Zapytaj o ofertę

Jakie są różnice pomiędzy pozycjonowaniem on – site a off – site?

6 min czytania
Jakie są różnice pomiędzy pozycjonowaniem on – site a off – site?
Kategoria Pozycjonowanie

W świecie internetu jest bardzo duża konkurencja bez względu na branżę, w której funkcjonujesz. W każdym przypadku musisz znaleźć na nią sposób, pomocne okazać się tutaj może on-site i off-site SEO.

W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić Ci zależności pomiędzy tymi dwoma sposobami.

Spis treści:

On-site SEO

Pozycjonowanie on-site obejmuje wszystko, co robisz na własnej stronie internetowej, aby poprawić pozycję w rankingu wyszukiwania Google. To właśnie dzięki temu pozycjonowaniu Twoja witryna jest najbardziej przyjazna dla wyników wyszukiwania. Jest to możliwe już dzięki dostosowaniu niektórych elementów na stronie WWW. Z pewnością pomoże to wyszukiwarkom lepiej zrozumieć zawartość Twojej strony internetowej.

Oto kilka czynników, które możesz poprawić w swojej witrynie, w kontekście SEO:

 1. SEO tytuły
 2. Jedną z pierwszych i najważniejszych rzeczy, które powinieneś poprawić, aby Twoja strona internetowa była zgodna z SEO, jest optymalizacja tytułów pod kątem SEO na każdej stronie.

  Tytuł jest to tekst, który pojawia się jako główna wizytówka każdej Twojej strony. Ma to duży wpływ na pojawienie się Twojej witryny w wyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania.

  Pamiętaj, żeby zawsze umieszczać słowa kluczowe na początku tytułu. Musisz pamiętać, że Google wyświetli tylko pierwsze od 55 do 65 znaków z Twoich treści w wynikach wyszukiwania, dlatego staraj się trzymać tego zakresu.

 3. Opisy
 4. Kiedy widzisz stronę internetową w wynikach wyszukiwania Google, to z pewnością widzisz również przylegający tekst do tego wyniku, nazywa się to meta opisem. Aby znaleźć się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania, powinieneś poświęcić większą chwilę nad tym, aby zoptymalizować swoje opisy na stronie WWW.

  W tym celu najpierw przeprowadź badanie słów kluczowych, a następnie dodaj je do swojego opisu. Jeśli prowadzisz lokalną firmę, pamiętaj, aby zamieścić również nazwę miejscowości, w której prowadzisz swoje usługi.

  Meta opisy są również cenne w prowadzeniu strategii on-site SEO. Pomagają one wpływać na odbiorców. Zachęć innych do odwiedzenia Twojej witryny!

 5. Nagłówki
 6. Powinieneś również popracować nad swoimi nagłówkami na każdej stronie. Są one niezbędne, ponieważ pozwalają potencjalnym klientom dowiedzieć się, o czym jest Twoja strona WWW. Informują one również Google, o czym jest Twoja strona. Algorytmy Google stale analizują aktywne strony internetowe i ich nagłówki, w celu jak najlepszej optymalizacji wyników wyszukiwania. Upewnij się, że one również zawierają konkretne słowa kluczowe, na które można pozycjonować Twoją stronę WWW. Musisz pamiętać, że tak samo, jak w przypadku tytułów trzeba zachować od 60 do 80 znaków w nagłówku.

 7. Tagi obrazów
 8. Google z pewnością świetnie radzi sobie z tekstem na stronie, ale co w przypadku obrazów? Musisz użyć w tym celu odpowiednich tagów, a Google z pewnością zauważy Twoje obrazy na stronie WWW.

  Warto w tagach podać słowo kluczowe odpowiednie dla Twojej strony. Będzie to kolejny sposób, aby wpłynąć na Twoją pozycję w rankingu wyników wyszukiwania.

  Musisz wiedzieć, że wiele narzędzi internetowych już ma miejsce do wprowadzania tagów obrazu, na etapie przesyłania go. Upewnij się, że u Ciebie również jest to widoczne i nie pomijasz tej opcji przez niewiedzę.

 9. Prowadź blog firmowy
 10. Musisz pamiętać o tym, że wyszukiwarki uwielbiają widzieć i pokazywać innym odbiorcom coraz to nowsze treści pasujące do ich wyników wyszukiwania. Z pewnością będą traktować priorytetowo strony wysokiej jakości z aktualną zawartością. W tym celu skorzystaj ze swojego bloga firmowego. Konsekwentnie aktualizuj go o nowe posty i spostrzeżenia. Na pewno pomoże Ci to w pozycjonowaniu Twojej strony internetowej oraz zaangażuje nowych odbiorców.

Off-site SEO

Jest to kolejna część Twojego wysiłku i poświęcenia dla świetnej optymalizacji SEO. Obejmuje to wszystko, co możesz zrobić, aby poprawić SEO na swojej stronie WWW. Jest to promowanie Twojej strony internetowej i treści na zewnętrznych witrynach.

Oto kilka czynników, które możesz poprawić w kontekście off-site SEO:

 1. Promowanie swoich treści na innych blogach lub stronach
 2. Jest to jeden z kluczowych sposobów SEO. Dzieje się tak, kiedy tworzysz treści na swojej stronie WWW i w zamian ktoś inny udostępnia je u siebie, w ten sposób Cię promując.

  Korzystając z tej opcji, spróbuj udostępniać swoją treść na zaufanych witrynach. Musisz pamiętać, że im lepszą wartość ma strona, tym lepiej będzie to wpływać na Twoją markę.

  Zacznij od napisania dobrej i jakościowej treści. Następnie skontaktuj się z innymi stronami WWW, które są związane z Twoją branżą i zapytaj, czy mogą Cię polecić lub o Tobie wspomnieć. Pamiętaj, że liczy się w tym przypadku jakość tekstu, a nie jego ilość!

 3. Media społecznościowe
 4. Posiadanie konta firmowego w mediach społecznościowych to świetny sposób na przyciągnięcie potencjalnych klientów oraz na poprawę działań off-site SEO.

  Upewnij się, że podczas planowania strategii w mediach społecznościowych, często zamieszczasz odnośniki do swojej witryny w postach. Jako firma rozważ posiadanie kont na Facebooku, Twitterze, LinkedIn i Instagramie.

  Jeżeli Twoi odbiorcy sami zaczną udostępniać Twoje treści i je rozpowszechniać to dobry znak nie tylko dla Ciebie, ale i dla Google. Znaczy to, że przyciągasz do siebie klientów i oni są z tego powodu bardzo zadowoleni.

 5. Lokalne wyniki wyszukiwania
 6. Jeżeli nie tylko prowadzisz swój sklep internetowy, ale również stacjonarny, to musisz poświęcić chwilę czasu na lokalne SEO. Jest to bardzo ważne dla optymalizacji Twojej strony internetowej pod kątem wyszukiwarek.

Umów się na darmowy audyt Twojej strony
DARMOWY AUDYT SEO

Podsumowanie

Teraz już na pewno wiesz wszystko na temat pozycjonowania on-site i off-site. Z pewnością nadszedł teraz czas, aby wprowadzić te pomysły w życie swojej firmy. Wybierz te, które najlepiej odpowiadają Twojej stronie internetowej i wypróbuj je!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat marketingu internetowego, to skontaktuj się z nami już teraz. Chętnie umówimy się z Tobą na bezpłatną konsultację i ustalimy szczegóły naszej współpracy. Odkryj skuteczną strategię SEO dzięki nam! Czekamy na Ciebie!

iCEA Group
Jesteśmy międzynarodową agencją digital marketingu, która od 2007 roku wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Z dumą możemy powiedzieć, że dysponujemy największym działem technicznym w Polsce, którego budową kierują najlepsi eksperci SEO, SEM i UX z wieloletnim doświadczeniem. Nasza oferta przekracza granice kraju, ponieważ oprócz działań na polskim rynku prowadzimy także kampanie w Indiach i USA. Dzięki naszym kompetencjom i zaangażowaniu pomagamy klientom osiągnąć sukces w Internecie.
Zobacz również
Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

Oceń tekst
Średnia ocen 5/5 | Liczba ocen: 8

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

Zarządzanie firmą poprzez narzędzia SEO. Czym są wskaźniki KPI?
Zarządzanie firmą poprzez narzędzia SEO. Czym są wskaźniki KPI?
Internetowy model zarządzania firmą poprzez SEO. Czym są wskaźniki KPI (Key Performance Indicators) oraz jak je dobierać względem potrzeb?
Czy jesteś gotowy na LaMDA?
Czy jesteś gotowy na LaMDA?
Czy wiesz, co to LaMDA i jak może wpłynąć na Twoją działalność w internecie? Jeśli nie, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!
Czy warto dodawać emoji w meta title i meta description
Czy warto dodawać emoji w meta title i meta description
Ten jeden mały trik sprawi, że Twoją stronę internetową odwiedzi więcej osób. Zobacz, czym są emoji i w jaki sposób mogą rozwinąć Twój biznes.

Rozpocznij

od bezpłatnej
konsultacji SEO

Zainwestuj w szczegółową konsultację SEO i dowiedz się więcej na temat wydajności Twojego sklepu internetowego. Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksową analizę, dzięki której uzyskasz jasny obraz tego, co należy poprawić.

 • I Nasz ekspert SEO skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
 • II Umówimy się na bezpłatną konsultację w dogodnym dla Ciebie terminie.
 • III SEO konsultant przeprowadzi audyt Twojej witryny i przedstawi Ci strategiczne rekomendacje, dzięki którym poprawisz wydajność swojego sklepu internetowego.
 • IV Otrzymasz szczegółowy raport SEO biorący pod uwagę szereg ważnych czynników rankingowych Google.

  Chcesz poznać
  ofertę?
  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
  Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu telefonicznego przedstawienia mi oferty firmy iCEA. Więcej w Polityce prywatności.
  Wysyłanie
  Masz pytania? Kliknij i skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez czat!
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę