DARMOWY AUDYT SEO

Badanie słów kluczowych – jakich błędów unikać?

5 min czytania
Badanie słów kluczowych – jakich błędów unikać?
Kategoria Pozycjonowanie

Każdy twórca treści internetowych wie, że słowa kluczowe są podstawowym elementem optymalizacji i warunkują wyświetlanie się na liście wyników wyszukiwania. Dlatego też dokładne badania słów kluczowych mogą pomóc w obraniu odpowiedniego kierunku i opracowaniu skutecznej strategii marketingowej. Nalezy jednak zauważyć, że niezwykle łatwo jest popełniać błędy w tych ważnych analizach. Uważaj więc, aby nie zmarnować swojego czasu. Zadbaj o swoją kampanię najlepiej jak się da i znajdź słowa kluczowe, które zapewnią Ci doskonałe wyniki. W tym artykule poznasz kilka typowych błędów, które uniemożliwiają maksymalne wykorzystanie potencjału Twojej witryny, przez co uzyskiwane rezyklataty nie są tak satysfakcjonujące.

Spis treści:

Kierowanie treści na zbyt ogólne słowa kluczowe

Łatwo jest zabłądzić w morzu wielu popularnych słów kluczowych. Musisz jednak dobrać odpowiednie frazy, aby mieć szansę na przyciągnięcie klientów, zwłaszcza jeśli działasz w bardzo konkurencyjnej branży.

Jeśli na przykład prowadzisz firmę, która sprzedaje stroje sportowe, niezwykle trudno będzie Ci osiągnąć wysoką pozycję na liście wyszukiwania słów kluczowych, takich jak “odzież sportowa”. Musisz uświadomić sobie, że wiele firm istnieje w tej branży już wiele lat i tak samo długo dba o optymalizację swoich stron internetowych. Oczywistym jest więc fakt, że nie zrównasz z nimi swoich wyników w ciągu kilku tygodni od wdrożenia kampanii SEO.

Warto jednak zauważyć, że przy użyciu odpowiednich środków, osiągnięcie tego celu jest możliwe, dlatego nie możesz poddawać się już na stracie.

Na samym początku swojej przygody z optymalizacją treści skup się na tym, co jest wyjątkowe w Twojej marce lub skoncentruj się na popularnych tematach, a swoje działania poprzedź dokładnymi badaniami. Zwróć uwagę na nawet najmniejsze szczegóły swojej marki, a w szczególności te, które wyróżniają Cię spośród innych branżowych firm.

O wiele łatwiej będzie przebić się do rankingów skoncentrowanych na specyfice Twojej marki, a nie na szerokich faktach.

Sprawdź: Czym charakteryzują się frazy z potencjałem? Jak je wybrać?

Brak zgodności z intencjami użytkownika

Musisz zwrócić szczególną uwagę na intencje użytkowników i zastosować w swoich treściach frazy, które doskonale oddają dany temat. Pamiętaj, że tworzysz dla odbiorców i to właśnie ich satysfakcja powinna być dla Ciebie priorytetem.

Postaraj się postawić w miejscu odbiorcy. Poznaj jego potrzeby, preferencje i oczekiwania względem wyników wyszukiwania danego słowa kluczowego i zadbaj o to, aby nie był rozczarowany, gdy zobaczy w SERP Twoją stronę. Możesz w tym celu wykorzystać platformy mediów społecznościowych, Reddit, a nawet listy powiązanych wyszukiwań. Dzięki temu odkryjesz najcenniejsze słowa kluczowe, które faktycznie pomogą Ci dotrzeć do docelowej grupy odbiorców.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Używanie tylko jednej formy słowa kluczowego

Przepełnianie treści słowem kluczowym w jednej formie może prowadzić do uznania jej przez Google za spam, którego nie warto umieszczać w rankingu SERP. Właściwe badanie słów kluczowych wymaga skupienia się na konkretnych frazach, a następnie zastosowaniu terminów bliskoznacznych i wyrazów long tail, dzięki którym zawartość strony internetowej zyska popularność i pojawi się w wynikach wyszukiwania wielu słów kluczowych.

 

Aby maksymalnie ułatwić proces identyfikowania powiązanych słów kluczowych, warto wykorzystać narzędzia, takie jak SEMRush czy Yoast SEO dla WordPress, które mogą pomóc znaleźć terminy warte zastosowania w treści.

Sprawdź: Trzy sposoby uatrakcyjnienia SEO – narzędzia weryfikacji słów kluczowych

Tworzenie treści wyłącznie w celu użycia słowa kluczowego

Tworzenie treści na podstawie badań słów kluczowych wyłącznie w celu użycia popularnej frazy, nie przyniesie doskonałych efektów. To z myślą o użytkownikach powinieneś pisać swoje artykuły. Uwzględniaj więc interesujące ich tematy, dzięki czemu będziesz miał możliwość naturalnego umieszczenia w nich kluczowych haseł. Wskutek tego wyeliminujesz ryzyko tworzenia spamu i pokażesz wyszukiwarkom, że zasługujesz na wysoką pozycję na liście wyników wyszukiwania.

Brak badań konkurencji

Badanie strategii słów kluczowych konkurencyjnych marek może pomóc Ci zrozumieć, jakie hasła warto wykorzystać w swoich treściach, a jakie nie przynoszą żadnych efektów i lepiej z nich zrezygnować. Jeśli zatem chcesz zyskać przewagę nad branżowymi rywalami, musisz poznać ich metody optymalizacyjne i postarać się, aby te stosowane przez Ciebie okazały się lepsze.

Jeśli nie przeprowadzisz odpowiednich badań, możesz skierować swoje treści na nieskuteczne słowa kluczowe, które aktualnie nie budzą zainteresowania grupy docelowych odbiorców. Z drugiej strony możesz przegapić cenne frazy, dzięki którym konkurencyjne marki przyciągnęły nowych klientów.

Jak widzisz, skuteczność Twojej strategii słów kluczowych sprowadza się do przeprowadzenia dokładnych badań na wielu obszarach, dzięki którym uzyskasz niezbędną wiedzę na temat najlepszych fraz i wykorzystasz ją w procesie budowania wizerunku swojej marki.

Sprawdź: Poznaj typy dopasowań słów kluczowych w Google Ads

Badania słów kluczowych to podstawa!

Jeśli zależy Ci na zyskaniu popularności w sieci i przyciągnięciu nowych klientów, optymalizacja treści pod kątem wyszukiwarek może okazać się najlepszym wyborem. Aby jednak dobrze rozpocząć działania SEO, niezbędne jest opracowanie skutecznej strategii w oparciu o dokładne badania słów kluczowych. Weź więc pod uwagę wyżej wymienione wskazówki, dzięki którym unikniesz błędów i osiągniesz najlepsze wyniki. Jeśli jednak chcesz maksymalnie wykorzystać swoje możliwości, zgłoś się do nas. Jako doświadczona agencja SEO pomożemy Ci opracować skuteczny plan działania, dzięki któremu osiągniesz wszystkie swoje cele. Nie czekaj więc dłużej i zacznij działać już dziś!

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 16

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Jak walczyć z konkurencją w SEO?
Jak walczyć z konkurencją w SEO?
Jeśli chcesz być wysoko na liście wyników wyszukiwania, Twoja strategia SEO musi być lepsza niż u konkurencji. Wiesz, jak tego dokonać?
Pozycjonowanie frazami long tail
Pozycjonowanie frazami long tail
Użytkownicy często mają sprecyzowane oczekiwania i posługują się frazami long tail podczas wyszukiwania. Powinieneś więc wykorzystać je w swoim SEO.
5 błędów na stronach internetowych, które należy zoptymalizować pod SEO w pierwszej kolejności
5 błędów na stronach internetowych, które należy zoptymalizować pod SEO w pierwszej kolejności
Wiele osób zarządzających stronami WWW upiera się, że perfekcyjnie opanowało zasady pozycjonowania. Audyt SEO często weryfikuje, że jest jednak inaczej.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę