Zapytaj o ofertę

Jak sprawdzić ruch na swojej i czyjejś stronie?

4 min czytania
Jak sprawdzić ruch na swojej i czyjejś stronie?
Kategoria Pozycjonowanie

Ruch na stronie bardzo często przekłada się na zyski firmy lub osoby prowadzącej daną witryny. Odpowiednia analiza tej kwestii jest kluczowa dla skutecznego budowania strategii SEO oraz sprawdzania efektywności działań. Istnieje kilka narzędzi, które pozwalają go zmierzyć i przeanalizować – zarówno na stronie swojej, jak i konkurencji. Jak sprawdzić ruch na stronie internetowej?

Spis treści:

Dlaczego warto analizować ruch na swojej stronie internetowej?

W niemal każdym przypadku witryna internetowa pełni swoją funkcję w najlepszy sposób wtedy, gdy jest odwiedzana przez wielu użytkowników. Internauci, którzy tworzą ruch na stronie, mają okazję zapoznać się z jej treścią – na przykład sprawdzić ofertę przedsiębiorstwa. Z tego powodu niezwykle ważne jest, aby regularnie i efektywnie analizować ruch na swojej stronie internetowej. To nie tylko liczba odwiedzin: można w ten sposób dowiedzieć się, jak witryna jest odbierana przez odbiorców oraz czy wzbudza ich zainteresowanie zarówno pod kątem merytorycznym, jak i wizualnym. Atrakcyjna strona powinna skłaniać odbiorcę do nabycia towaru czy usługi, wystawienia opinii czy podzielenia się linkiem. Warto zaznaczyć, że takie działania same w sobie budują dalej ruch. Kompletna strategia SEO, która obejmuje przygotowanie wartościowych treści na witrynie, budowanie profilu linkowego, promocję w mediach społecznościowych i inne działania, może zatem przynieść długofalowe korzyści.

Jak sprawdzić ruch na stronie? W pierwszej kolejności warto dowiedzieć się, co może nam dać taka czynność. Analiza ruchu na stronie internetowej pozwoli między innymi na bieżąco reagować na potrzeby potencjalnych klientów. Tym samym właściciel strony ma szansę szybko dopasować treść i wygląd strony do preferencji internautów, a także docierać do nowych odbiorców. To sprawia, że umiejętne wykorzystanie narzędzi pozwalających na szacowanie i analizowanie ruchu na witrynie jest niezwykle ważne.

Jak sprawdzić ruch na stronie? Poznaj darmowe i płatne narzędzia

Poszczególne rozwiązania tego typu mogą oferować różną funkcjonalność, na przykład dzielić ruch na jego źródło czy analizować jedynie ruch organiczny. Warto zaznaczyć, że sprawdzenie statystyk z reklam pozwala na bardziej dogłębną analizę, jednak zebranie danych o ruchu z wyszukiwarki bardziej skupia się na efektywności SEO.

Narzędzia bezpłatne

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak sprawdzić ruch na stronie WordPress czy z innym systemem CRM, podpowiadamy, że warto wykorzystać do tego darmowe narzędzia Google. To między innymi Google Analytics, które – poza ogólną liczbą odwiedzin – wskazuje również informacje o danych demograficznych odbiorców. To z kolei znacząco ułatwia targetowanie zawartości. Przydatne mogą okazać się również statystyki bezpośrednio w systemie zarządzania treścią, na serwerze lub dostępne z użyciem wtyczek.

Narzędzia płatne

Wśród polecanych płatnych narzędzi do analizy ruchu na stronie wymienić można SimilarWeb. To rozbudowane narzędzie jest dostępne także w podstawowej wersji darmowej, jednak płatna opcja zapewnia użytkownikom więcej możliwości. Pozwala nie tylko sprawdzić ruch, lecz także pozycję witryny w wynikach wyszukiwania. Popularną opcją jest także Senuto – serwis, który umożliwia dodatkowo monitorowanie widoczności fraz. Alexa z kolei udostępnia również informacje o liczbie unikalnych użytkowników.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Jak sprawdzić ruch na czyjejś stronie?

Analiza konkurencji jest niezwykle ważnym elementem badania rynku. To także cenne źródło informacji, które pozwolą na usprawnienie strategii SEO. Jak sprawdzić ruch na czyjejś stronie i dlaczego warto to zrobić? To proces, który pozwala poznać swoją pozycję i sprawdzić, co należy zmienić, aby stać się liderem w swojej branży. Dodatkowo można dowiedzieć się, jakie słowa kluczowe mają największy potencjał, sprawdzając wyniki najpopularniejszych witryn z danej kategorii.

Czynności tego typu warto rozpocząć od zrobienia samodzielnego researchu. W tym celu można przeanalizować dane takie jak liczba komentarzy pod artykułami lub produktami na stronie, a także liczba polubień czy obserwujących na profilach w mediach społecznościowych. Tego typu dane nie zawsze jednak będą w stu procentach miarodajne. Ruch na mediach społecznościowych czy liczba ocen i komentarzy niekoniecznie ma odzwierciedlenie w ruchu na stronie. Niektóre firmy zwracają szczególną uwagę na stronę internetową, podczas gdy inne skupiają się na profilach na Facebooku albo Instagramie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie ze specjalistycznych narzędzi, takich jak właśnie Senuto, Ahrefs, Semstorm czy SimilarWeb. Dzięki nim poznasz nie tylko dane dotyczące ruchu ogólnie, lecz także poznasz procentowy udział wizyt pochodzących z mediów społecznościowych, płatnych kampanii czy organicznych wyników wyszukiwania.

Artykuł powstał we współpracy ze stronami: howwear.pl, upwoman.pl

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 4.9/5 | Liczba ocen: 12

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Czy URL grafiki ma wpływ na SEO?
Czy URL grafiki ma wpływ na SEO?
Niezależnie od tematyki strony internetowe są wyposażone w unikatowe adresy URL. Nie tylko one są hojnie nimi obdarzone, lecz także zamieszczane grafiki.
Praktyki SEO dla małych firm – sięgnij po wielkie możliwości! Strategia optymalizacyjna dla małego biznesu
Praktyki SEO dla małych firm – sięgnij po wielkie możliwości! Strategia optymalizacyjna dla małego biznesu
Przedsiębiorcy małych firm powinni postawić na skuteczne działania SEO, aby mieć szansę na dobrą widoczność w wyszukiwarce i tym samym osiągnięcie sukcesu.
Jak działają farmy linków?
Jak działają farmy linków?
Prawidłowo zbudowany profil linkowy przynosi wiele korzyści. W związku z tym właściciele witryn chętnie angażują się w wymianę odnośników między sobą.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę