Zapytaj o ofertę
Czy warto korzystać z AI marketingu?
 • ICEA
 • /
 • Blog
 • /
 • Czy warto korzystać z AI marketingu?

Czy warto korzystać z AI marketingu?

5 min. czytania

Wielu naukowców dąży do opracowania technologii, która zdoła zastąpić ludzi w wykonywaniu niektórych aktywności. Czy AI marketing to dobre połączenie? Już na wstępie możemy śmiało powiedzieć, że tak! O powodach, dla których warto sięgnąć po “dobrodziejstwa” sztucznej inteligencji, dowiesz się z lektury artykułu.

Czym jest tajemniczy skrót AI?

Akronim AI to rozwinięcie anglojęzycznego artificial intelligence, co w języku polskim oznacza sztuczną inteligencję. W dzisiejszych czasach marketing internetowy coraz częściej korzysta z narzędzi opartych na AI, aby lepiej zrozumieć zachowania użytkowników online i dostosować strategie reklamowe. Zalicza się do niej wszelkiego rodzaju oprogramowania, instrumenty czy aplikacje, których misją jest odwzorowanie ludzkich zachowań w procesach przetwarzania, a następnie wykorzystywania uzyskanego zasobu informacji.

W jakich sektorach można najczęściej spotkać się z zastosowaniem AI? Popularnością cieszą się handel i przemysł, choć już w życiu codziennym można dostrzec powszechność sztucznej inteligencji. Dowodem na to są wielofunkcyjne urządzenia mobilne np. smartfony.

AI marketing, czyli support działań promocyjnych marki

AI marketing co to jest i jak pomaga firmom rozwijającym e-sprzedaż? Otóż to zestaw działań promocyjnych wdrożonych przez przedsiębiorstwo, dodatkowo wspieranych przez sztuczną inteligencję. W innej definicji AI marketing utożsamiany jest z wykorzystaniem określonej, dedykowanej puli narzędzi wyposażonych w umiejętności przewidywania ludzkich zachowań i postaw, które z kolei mają korzystny wpływ na realizację różnych celów marketingowych.

W AI marketingu uwzględniany jest pełen zakres danych, począwszy od nastrojów, zainteresowań użytkowników, a skończywszy na wielkości rynku. W związku z tym można wykorzystać go do różnych celów (np. uskuteczniania wydajności reklamy bądź poprawy optymalizacji kampanii).

Co wchodzi w skład AI marketingu?

Jakie narzędzia wyposażone są w opcję sztucznej inteligencji, które jednocześnie spisują się wzorowo w marketingu? W zasięgu ręki znajduje się kilka rozwiązań wartych przemyśleń i analizy pod kątem funkcjonalności zarządzanej platformy firmy. Oto wybrane przez nas sugestie.

Kontakt z klientem 24/7 dzięki chatbotom

Strona WWW wyposażona w funkcję chatbotów to idealny pomysł, zwłaszcza jeśli zależy Ci na umocnieniu więzi z klientem i skłonieniu go do zakupów. Jednocześnie trudno wyobrazić sobie, że takie całodobowe wsparcie leżałoby w gestii jednego z pracowników. Boty, których zadaniem jest udzielanie kompleksowych odpowiedzi, zostały zaprogramowane w taki sposób, aby umiejętnie radzić sobie z rozwiązywaniem najczęstszych dylematów pojawiających się ze strony użytkownika.

AI i targetowanie

Sztuczna inteligencja odnajduje się także podczas opracowywania strategii reklamowych. Sięgając po narzędzie, jakim jest Google Ads, nie musisz obawiać się, że trafisz z przekazem do niewłaściwego grona odbiorców. AI chłonie wiedzę w sposób “maszynowy”, dzięki czemu algorytmy w toku przeprowadzanych testów uskuteczniają dotarcie z przekazem do klienta docelowego.

Automatyzacja w tworzeniu treści

Dość świeżym rozwiązaniem w marketingu okazuje się tworzenie contentu za sprawą sztucznej inteligencji. Nierzadko jednak pojawiają się błędy, dlatego copywriter, korzystając z narzędzia AI, powinien być niezwykle czujny i modyfikować wygenerowane treści. Mimo wszystko to dalekie posunięcie w procesach kreacyjnych contentu.

Przewiduj, analizuj i twórz scenariusze

Aby uzyskać satysfakcjonującą pozycję w rankingu Google, musisz szczególnie zatroszczyć się o efektywne przewidywanie trendów czy zachowań klientów. Pomocna w tym wszystkim okazuje się skrupulatna analiza aktualnych danych, a dzięki sztucznej inteligencji jesteś w stanie opracować każdy plan działania, w zależności od zmiennych.

Argumenty przemawiające za skorzystaniem z AI marketingu

Już na tym etapie można stwierdzić, że zalet jest mnóstwo. Jakich korzyści możesz więc spodziewać się po artificial intelligence? Sprawdź sam!

 • Bardziej efektywna obserwacja działań składających się na wydajność reklamy (gromadzenie danych odnośnie do częstotliwości kliknięć).
 • Lepsze targetowanie, czyli dostarczanie informacji dotyczących tego, kto znajduje się w grupie potencjalnych klientów.
 • Łatwa i przyjemna optymalizacja strony.
 • Projekt kampanii dostosowany do profilu grupy docelowej (potrzeb i zachowań zakupowych konsumentów).
 • Większe rozeznanie w potrzebach i preferencjach potencjalnych klientów.

Jeżeli zastanawiasz się, AI marketing jak zacząć i czy w ogóle warto?, koniecznie zapoznaj się z listą minusów tego rozwiązania.

 • Duże koszty.
 • Niezliczony wachlarz marketingowych możliwości ze sztuczną inteligencją w roli głównej może powodować niemały dysonans. Warto uzbroić się w cierpliwość, skrupulatnie przeanalizować cele i budżetowe możliwości przedsiębiorstwa.
 • Częsta konieczność dysponowania odpowiednim zasobem informacji, aby poradzić sobie z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Podsumowanie

Sięgając po AI marketing, usprawniasz biznesową działalność, odciążasz pracowników i udoskonalasz obsługę klienta. Jeśli wciąż wahasz się, czy gra warta jest świeczki i przeznaczenia części budżetu, skrupulatnie przemyśl biznesowy plan funkcjonowania firmy. Z pewnością dojdziesz do wniosku, że bez sztucznej inteligencji trudno w dzisiejszych czasach o zmodernizowany, kompleksowy rozwój przedsiębiorstwa. W końcu technologia to przyszłość XXI wieku również w branży marketingu.

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go! Masz stronę internetową i chciałbyś wreszcie zacząć zarabiać? Zapraszamy na konsultację z naszymi analitykami SEO! Na spotkaniu dowiesz się jak pozycjonowanie może wspomóc Twój biznes.

Zamów bezpłatny audyt SEO.
Dowiedz się, co w pozycjonowaniu Twojej strony możemy zrobić lepiej. Umów się na niezobowiązujące spotkanie z naszym specjalistą.

  Dziękujemy za wiadomość!

  Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

  Do usłyszenia!

  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 . Liczba ocen: 6
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  *

  Blog

  Dzielimy się tym, co wiemy i co umiemy.

  Jak korzystać z ChatGPT?
  Jak korzystać z ChatGPT?
  ChatGPT to prosta droga do uzyskania pomocy, informacji i kreatywnego wsparcia. Jak z niego korzystać? Dowiesz się w niniejszym artykule!
  Google Bard: AI, które konkuruje z Chat GPT
  Google Bard: AI, które konkuruje z Chat GPT
  W odpowiedzi na opracowanie przez OpenAI ChatGPT Google stworzył innowacyjne narzędzie oparte na sztucznej inteligencji – Bard. Co warto o nim wiedzieć?
  Co to jest machine learning i jakie ma zastosowanie?
  Co to jest machine learning i jakie ma zastosowanie?
  Czym jest machine learning? Gdzie znajduje zastosowanie? Jak wpływa na pozycjonowanie stron? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi!
  Przeprowadzimy dla Ciebie darmowy audyt e-commerce.

  W trakcie konsultacji wideo z analitykiem wzrostu:

  • Otrzymasz raport widoczności Twojej strony internetowej.
  • Omówimy efektywność Twoich obecnych kampanii reklamowych.
  • Skoncentrujemy się na analizie doświadczenia użytkownika na Twojej stronie e-commerce.
  Umów się na spotkanie
  Paweł Borowik Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik
  Head of Sales
  Paweł Borowik Head of Sales
  Dowiedz się, jak możemy zwiększyć efektywność rozwoju Twojej platformy e-commerce.
  Zamów bezpłatny audyt e-commerce. Skontaktujemy się z Tobą, aby umówić Cię na niezobowiązującą konsultację z naszym analitykiem.

   Twoja rola w firmie
   Twoja rola w firmie
   Dziękujemy za wiadomość!

   Oddzwonimy na wskazany numer telefonu, aby umówić się na dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z naszym specjalistą.

   Do usłyszenia!

   Dołącz do newslettera
   Solidna dawka wiedzy co dwa tygodnie na Twoim mailu.