Zapytaj o ofertę

Dlaczego CTR spada, a tekst warto pogrubiać?

Dlaczego CTR spada, a tekst warto pogrubiać?

Dzisiejszą odsłonę SEO Newsów zaczynamy tradycyjną wiadomością o kolejnej aktualizacji Google, a kończymy wynikami badań, które potwierdzają to, czego wszyscy domyślali się już wcześniej. Czy zatem chociaż w środku naszego przeglądu znajduje się jakiś szokujący news, którego nikt się nie spodziewał? To już musicie sprawdzić sami.

November Core Update

Google ogłosił kolejną aktualizację. Tym razem chodzi o November Core Update, która rozpoczęła się 17 listopada i potrwa około dwóch tygodni. Jak zaleca sam Google, warto w związku z tym przyjrzeć się naszym treściom i ich tzw. E-A-T, czyli trzem jakościowym wskaźnikom witryny.

Źródło:
https://searchengineland.com/google-november-2021-core-update-rolling-out-today-376124

Boty lubią wyboldowany tekst

Johna Muellera z Google potwierdził, że znaczniki <b> i <strong> mają nie tylko benefity wizualne, lecz również pomagają botom odczytać podstronę i lepiej zrozumieć jej treść. Oczywiście mowa o pogrubianiu fraz lub pojedynczych zdań, a nie całego tekstu.

Źródło:
https://www.searchenginejournal.com/google-bolded-text-can-help-your-seo/427044/

Ogromne badanie współczynnika CTR

Wiele osób zgłaszało, że współczynnik klikalności CTR od jakiegoś czasu spada. Sprawie postanowili przyjrzeć się badacze z firmy seoClarity, którzy przeprowadzili prawdopodobnie największe badanie współczynnika CTR w historii. Wnioski? CTR… faktycznie spada.

Jak wskazują sami badacze, dane są naprawdę obszerne i jako jedyne zawierają podział na sezonowość, geografię oraz branżę. Jednym z ciekawszych wyników jest różnica współczynnika klikalności na mobilce i desktopie. I chociaż w obu przypadkach na dalszych pozycjach tendencja klikalności jest spadkowa, to jak się okazuje, witryny które są poza TOP2 w wynikach organicznych posiadają większy wskaźnik klikalności na mobilce niż na desktopach.

Źródło:
https://www.seoclarity.net/mobile-desktop-ctr-study-11302/

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Wysyłanie
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 10

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Marketing dla medycyny estetycznej – zmiany w prawie
  Marketing dla medycyny estetycznej – zmiany w prawie
  2023 rok przyniósł wiele zmian w zakresie marketingu medycyny estetycznej. Podpowiemy Ci, jak reklamować swój biznes zgodnie z nowymi regulacjami!
  Badania fokusowe w UX
  Badania fokusowe w UX
  Zastanawiasz się, jakie metody badawcze wybrać, by poznać swój projekt pod kątem UX? Rozważ skorzystanie z grupy fokusowej. Oto, co musisz wiedzieć.
  B2B vs. B2C – który model sprzedaży wybrać?
  B2B vs. B2C – który model sprzedaży wybrać?
  B2B czy B2C – oto jest pytanie! Prowadzisz firmę i zastanawiasz się nad modelami sprzedaży? Dowiedz się, który wybrać, aby zaplanować strategię sprzedaży!

  Rozpocznij

  od bezpłatnej
  konsultacji SEO

  Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

  • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
  • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
  • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
  • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

   Chcesz poznać
   ofertę?
   Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
   Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
   Wysyłanie
   Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
   Rozpocznij chat
   Zamów rozmowę