Zapytaj o ofertę

Do czego wykorzystywane jest presell pages?

5 min czytania
Do czego wykorzystywane jest presell pages?
Kategoria Pozycjonowanie

Presell pages to rodzaj landing pages, które odgrywają dużą rolę w przypadku budowania wizerunku marki. To one są często pierwszym miejscem, w które trafiają użytkownicy przekierowywani z różnego rodzaju reklam internetowym. Dowiedz się, czym są presell pages, jakie są jej rodzaje oraz do czego wykorzystywane jest presell pages.

Spis treści:

Czym są presell pages?

Presell pages, jak sama nazwa wskazuje, są najczęściej stroną przedsprzedażową. To na nich najczęściej znajduje się potencjalny klient po kliknięciu w reklamę na witrynie internetowej czy social mediach. Dodatkowo, precle spotkać można także w formie artykułów tematycznych na różnorodnych serwisach internetowych. Dawniej ich głównym celem było wspieranie działań SEO związanych z pozycjonowaniem zewnętrznym, konkretnie zdobywaniem linków. Presell page nie musi być atrakcyjna pod względem treści, nie szczególnie istotna jest także poprawność gramatyczna czy ortograficzna. Jej głównym zadaniem jest zastosowanie konkretnych słów kluczowych, co ma bezpośrednie przełożenie na SEO witryny. Warto jednak zadbać o to, aby artykuły tworzone na rzecz presell pages nie były zlepkiem nic nieznaczących słów, a mimo wszystko tworzyły wspólnie merytoryczną całość. W ten sposób istnieje prawdopodobieństwo, że strona taka będzie zdecydowanie chętniej promowana przez algorytmy wyszukiwarek internetowych, takich jak Google czy Yahoo.

Presell pages a SEO

Z biegiem czasu znaczenie stron typu presell dla pozycjonowania znacząco zmalało. Wpływ na to w dużej mierze miały zmiany w algorytmie wyszukiwarki Google. Precle uznawane są w SEO za strony o niskiej jakości pod względem atrakcyjności dla odbiorców, a co za tym idzie, również dla algorytmów. Ich głównym zadaniem jest umieszczanie linków związanych z pozycjonowaniem stron, tekstów tematycznych oraz przemycenie jak największej liczby słów kluczowych.

Presell pages nie są stronami nastawionymi na pozycjonowanie ich samych, a na przeniesienie potencjału, na którą przekierowują. Ich zadaniem jest budowanie stopniowego kontaktu z potencjalnym klientem oraz zwrócenie jego uwagi na określone produkty czy usług. Presell pages otrzymują swoje wyświetlenia poprzez przekierowywanie z reklam, dlatego ich pozycjonowanie w wyszukiwarkach nie jest głównym celem tego typu stron.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Rodzaje presell pages

Stosowanie stron typu presell nie zawsze jest korzystne pod kątem SEO. Jeśli spojrzymy na nie jako na strony przedsprzedażowe, możemy uznać, że posiadają one faktyczną wartość, jednak w innych przypadkach mogą być bezcelowe lub nawet niekorzystne pod względem pozycjonowania.

Różne preselle posiadają odmienne cechy. Wśród najbardziej podstawowych podziałów wyróżnić możemy ten na precle tematyczne i ogólne. Podczas gdy te pierwsze krążą wokół jednego tematu czy konkretnej branży i zdają się być atrakcyjne dla odbiorcy pod kątem wyświetlanych linków czy informacji, presell pages ogólne mogą być o wszystkim, przez co ciężko wyciągnąć z nich jakąkolwiek merytoryczną wartość. Strony tego typu podzielić możemy również na te darmowe i płatne.

Jak to zwykle bywa, te bezpłatne cechują się niższą jakością i co za tym idzie skutecznością, jednak w sytuacji gdy ich publikowanie wymagać będzie uiszczenia opłaty, można się spodziewać wyższej jakości. Ostatnią metodą podziału presell pages jest rozróżnienie ich na poziomie dostępności. Publiczne precle są dostępne dla każdego, również na poziomie umieszczania na nich treści. Prywatne strony presell wymagają zaangażowania i rejestracji użytkownika. To sprawia, że częściej umieszczane na nich treści są wyższej jakości.

Jakie zastosowanie mają presell pages?

Presell pages w dzisiejszych czasach nie mają dużego znaczenia w przypadku pozycjonowania stron internetowych. Ich niska jakość pod kątem merytorycznym może dodatkowo powodować pogorszenie pozycji danej witryny w wyszukiwarce, dlatego warto zastanowić się, czy korzystanie z nich w danej sytuacji będzie dla użytkownika korzystne. Dawniej ich wpływ na SEO był korzystny, jednak nie do końca akceptowane przez algorytmy praktyki sprawiły, że aktualnie są one uważane za bezwartościowe, jednak nie we wszystkich przypadkach.

Jedną z sytuacji, w której strony typu presell mogą mieć pozytywny wpływ na pozycjonowanie witryny, jest zastosowanie ich jako element drogi zakupowej. Precle mogą przekazywać przydatne informacje o produkcie czy usłudze potencjalnym klientom, a także nakierowywać ich na konkretne zadanie. Są one wykorzystywane w budowaniu stopniowego kontaktu potencjalnego nabywcy z daną ofertą, co może pomóc wykształcić w nim zaangażowanie i pozytywne nastawienie do marki. Wśród podstawowych założeń tego procesu wymienić można pierwszy etap, który obejmuje zetknięcie nabywcy z reklamą w sieci. Po kliknięciu w nią następuje etap drugi, czyli jego przekierowanie do presell pages, na której otrzymuje on informację o produkcie, jest zachęcany do jego poznania i kliknięcia w stronę internetową. Trzeci etap to przekierowanie użytkownika na witrynę producenta, na którym będzie mógł on dokonać zakupu.

Czy warto?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto zastanowić się nad własnymi celami, które kierują założeniem presell page. Jeśli już zdecydujemy się postawić na to rozwiązanie, niezwykle istotne jest, aby stworzyć maksymalnie wysoką jakość precla, bez duplikacji treści. Presell pages są niezwykle przydatnym narzędziem jeśli chodzi o budowanie kontaktu z klientem oraz działań związanych ze sprzedażą. Jeśli przyświeca nam chęć poprawienia pozycji w wyszukiwarce, istnieje szereg znacznie bardziej efektywnych rozwiązań z działu SEO, które będą skuteczniejsze, niż presell pages. Z tego powodu nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, czy warto. Wszystko zależy od celów i założonego budżetu.

Artykuł powstał we współpracy ze stronami: jakspokojnie.pl, polishly.pl

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 8

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Czy istnieje tanie pozycjonowanie stron?
Czy istnieje tanie pozycjonowanie stron?
Zastanawiasz się, czy warto oszczędzać na pozycjonowaniu strony? Niestety, tanie usługi często bazują na nietarualnych linkach i innych praktykach, których stosowanie może skończyć się karą od Google.
Orphan pages – jak znaleźć je w swojej witrynie?
Orphan pages – jak znaleźć je w swojej witrynie?
Jakie techniki wykorzystać podczas optymalizacji osieroconych stron? Czym w ogóle są orphan pages? Przeczytasz o tym w naszym nowym artykule!
Protokół HTTP i protokół HTTPS – czym się różnią?
Protokół HTTP i protokół HTTPS – czym się różnią?
Chcesz wiedzieć, czym są HTTP i HTTPS? Te dwa sieciowe protokoły są nieodłącznym elementem przeglądania internetu – dowiedz się o ich najważniejszych cechach, różnicach i podobieństwach.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę