanie sieci linków zwrotnych, prowadzenie lokalnej strategii SEO, tworzenie wysokiej jakości treści i wiele innych.

Odpowiedź na pytanie: “Dlaczego warto zatrudnić agencję SEO?” jest więc oczywista: ze względu na doświadczenie i rozległą wiedzę, dzięki której osiągnąć można naprawdę satysfakcjonujące wyniki. Wielu twórców decyduje się nawet na współpracę z kilkoma zespołami. Kiedy jeden z nich zajmie się optymalizacją treści, inny może zacząć prowadzić kampanię w mediach społecznościowych.

Jedną z części optymalizacji treści pod kątem wyszukiwarek jest lokalne SEO. Kiedy warto zastosować tę strategię? Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, która ma swoją lokalizację w pewnym mieście i zależy Ci na zdobyciu klientów z najbliższego otoczenia, lokalne SEO będzie najlepszym rozwiązaniem.

Aby jednak opracować skuteczną strategię optymalizacji treści pod kątem lokalnych wyszukiwań, trzeba wiedzieć, na czym w ogóle polega lokalne SEO i jakie techniki wchodzą w jego skład.

Spis treści:

Czym jest lokalne SEO?

Krótko mówiąc, lokalne SEO wiąże się z poprawą widoczności firmy na liście wyników wyszukiwania, która dotyczy pewnego lokalnego obszaru. Strategia ta ma na celu przyciągnięcie klientów z najbliższego otoczenia, a co za tym idzie, zwiększenie przychodów.

Wszyscy wiemy, jak ważną rolę w życiu niemal każdego człowieka odgrywa Internet. Poszukiwanie informacji, przeglądanie recenzji pewnych produktów, nauka, rozrywka czy robienie zakupów odbywa się obecnie za pośrednictwem stron internetowych. Aby więc maksymalnie wykorzystać potencjał swojej marki, musisz zyskać popularność w sieci, co pozwoli Ci dotrzeć do szerokiego grona zainteresowanych odbiorców i osiągnąć lepsze wyniki sprzedażowe.

Jakie są jednak inne korzyści wynikające z lokalnego SEO i dlaczego warto je stosować?

Łatwy start

Dzięki wykorzystaniu Google Moja Firma oraz zminimalizowaniu znaczenia niemal wszystkich innych katalogów lokalnych rozpoczęcie działalności w Internecie okazuje się niezwykle proste i nie wymaga większego wysiłku.

Lepsza widoczność w SERP-ach

Gdy już rozpoczniesz swoją działalność w sieci, Twoja firma wyświetli się na liście wyników wyszukiwania za każdym razem, gdy użytkownik w Twojej okolicy przeprowadzi wyszukiwanie związanego z nią słowa kluczowego. Dzięki temu staniesz się też widoczny w Mapach Google, co dodatkowo zwiększy bazę Twoich klientów. Wyobraź sobie, że prowadzisz sklep wędkarski, a ktoś w Twojej okolicy potrzebuje nowej siatki na ryby. W polu wyszukiwarki wpisze wówczas “sklep wędkarski”, a Google wyświetli listę wszystkich tego typu firm w okolicy. Jako że Twoja marka jest już obecna w Internecie, możesz spodziewać się pojawienia na samym szczycie SERP-ów.

Gromadzenie ocen i recenzji

Zbieranie ocen i recenzji od zadowolonych klientów sprawia, że Twoja firma sprawia wrażenie godnej zaufania, co ma bezpośredni wpływ na osiągane wyniki sprzedażowe. Gromadzenie pochlebnych opinii sprawia też, że wyszukiwarki promują Twoją ofertę w SERP-ach, dzięki czemu zyskujesz popularność i przyciągasz nowych klientów.

Sprawdź: TOP 9 wskazówek dotyczących optymalizacji treści pod kątem lokalnych wyszukiwań

Różnice między pozycjonowaniem międzynarodowym a lokalnym

Istnieje wiele czynników, które decydują o tym, czy będziesz pozycjonować się lokalnie, czy międzynarodowo. Jednym z nich są określone słowa kluczowe. Lokalne SEO wykorzystuje regionalne frazy kluczowe. Najczęściej są to nazwy miast, dodawane obok słowa kluczowego, np. „Dobry fryzjer damski Poznań”.

Międzynarodowe SEO to po prostu najbardziej ogólne działania związane z pozycjonowaniem każdej strony internetowej. Tutaj stosuje się już tradycyjne słowa kluczowe typu „różowe buty do biegania”. Ten rodzaj działań pasuje do witryn, które nie prowadzą działalności stacjonarnie, tylko online. Wszystko, co nie zawiera nazwy miasta czy regionu, będzie pozycjonowane w sposób ogólny.

Najważniejsze jest to, aby stale analizować zachowania internautów. Należy sprawdzić popularność wybieranych fraz, ponieważ nie ma sensu używać tych, których nikt nie wyszukuje. Sprawi to bowiem, że Twoje działania będą zwyczajnie nieefektywne. Nawet jeśli strona internetowa uzyska najwyższą pozycję w rankingu, nie zwiększy to liczby konwersji, ponieważ użytkownicy nie dotrą do witryny.

Istnieje wiele profesjonalnych narzędzi do analizy fraz kluczowych. Niektóre z nich są darmowe, inne płatne, ale nie jest to największa przeszkoda. Najważniejsza jest umiejętność korzystania z takich narzędzi. Specjalista SEO nie będzie miał z tym problemu, jednak osoba niedoświadczona, która na co dzień nie zajmuje się pozycjonowaniem, może nie być w stanie poprawnie wykonać tego zadania.

Bez względu na wybrany przez Ciebie rodzaj pozycjonowania, koniecznie postaw na odpowiedniego specjalistę, który zajmie się Twoją stroną.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Dlaczego warto stosować lokalne SEO?

Masz szansę na pokonanie branżowych rywali

Jeśli posiadasz w swojej ofercie wysokiej jakości produkty lub usługi i zadbałeś o optymalizację wizytówki w Google Moja Firma, możesz zdobyć dużą przewagę nad branżowymi rywalami. Dzięki temu z pewnością pojawisz się na liście lokalnych wyszukiwań i staniesz się popularną firmą w swojej okolicy.

Przyciągniesz nowych klientów

Wykorzystanie strategii lokalnego SEO może skutkować większą liczbą potencjalnych klientów. Jeśli oferujesz wysokiej jakości produkty lub usługi, posiadasz pozytywne oceny i recenzje oraz zajmujesz wysoką pozycję na liście wyników wyszukiwania, prawdopodobieństwo, że konsumenci zainteresują się skorzystaniem z Twojej oferty, znacznie wzrasta.

Poprawisz współczynnik konwersji

Wyobraź sobie, że prowadzisz małą cukiernię. Użytkownik wpisał w wyszukiwarkę “pobliskie cukiernie” i trafił na Twoją ofertę. Jako że podałeś swój numer kontaktowy w wizytówce Google, dzwoni do Ciebie w celu złożenia zamówienia i prosi o dostarczenie go pod określony adres. Jeśli zadbasz o widoczność swoich danych w sieci, umożliwisz klientom bezpośredni kontakt ze swoją firmą, zwiększysz szansę na faktyczną sprzedaż.

Zbudujesz wizerunek marki

Lokalne SEO może zapewnić Ci popularność w najbliższej okolicy i osiąganie lepszych wyników sprzedażowych. Pamiętaj jednak, że dbałość o wizerunek marki powinna być Twoim priorytetem. Pokaż więc swoim klientom, że mogą Ci zaufać, odpowiadaj na ich pytania i podziękuj za pozostawienie opinii, a pokażesz im, że jesteś liderem w swojej branży.

Sprawdź: Kamera, akcja! Optymalizacja wideo w strategiach lokalnego SEO

Dlaczego pozycjonowanie lokalne się opłaca?

Działania lokalne to szansa na dotarcie do wielu potencjalnych klientów i zdobycie przewagi na rynku. Dzięki nim wyszukiwania mogą przełożyć się na konwersję, prowadząc do rzeczywistych korzyści. Wpływa to równie dobrze na konkurencyjność, ponieważ w przypadku lokalnego SEO jest ona znacznie mniejsza, dzięki czemu możesz liczyć na większą sprzedaż niż wcześniej. Należy jednak pamiętać, że lokalne pozycjonowanie wymaga również dużej wiedzy, doświadczenia i odpowiednich umiejętności. Zamiast samodzielnych działań, które narażają Cię na niepotrzebne straty, warto podjąć współpracę z profesjonalną agencją SEO, która pomoże Ci osiągnąć sukces.

Podsumowanie

Z pewnością wiesz już, jak ważna jest optymalizacja pod kątem lokalnych wyszukiwań i co można dzięki niej osiągnąć. Warto też podkreślić, że klientom coraz częściej zależy na znalezieniu firm w najbliższej okolicy, wskutek czego wartość lokalnego SEO znacznie rośnie.

Zadbaj więc o jakość swoich treści, troszcz się o klientów, aby zasłużyć na pozytywne opinie i systematycznie optymalizuj zawartość firmowej strony internetowej, a z pewnością osiągniesz sukces.

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 10

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

 • VD dodany 14 kwietnia 2022 o godz. 22:46

  Artykuł przyjemny dla oka i użyteczny. Na innych stronach formatowanie tekstu czasami woła o pomstę do nieba. Jak widzę ścianę tekstu to po prostu wychodzę. Tutaj odpowiednie odstępy i treść. Na pewno będę zaglądał tutaj częściej 🙂

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Czy linki z Wikipedii wpływają na SEO?
Czy linki z Wikipedii wpływają na SEO?
W świecie SEO toczy się walka o pozyskiwanie wartościowych linków zwrotnych. Czy Wikipedia może być jednym z nich i czy wpłynie na naturalny link building?
Czy opłaca się zlecić innej firmie działania SEO?
Czy opłaca się zlecić innej firmie działania SEO?
Współpraca z agencją SEO może być kłopotliwa, jeśli nie uzgodnicie odpowiednich warunków przed podpisaniem umowy. Czy outsourcing może Ci pomóc?
Podstawy SEO. Strategia słów kluczowych w kontekście blogosfery
Podstawy SEO. Strategia słów kluczowych w kontekście blogosfery
Słowa kluczowe i ich rodzaje. Jakie znaczenie mają one w pozycjonowaniu bloga? Dlaczego należy zacząć optymalizację od technicznych aspektów SEO?

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę